Polija plāno izvietot kājnieku mīnas uz robežas ar Krieviju un Baltkrieviju projekta "Austrumu vairogs" ietvaros, paziņojis Polijas aizsardzības ministra vietnieks Pāvels Bejda.
Piecām reģiona valstīm, kas robežojas ar Krieviju, to vidū Latvijai, vajadzētu izlemt kopīgi izstāties no Otavas konvencijas, kas aizliedz kājnieku mīnas, ceturtdien vizītes Varšavā laikā paziņoja Lietuvas aizsardzības ministre Dovile Šakaliene.
Ņemot vērā pieaugošos drošības draudus reģionā, arvien aktuālāks kļūst jautājums par Latvijas aizsardzību pret iespējamu agresiju no Krievijas, uz robežas izvietojot kājinieku mīnas. To darīt šobrīd liedz Otavas Konvencija. Jaunākā aptauja rāda, ka Latvijas sabiedrība ir sadalīta jautājumā par izstāšanos no starptautiskās konvencijas, kas aizliedz kājnieku mīnu izmantošanu.
Rīgikogu Nacionālās aizsardzības komitejas deputāti apspriež iespēju atļaut izmantot kājnieku mīnas - tas maksās Igaunijai izstāšanos no Otavas konvencijas, kas ierobežo šādas munīcijas izmantošanu, raksta “postimees.ee”.
Kājnieku mīnu mums nebūs, savukārt par bunkuriem, kādus Krievijas pierobežā jau sākuši būvēt igauņi, ir lielas šaubas – ja pat ar mūsu leģendāro robežas žoga būvi iet kā pa celmiem. Ideja par dronu koalīciju joprojām tīta miglā: uzņēmumus, kas gatavi ražot dronus, neviens nav informējis par to, cik lielā apjomā vajadzēs palielināt ražošanu un kāda būs lidaparātu specifikācija. Vienvārdsakot – pie mums viss kā parasti.
Atbildīgās Saeimas komisijas 24.janvārī diskutēs par Latvijas dalību konvencijā par kājinieku mīnu lietošanas, uzglabāšanas un ražošanas aizliegumu un iznīcināšanu.