ginekologs

3.jun
Izstāvēt rindā pie valsts apmaksāta speciālista prasa daudz laika un pacietības. Bet ja par maksu - lūdzu, kaut nākamajā dienā (protams, šo vispārinājumu nevar attiecināt uz visām specialitātēm). Un nereti maksas vizīte izrādās ļoti "sālīta".
3.dec 2018
Latvijā gan veseliem cilvēkiem, gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir vājas zināšanas par reproduktīvo veselību, diskusijā "Saeima cilvēkiem ar invaliditāti" sacīja Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas pārstāve, ginekoloģe Vija Veisa.
27.nov 2018
Pēdējā gada laikā ginekologu apmeklējuši 50 % Latvijas sieviešu, pēdējoreiz pirms 1 līdz 2 gadiem pie ginekologa bijuši 27 %, savukārt pirms 3 gadiem vai senāk – 23%, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Sertificēta ginekoloģe Vija Plūme skaidro, ka katrai sievietei pie ārsta būtu ieteicams doties reizi gadā, bet, ja sūdzību nav, pieļaujama arī vizīte vienreiz 2 gados. Tomēr, neskatoties uz plaši pieejamo informāciju, joprojām liela daļa sieviešu – katra ceturtā – ginekologu apmeklē nepietiekami bieži, pakļaujot savu veselību nopietnam riskam.
27.nov 2017
Visapzinīgāk par reproduktīvo veselību Latvijā rūpējas sievietes 25 – 34 gadu vecumā, kuru vidū ginekologu pēdējā gada laikā apmeklējis vairākums jeb 66 %, bet visretāk pie ginekologa dodas sievietes 55 – 74 gadu vecumā.
7.sep 2017
Ginekologs ir ārsts, kas uzrauga sievietes dzimumveselību. Konsultē, ārstē, iesaka. Kad vajag - iedrošina, paslavē, kad vajag – sabar un brīdina. Ikvienai sievietei, jau sākot no pusaudzes vecuma, vajadzētu būt savam uzticamības ginekologam, kurš veiksmes gadījumā var kļūt par intīmās veselības pieskatītāju ilgstošā laika periodā.
17.jun 2015
2015. gada pirmajā ceturksnī tikai 39% sieviešu izmantoja iespēju veikt valsts apmaksāto dzemdes kakla un krūts vēža skrīningu. Lai gan ik ar gadu par pāris procentiem aug pārbaudīto skaits, tomēr vēl dažādi aizspriedumi un bailes, ka kaut ko var atklāt, attur simtiem tūkstošu sieviešu doties pie ginekologa uz pārbaudi. „Šādu pārbaužu mērķis ir atklāt pirmos aizmetņus saslimšanām, kurus var izārstēt”, norāda AS „Veselības centru apvienība” (VCA) poliklīnikas „Pulss 5” ginekoloģe Aīda Čaligav