Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas grupas Civinity veiktajā aptaujā, vairāk kā 60% aptaujāto norāda, ka valdības plānotie atbalsta pasākumi energoresursu izmaksu mazināšanai nebūs atbalsts, vai būs nepietiekams atbalsts.
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo līdz šim piedāvātie atbalsta risinājumi ir nepietiekami un situācija energoresursu patērētājiem – gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem – ir kritiska.
Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati liecina, ka 2021. gada decembrī attiecībā pret 2020. gada decembri vidējais pakalpojumu un preču cenu pieaugums ir 7,6%. Tajā pašā laikā pārtikas preces kļuvušas par vidēji 9% dārgākas.
Energoresursu augsto cenu apstākļos Latvijas valdībai ir jādomā par papildu risinājumiem iedzīvotāju atbalstam, šorīt intervijā TV3 atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).
Augstākie siltumenerģijas tarifi šajā apkures sezonā ir bijušajā Ozolnieku novadā, sasniedzot pat 101,93 eiro par megavatstundu (MWh), bet zemākie - Ķekavas novadā, kura cena par MWh ir 39,64 eiro, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) informācija.
Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķinātā pagājušā gada inflācija (gada laikā 7,8%, gada vidējā 3,3%) nebija pārsteigums ne ekonomistiem, ne arī sabiedrībai. Pārtikas, degvielas, elektrības un apkures cenu kāpumu 2021. gadā izjuta ne viens vien Latvijas iedzīvotājs. Eksperti ir vienisprātis, cenu kāpums nav apstājies un inflācijas augstākais punkts vēl ir priekšā.
Ne tikai gāzes vai elektroenerģijas, bet arī pārtikas sadārdzināšanās dēļ pieaug risks, ka trūcīgākie paliek vēl trūcīgāki, pat neraugoties uz to, ka viņiem ir darbs vai pensija un ienākumi nav mazinājušies. Latvijā daudzi ir pakļauti nabadzības riskam, un pensionāru vidū tā ir gandrīz puse.
Pārtikas produktu cenas pasaulē pērn vidēji pieaugušas par 28% un sasniegušas augstāko līmeni pēdējos desmit gados, ziņo ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO).
Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas pārstāvis Pēteris Liniņš kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" atklāja, kādiem produktiem tuvākajā laikā varētu strauji kāpt cenas.
Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs izdevis rīkojumu ieviest valstisku cenu regulējumu sociāli svarīgām precēm, kā arī benzīnam un dīzeļdegvielai, trešdien pavēstīja prezidenta preses dienests.
Ņemot vērā ražošanas procesa izmaksas un svaigpiena iepirkuma cenu sadārdzinājumu Latvijā ražotu piena produktu cenas kāps arī turpmāk, sacīja aptaujātie nozares pārstāvji.
Neatkarīgās 2021. gada 28. jūnija publikācija ““Latvenergo” un “Latvijas gāze” izziņo tarifu celšanu” ir kalpojusi ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem par brīdinājuma zīmi pirms nonākšanas tagadējā ekonomiskajā realitātē. Diemžēl tā bija brīdinājuma zīme uz ceļa, uz kura nav iespējams ne apstāties, ne apgriezties, ne nogriezties sānis.
AS "Latvijas gāze" dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām no šodienas atkarībā no patēriņa apmēra pieaug robežās no 54,2% līdz 93%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Aizvadītajā nedēļā Latvijā elektroenerģijas cena pieauga par 57% līdz 247,50 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS "Latvenergo" pārstāve Ivita Bidere.
21. decembrī stājas spēkā grozījum MK noteikumos “Kārtība, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas”, kas nosaka kādai ir jābūt preču cenu korektai norādīšanai speciālo piedāvājumu - atlaižu reklāmu, samazinātas cenas kampaņu, izpārdošanu u.tml. cenu pazemināšanas - gadījumos.
2021.gadā "Food Union" paaugstināja savu produktu pārdošanas cenu vidēji par 10%, taču joprojām kompānija nav spējusi kompensēt izmaksu pieaugumu, kas, visticamāk, ietekmēs cenu kāpumu arī turpmāk, aģentūrai LETA atklāja pārtikas koncerna "Food Union" Latvijā ģenerāldirektore Irēna Holognaja.
Šis gads iekļūs elektroenerģijas tirgus vēsturē ar lielākajiem cenu rekordiem pēdējo 10 gadu laikā, AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma vecākā tirgus analītiķe Rodika Prohorova.