Novērtējot vecu, bioloģiski vērtīgu koku nozīmi dabas daudzveidībā un veicinot sabiedrības izpratni par to lomu dabā, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) izveidojusi jaunu informatīvu zīmi - "Bioloģiski vērtīgs koks", aģentūru LETA informēja DAP projekta "LIFE Osmo Baltic" koordinatora asistente Zanda Segliņa.
Dabas aizsardzības pārvalde izveidojusi mikroliegumu melnā stārķa dzīvotnes aizsardzībai Krāslavas novada Kastuļinas pagastā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) arvien konstatē gadījumus, kad populāros dabas tūrisma objektos ir parādījušies jauni skrāpējumi iežos un uz alu sienām, šādi nodarot tiem kaitējumu un iznīcinot tos, informēja DAP komunikācijas speciāliste Maija Rēna.
Lai risinātu gadiem ieilgušo zvejnieku neapmierinātību par pelēko roņu Halichoerus grypus radīto traucējumu piekrastes zvejai, Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) šogad pirmo reizi izsniedz atļaujas 19 juridiskām personām pelēko roņu letālai atbaidīšanai, vēsta Dabs aizsardzības pārvalde.
Iedzīvotāji tiek aicināti neapmeklēt vētrās cietušās dabas takas Pierīgā un Vidzemē, informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) komunikācijas speciāliste Maija Rēna.
Veicot "LIFE REEF" projektā plānoto izpēti, Rīgas līcī konstatēts liels daudzums invazīvo Atlantijas maktrgliemeņu, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) "LIFE REEF" projekta koordinatore Gunta Gabrāne.
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) jau trešo gadu, īstenojot kampaņu "Misija - Krupis. Izglāb princi!", aicina pieteikties brīvprātīgos krupju glābējus, lai aktīvajā migrācijas laikā noteiktā ceļa posmā palīdzētu krupjiem droši šķērsot brauktuvi, aģentūru LETA informēja DAP vecākā komunikācijas speciāliste Ilze Reinika.
Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP) šopavasar ir vērsušies pirmie lauksaimnieki, kuri savu sējumu pasargāšanai vēlas limitēti šaut migrējošās zosis, aģentūru LETA informēja DAP komunikācijas speciāliste Maija Rēna.
Slīteres Nacionālajā parkā starp Košragu un Pitragu ir atklāta Latvijā jauna sēņu suga "Irpicodon pendulus", informē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).
Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti apliecina, ka Cēsu novada Drabešu pagasta dīķī pirmo reizi novērotas invazīvas saldūdens medūzas Craspedacusta sowerbii. Aptuveni divu euro monētas lielās, balti caurspīdīgās medūzas cilvēka veselībai un dzīvībai nav bīstamas. Visticamāk, ka tās izplatīsies arī citās ūdenstilpēs, tādēļ aicinām ziņot par citiem sugas novērojumiem, rakstot ziņu uz invazivs@daba.gov.lv.
Pandēmijas un ceļošanas ierobežojumu dēļ būtiski palielinājusies interese par atpūtu dabā. Diemžēl komplektā ar šo interesi nāk arī plastmasas pudeles, ietinamais papīrs un citi atkritumi, kas paliek dabā.
Dabas aizsardzības pārvaldei uzdots steidzami piecu dienu laikā apzināt visus resursus, lai nodotu tos Valsts vides dienestam. Ministrija faktiski nolēmusi likvidēt šo iestādi, atstājot tai vien dekoratīvu sabiedrības izglītošanas pienākumu. Droši vien arī tikai uz laiku.
Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora amatā stājies Salaspils Botāniskā dārza līdzšinējais direktors, dendrologs Andrejs Svilāns. Tagad viņam jānoslēdz grandiozais Latvijas dabas skaitīšanas projekts, jāsamierina meža īpašnieki ar ornitologiem, jāpiebremzē kompensāciju blēdību bizness, bet pats galvenais – uz vispārējās klimata panikas fona jāatrod recepte saprātīgai cilvēka un dabas līdzāspastāvēšanai.
Dabas aizsardzības pārvalde Starptautiskajā Mitrāju dienā, šodien, plkst. 11.00 aicina dabas draugus ziedot savu laiku un darbu, iesaistoties īpašā mitrāju saglabāšanas pasākumā Ķemeru Nacionālajā parkā. Kopīgiem spēkiem plānots no kokiem un krūmiem atbrīvot Kaņiera ezera piekrastē esošo, aizaugošo kaļķaino zāļu purvu, tā izveidojot labvēlīgākus augšanas apstākļus kadiķu audzēm.
Latvijas Ornitoloģijas biedrība vairāku gadu garumā saņem dāsnu finansējumu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības pakļautībā esošās Dabas aizsardzības pārvaldes. 2018. gadā biedrība saņēmusi finansējumu teju 400 tūkstošu eiro apmērā.
Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk - Pārvalde) vasaras saulgriežu laikā aicina būt atbildīgiem un svētku rotā neizmantot retos un aizsargājamos augus, kā arī tos netirgot un neiegādāties. Kā ikkatru gadu, arī šajos Jāņos vides inspektori plāno apmeklēt zāļu tirgus pasākumus lielākajās Latvijas pilsētās, lai pārliecinātos par tirgotāju un pircēju godaprātu.
Pēdējā mēneša laikā Latvijā no apgrozības izņemtas dažādas preces, kas veidotas no vietēji un citviet pasaulē aizsargātiem dzīvniekiem, piemēram, Āfrikas ziloņa ilkņa un brūnā lāča ādas izstrādājumi, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) komunikācijas speciāliste Maija Rēna.