Kompensējamie medikamenti

1.jūl
No šodienas medikamentiem, kuriem noteikts 50% kompensācijas apmērs, to paaugstinās līdz 75%.
14.mai
Valdība atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto rīkojumu par budžeta apropriācijas pārdali 2024. gadam, 30,6 miljonus eiro novirzot kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksai.
27.apr
Veselības ministrija (VM) iesniegusi saskaņošanai rīkojuma projektu, kas paredz apropriācijas pārdali 2024.gadam 30,6 miljonu eiro apmērā kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksai.
8.jan
Galvenā prioritāte ir jaunu medikamentu, tai skaitā medikamentu onkoloģisko saslimšanu, reto slimību un sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai, iekļaušana Kompensējamo zāļu sarakstā, lai nodrošinātu to pieejamību Latvijas pacientiem tādā līmenī, kāds tas ir vidēji Eiropas Savienībā (ES), aģentūrai LETA norādīja Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijā (SIFFA).
28.feb 2023
Kompensējamo zāļu sarakstā nepieciešams iekļaut tādas diagnozes kā cukura diabēts, atopiskais dermatīts, dzemdes mioma un migrēna, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē norādīja klātesošie.
4.jan 2022
Panākot vienošanos ar zāļu ražotājiem un lieltirgotavām, no 2022.gada vairākiem valsts kompensējamajiem medikamentiem no 1% līdz 30% samazināta cena, kuru sedz valsts, lai nodrošinātu iedzīvotājiem zāles kompensācijas sistēmas ietvaros. Tādējādi šim gadam piešķirtos valsts budžeta līdzekļus kompensējamo zāļu apmaksai varēs izmantot efektīvāk. Šobrīd kompensējamo zāļu sarakstā ir 1686 medikamenti un 305 medicīniskās ierīces, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
10.mai 2021
Gandrīz puse Latvijas pacientu, kuri regulāri lieto kompensējamos medikamentus, atzīst, ka personīgi ir saskārušies vai zina kādu pacientu, kuram slimības ārstēšanai nepieciešami tādi medikamenti, kuri nav pieejami Latvijas kompensējamo zāļu sistēmā.
16.jūl 2019
No nākamā gada 1.aprīļa cenu starpība starp lētākajām un dārgākajām līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zālēm nedrīkstēs pārsniegt 100% slieksni, šodien lēma valdība, atbalstot grozījumus Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.
4.okt 2018
Konkurences padome, uzraugot kompensējamo zāļu izplatīšanu, secinājusi, ka pastāv sistēmiskas problēmas gan zāļu izplatīšanā, gan to sadales kārtībā, kas ietekmē zāļu pieejamību patērētājiem. Zāļu vairumtirdzniecībā pieaug tirgus koncentrācija, proti, 83 procentus tirgus aizņem četri lielākie vairumtirgotāji, kas rada augstus konkurences riskus.
2.okt 2018
Nacionālais Veselības dienests ir izsūtījis atkārtotu aicinājumu to zāļu ražotājiem, kuri nav iesnieguši nekādu informāciju par medikamentu cenas samazinājumu no šā gada 1. oktobra. Cenu samazinājums noteiktā apmērā jānodrošina visiem kompensējamiem medikamentiem, kuru cenas pārsniedz simts procentu izmaksu slieksni.
7.aug 2018
No 1.septembra ražotājiem par 20% jāsamazina cena kompensējamajiem medikamentiem, kas ir dārgāki par valsts kompensējamajām zālēm, paredz Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.
14.jun 2018
Veselības ministrija (VM) virzās uz priekšu ar plāniem ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu, liecina Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.
30.mai 2018
Augustā vai septembrī varētu panākt vienošanos par alternatīvo kompensējamo medikamentu, kas ir dārgāki, cenu samazināšanu, šodien Pieprasījumu komisijas sēdē pavēstīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
10.mai 2018
Latvijā pārstāvētie starptautiskie zāļu ražotāji ir gatavi samazināt kompensējamo medikamentu cenas, piedāvājot kompromisu Veselības ministrijas izziņotajai jaunajai politiskajai iniciatīvai noteikt tā saukto pieļaujamo zāļu cenu "koridoru", kas paredz iespēju ārstēties tikai ar lētākās izvēles medikamentiem.
5.mai 2018
Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju nākas sastapties ar kompensējamiem medikamentiem, taču ne vienmēr izdodas visus jautājumus par tiem izrunāt ar savu ārstu.
26.apr 2018
Veselības ministrija (VM) publiskajai apspriedei nodevusi jaunu politisko iniciatīvu, ar kuru plāno ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu, ceturtdien žurnālistiem sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
15.apr 2018
Apgrūtināta kompensējamo medikamentu iegāde var būt saistītas ar dažādiem faktoriem, tostarp problēmām zāļu ražošanā, skaidroja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.
11.mar 2017
Latvijas iedzīvotājiem ir maldīgs priekšstats par valsts kompensējamo medikamentu iegādi, secināts aptieku tīkla "Euroaptieka" un pētījumu centra SKDS veiktajā aptaujā.
30.aug 2012
Papildus līdz šim kompensējamajām zālēm no 1.septembra grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā līdz 42 dienām un bērniem līdz 24 mēnešu vecumam valsts kompensēs arī zāles, kuras ir iekļautas M sarakstā.
29.jun 2012
Kompensējamo zāļu saraksts no 2012.gada 1.jūlija tiks papildināts ar 71 medikamentu, kas samazina kompensācijas izdevumus un palielina izvēles iespējas ārstiem un pacientiem. 600 kompensējamo zāļu sarakstā jau iekļautajiem medikamentiem ir samazinātas cenas no 4% līdz 38%, kas ļaus zāles saņemt lielākam pacientu skaitam.