Krievija

29.mai
Krievija ir ievērojami pastiprinājusi algotņu vervēšanu no Āfrikas vidienes valstīm savam karam pret Ukrainu, pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas direkcija.
28.mai
Maskavas Čerjomušku rajona tiesā ir nonācis protokols pret Krievijas opozīcijas portāla "Meduza" dibinātāju Gaļinu Timčenko, kura tiek apsūdzēta par dalību "nevēlamā organizācijā", pirmdien ziņoja izdevums "Mediazona", kas šo protokolu atrada tiesas kartotēkā.
25.mai
Igaunija neplāno slēgt robežu ar Krieviju, paziņojis Igaunijas prezidents Alars Kariss.
24.mai
Igaunijas Ārlietu ministrija piektdien izsaukusi Krievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi, lai prasītu paskaidrojumus par incidentu, kad Krievija noņēma Igaunijas izvietotas bojas ūdens ceļa iezīmēšanai Narvas upē.
23.mai
Norvēģijas valdība no 29.maija aizliegs ieceļot valstī Krievijas tūristiem un citiem Krievijas pilsoņiem, kuru iecerētā brauciena mērķis nav primāri svarīgs.
23.mai
Krievijas robežsardze naktī uz ceturtdienu noņēmusi 24 bojas, ko Igaunija izvietoja Narvas upē ūdens ceļa iezīmēšanai.
23.mai
Krievijas Izmeklēšanas komiteja aizturējusi bruņoto spēku Galvenās sakaru pārvaldes priekšnieku un ģenerālštāba priekšnieka vietnieku ģenerālleitnantu Vadimu Šamarinu, ziņo laikraksts "Kommersant", atsaucoties uz avotu tiesībsargājošajās iestādēs.
22.mai
Krievijas plāns vienpusēji mainīt jūras robežu ar Lietuvu un Somiju ir apzināta un situāciju saasinoša provokācija, paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija, komentējot laikrakstā "The Moscow Times" publicēto informāciju par to, ka sagatavots attiecīgs Krievijas valdības lēmuma projekts. 
22.mai
Krievija 16.maijā kosmosā palaidusi Zemes mākslīgo pavadoni, kas, visticamāk, ir kosmosa ierocis, ar ko var veikt triecienus citiem satelītiem, otrdien sacīja Pentagona preses sekretārs Pets Raiders.
22.mai
Krievijas varas iestādes ir nolēmušas vienpusējā kārtā mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā, liecina valdības lēmuma projekts, kas publicēts juridisko aktu portālā.
21.mai
Krievijas bankas ir sākušas masveidā slēgt savas nodaļas peļņas krituma dēļ, un aprīlī tika slēgta pavisam 101 nodaļa, paziņoja "Bank Korporativnogo Finansirovaņija" (BKF) analītiskās pārvaldes priekšnieks Maksims Osadčijs, atsaucoties uz Krievijas Centrālās bankas datiem. 
18.mai
Krievijas Iekšlietu ministrija izsludinājusi meklēšanā  Saeimas deputātu Jāni Vitenbergu (NA),  Igaunijas bijušo Policijas un robežsardzes departamenta ģenerāldirektoru Elmāru Vaheru un kādreizējo ārlietu ministru Urmasu Reinsalu, kā arī vairākas citas esošās un bijušās amatpersonas no Baltijas valstīm un Polijas.
17.mai
Uz Lietuvas Ārlietu ministriju ceturtdien izsaukts Krievijas vēstniecības pārstāvis, kuram iesniegta protesta nota par Lietuvas amatpersonu iekļaušanu Krievijas Iekšlietu ministrijas meklēto personu sarakstā par lēmumiem, ko tās pieņēmušas, pildot tiešos pienākumus, paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija.
16.mai
Izmantojot sankciju nepilnības, Turcija deklarē Krievijas naftu kā savu un eksportē to uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, nodrošinot Maskavai ienākumus miljardiem eiro apmērā, vēsta izdevums "Politico".
15.mai
Maskava plāno ietekmēt gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas un iejaukties tajās, Polijas raidstacijai „Polskie Radio” paziņoja Polijas premjerministrs Donalds Tusks.
14.mai
Krievijas diktatora Vladimira Putina lēmums izvirzīt aizsardzības ministra amatam Andreju Belousovu parāda, ka Krievija ir gatava straujākiem tempiem pārkārtot valsts ekonomiku uz kara sliedēm, uz militārās ekonomikas pusi, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda politologs un vēsturnieks Kārlis Daukšts.
14.mai
Krievijā aizturēts Aizsardzības ministrijas Galvenās kadru pārvaldes priekšnieks ģenerālleitnants Jurijs Kuzņecovs, un pret viņu ierosināta krimināllieta par kukuļņemšanu, otrdien pavēstīja Krievijas Izmeklēšanas komiteja.
13.mai
Vācijā aizvadītā gada laikā pieaudzis kiberuzbrukumu skaits un tie sagatavoti rūpīgāk, secinājis Federālās kriminālpolicijas birojs (BKA).
12.mai
Pēc 2022.gada februāra Putina režīms ir maksimāli iedarbinājis represiju mašīnu. Iznīcināta praktiski visa pilsoniskā sabiedrība. Opozīcijai režīma iekšienē vienkārši nav iespējams pastāvēt. Opozicionāri ārzemēs pēdējos 10 gadus bijuši tikai kaismīgi Kremļa kritiķi vārdos, bet darbos tas nav nekā rezultējies. Viņi paši tagad saka - teju vienīgā cerība šobrīd jāliek uz partizāniem Krievijas iekšienē, ziņo "Nekā personīga".
9.mai
Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans trešdien Maskavā ticies ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu.