Ukrainas valdība un Krievijas atbalstītās kaujinieku bandas Austrumukrainā piektdien atkal apmainījušās apsūdzībām par apšaudēm un citiem pamiera pārkāpumiem.
Krievijas uzbrukuma iespēja Ukrainai ir 50 pret 50, turklāt nenoteiktības līmenis Austrumeiropā ir sasniedzis ievērojami augstu pakāpi, norāda politologs Kārlis Daukšts.
Nepieciešamības gadījumā apmaksājot izdevumus par izmitināšanu viesnīcās un rosinot pabalstu izmaksu iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai Latvija varētu atvēlēt līdz 34,7 miljoniem eiro.
Turpinoties "Ukrainas nedēļai", galvaspilsētā, pie Brīvības pieminekļa, ceturtdien notika pasākums "Karogs par mieru Ukrainā", kura laikā svinīgi izklāja 30 metrus garu Ukrainas karogu, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.
Ukrainas austrumos ceturtdien vairākās vietās notikušas artilērijas apšaudes. Ukrainas armija vaino Krievijas atbalstītos separātistus provokāciju rīkošanā, savukārt separātisti apsūdz Ukrainu uzbrukuma sākšanā, vēsta lsm.lv.
Iespējamais Krievijas uzbrukums Ukrainai būtu ļoti komplekss pasākums, atzīst aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) padomnieks militārajos jautājumos, bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube.
Rietumu sankciju draudi Krievijā tiek uztverti dažādi. Arī aptaujas vēsta, ka puse sabiedrības pārliecināta, ka Krievijas-Ukrainas konfliktā vainojami Rietumi, TV24 raidījumā “Ziņu TOP” apgalvo Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.
Līdz ar situācijas eskalēšanu pie Ukrainas robežām Krievija īsteno informācijas operāciju, kas atbalsojas arī Latvijā, šorīt Latvijas Radio uzsvēra NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.
ASV trešdien noraidīja ziņas, ka Krievija atvelkot karaspēku no Ukrainas robežas, un paziņoja, ka Krievija nosūtījusi turp vēl vairākus tūkstošus karavīru.
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs trešdien paziņoja, ka Krievija turpina koncentrēt savus spēkus pie Ukrainas robežām, neskatoties uz Maskavas paziņojumiem, ka tā daļu karaspēka, kas izvietots pie Ukrainas robežām, pārceļ no mācībām atpakaļ uz bāzēm.
Krievijas agresīvā rīcība pie robežām ir konsolidējusi Ukrainas sabiedrību, un, ja viņiem uzbruks, viņi aizstāvēsies, šorīt Latvijas Radio situāciju Ukrainā vērtēja Latvijas vēstnieks Ilgvars Kļava.
Latvijai un Eiropas Savienībai kopumā ir jāatceras - ja mēs tagad kaut kur piekāpsimies Krievijai attiecībā uz Ukrainu, tad spiediens palielināsies arī pret mums, šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmai" uzsvēra Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
Krievijas uzbrukums Ukrainai joprojām "lielā mērā" ir iespējamība, tomēr krīzes diplomātisks atrisinājums vēl ir sasniedzams, otrdien sacīja ASV prezidents Džo Baidens.
Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka sniegusi piesardzīgu atbildi uz Krievijas paziņojumu par bruņoto spēku, kas bija savilkti pie Ukrainas robežām, daļēju atvilkšanu.
Krievijas signāli, ka tā Ukrainas krīzē vēlas turēties pie diplomātijas, ir pozitīvi, tomēr nav liecību, ka Krievija no robežas atvilktu karaspēku, otrdien sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.