daba

15.jan 2019
Latvijā būs pieci jauni dabas pieminekļi. Šis statuss ļaus tos vairāk aizsargāt. Kopš 2001. gada valstī ir apzināti 178 ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie dabas pieminekļi.
17.nov 2018
Apsekojot lašveidīgo zivju nārstu vietas, lai apgrūtinātu maluzvejnieku dzīvi un pasargātu no tiem nārstojušos taimiņus un lašus zoologs un Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāvis Vilnis Skuja Rindas upes ūdeņos uzgājis ko nepatīkamu.
photo_camera
16.nov 2018
Sociālā tīkla "Facebook" lietotājs un fotogrāfs Kaspars ceturtdien, 15. novembrī, pasakainos un gleznainos kadros iemūžinājis Dobeli.
22.okt 2018
Kas dzīvo jūras dzīlēs, ir ar taustekļiem un ilkņiem, un izskatās kā vista bez galvas? Protams, ka bezgalvas vistas briesmonis.
11.okt 2018
No Vladivostokas apkaimē esošās Ruskijas salas debesīs fiksēts meteoru lietus.
5.okt 2018
Tradicionāli rudens ir laiks, kad baudīt atpūtu skaisto krāsu pielietajā dabā. Šoreiz apkopojām piecas vietas, ko zelta rudens laikā apskatīt, ja esat nolēmuši doties uz Cēsu pusi.
1.okt 2018
Kāds sociālā tīkla facebook lietotājs pirmdien, 1.oktobrī, publicējis video, kurā iemūžinājis, kā virs Liepājas it kā virpuļo viesulis.
20.sep 2018
Modris gatavs dabas piesārņotājas Ropažu puse atrast un likt savākt savu šmuci ar sociālo tīklu palīdzību.
18.sep 2018
Augusta sākumā fiksēti iespaidīgi skati ar vaļiem.
13.sep 2018
Zinātnieki uzskata, ka atklājuši negaidītu palīgu cīņā pret plastmasas piesārņojumu, ziņo BBC. Šis palīgs - sēnes!
6.sep 2018
Skaisti skati fiksēti Čīlē, kur naksnīgās debesis izgaismojis Villarikas vulkāns.
6.sep 2018
Šonedēļ Latvijā viesojās Karaliskā botāniskā dārza (Kew Gardens) pārstāvji, lai savai pasaules slavenajai kolekcijai pievienotu septiņas unikālas, Latvijā selekcionētas ceriņu šķirnes, kā arī vairākas citas Latvijā radītas augu šķirnes. Ceriņus un citus augus Karaliskajam botāniskajam dārzam dāvāja Dārzkopības institūts Dobelē.
5.sep 2018
Burvīgs skats paveras uz Tianči ezeru Ķīnas dienvidrietumos.
4.sep 2018
Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) un Zaļā josta aicina uz akcijas sākumu – par atteikšanos no plastmasas kokteiļsalmiņu plašas lietošanas, akcijas laikā par brīvu tiks dalītas uzlīmes, kas rosina attiekties no plastmasas salmiņiem, un kas izvietojamas kafejnīcās, bāros, restorānos un veikalos. Eiropas Savienība ir uzsākusi cīņu ar vienreiz lietojamajiem plastmasas piederumiem, un cerams, ka samazināsies plastmasu pārēdušos mirušo dzīvnieku skaits. 2020.gadā stāsies spēkā direktīva, bet sabiedrība un uzņēmēji var izmaiņas sākt ātrāk. Tūkstošiem jūras un okeāna dzīvnieku jau šodien cieš no plastmasas apēšanas vai citādas iekļūšanas ķermenī.
21.aug 2018
Krievijas reģionā Habarovskā fiksēti satriecoši kadri ar vaļiem. Šī vaļu suga var sasniegt 75-100 tonnas un dzīvo arktiskajos vai subarktiskajos ūdeņos.
18.aug 2018
Pasaules okeānu dēvē arī par cilvēku dzīves centru un atbalstu: tas klāj teju trīs ceturtdaļas Zemes virsmas, vismaz puse skābekļa rodas ūdens dzīlēs. Vienlaikus okeāns glabā fascinējošus noslēpumus, kuri biedē kuģotājus un mulsina zinātniekus.
6.aug 2018
Valsts nozīmes ģeoloģiskie aizsargājamie objekti - gravas - atrodas pagasta ziemeļaustrumos, 5 kilometrus uz ziemeļiem no Gaujienas, Mežciemā. Krāšņas gravas ar ūdenskritumiem, alām, Pļaviņu svītas Sēlijas un Atzeles slāņu atsegumiem, slāņu griezums ar kopējo biezumu 8 metri, kopējā platība 28,784 hektāri.Kalamecu gravas garums ir 240 metri, platums apakšējā daļā 10 metri, augšējā no 20 līdz 22 metri, dziļums 12 m. Gravā tek Kalamecu upe, tās gultnē izveidojušies 7 ūdenskritumi (augstums 0,3 – 0,6 metri un platums 2 - 2,5 metri). Markūzu gravas garums ir 250 metri, dziļums 13 metri, platums 14 - 25 metri. Ir atsegtas klinšu sienas un atrasti seno jūras bentosa (gliemežu) nospiedumi. Kanjonveida grava ar ūdenskritumiem, alām un dolomīta atsegumiem, gravā atsedzas Pļaviņu svītas Sēlijas un Atzeles slāņi. Gravas labajā nogāzē mākslīga ala, kas izlauzta, iegūstot Pļaviņu svītas dolomītus, alas augstums 1,2 metri, dziļums 8 metri. Gravu nogāzēs vietām izveidojušās negatīvas dolomīta pārkares no viegli grūstošiem bluķiem, tāpēc, aplūkojot objektus, jāievēro piesardzība. Savdabīgās gravas visiespaidīgāk izskatās pavasara palu periodā vai pēc lielām lietavām, kad pa gravām plūstošās upes pildās ar ūdeni, veidojot krāces un ūdenskritumus.