Dronu tehnoloģiju attīstība pēdējo gadu laikā strauji notiek ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Latvija ir kļuvusi par vienu no dronu attīstības pionieriem visā Eiropas Savienībā. Tā kā dronus katru gadu izmanto arvien jaunās nozarēs, eksperti secinājuši, ka tuvāko gadu laikā Latvijai būs nepieciešams vismaz 1000 dronu programmētāju un inženieru, diskusijā “No hobija līdz karjerai: kā kļūt par dronu tehnoloģiju ekspertu?” norādīja Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) prorektors Andrejs Cinis.
Lai veicinātu sadarbību inženiertehnisko speciālistu teorētiskā un praktiskā sagatavošanā un pētniecībā, "Rail Baltica" ieviesējs Latvijā SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas", "Rail Baltica" Rīgas Centrālā mezgla būvnieks "BeReRix" un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) parakstījuši sadarbības līgumu, aģentūru LETA informēja "Eiropas dzelzceļa līniju" pārstāvji.
Lai arī darba tirgus izjūt akūtu nepieciešamību pēc jaunas kvalificētu inženieru maiņas, tomēr augstskolu uzņemšanas statistika rāda – jaunieši lielāku interesi izrāda par sociālajām un humanitārajām zinātnēm. Uzņēmēji uzskata, ka jau sen ir laiks pārmaiņām vispārējā izglītībā, lai eksaktie priekšmeti netiktu pasniegti un uztverti kā bieds. Arī paši darba devēji arvien aktīvāk iesaistās jauniešu informēšanā par to, cik aizraujošs ir inženieru darbs un cik daudzsološus karjeras līkločus tas paver.
Sestdien, 25. februārī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, mūziķi Jenny May un Nikolajs Puzikovs, Rīgas improvizācijas teātra aktieris Valdis Sils un uzņēmējs Gatis Babris piedalīsies RTU BEST Inženieru sacensībās, kurās mērosies spēkiem ar 150 studentiem un divām vidusskolēnu komandām.