Mūsdienu pārtikas rūpniecība, protams, galvenokārt ir vērsta uz peļņas gūšanu no savas produkcijas pārdošanas, tāpēc tā plaši izmanto dažādus augšana stimulatorus, lai palielinātu produktivitāti, izslaukumu, svara pieaugumu mājlopiem un olu ražošanu mājputniem. Kā no šīm kaitīgajām piedevām atbrīvoties? Skaidro “limon.postimees.ee”.
Regulāri kārojas čipsus, ātrās uzkodas vai citus sāļus un treknus ēdienus? Nespēj atturēties no konfektēm, šokolādes un saldumiem? Varbūt tevi pastāvīgi nomoka izsalkums, un pēc maltītes nepaiet ne stunda, kad roka atkal stiepjas pēc kā ēdama? Pie vainas ne vienmēr ir iegriba vai pašdisciplīnas trūkums - izsalkuma cēlonis bieži vien meklējams hormonu darbības traucējumos. Kāda ir hormonu loma organismā un par ko var liecināt pastiprināta kāre pēc noteiktām garšām, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.
Ja es tev pajautātu, vai tu pirms sava ikmēneša cikla jūties citādāk nekā pārējo mēnesi, droši vien vairums sieviešu atbildētu apstiprinoši. Un es tev pastāstīšu – kāpēc?
Valda priekšstats, ka ķermeņa svars ir tieši saistīts ar uzņemtajām kalorijām un gribasspēku, taču patiesībā liela loma tajā ir arī hormonu darbībai. Tieši hormoni nodrošina, ka tiek patērēts tāds pārtikas daudzums, lai ķermenis spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Kuri hormoni atbildīgi par ēstgribu un kas ietekmē to darbību, skaidro aptieku tīkla Apotheka farmaceite Līga Cīrule.
Tieši hormoni nodrošina, ka tiek patērēts tāds pārtikas daudzums, lai ķermenis spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Kuri hormoni atbildīgi par ēstgribu un kas ietekmē to darbību?
Ķimikālija, kura nelāgi ietekmē dzimumu hormonus, kā arī saistāma ar prostatas un krūts vēzi, esot atrodama ikdienā izmantotajā plastmasā, atklājies jaunā pētījumā.
Sieviete ir ļoti hormonāla būtne. Viņas mirdzums, smaids un šarms nav iedomājams bez mazajiem organisma ziņnešiem hormoniem. Protams, arī vīrietis nav iedomājams bez hormoniem, taču "stiprajam" dzimumam tie ir pilnīgi atšķirīgās proporcijās un nav pakļauti tik dažādām izmaiņām kā sievietei.
Novecošanās ir bioloģisks, hronoloģisks un fizioloģiski neizbēgams process, atšķiras tikai sieviešu un vīriešu attieksme pret to – sievietes apzinās, ka viņām kādreiz iestāsies menopauze, bet vīrieši lielākoties nedomā par to, ka viņus skars andropauze.