Valdība otrdien apstiprināja grozījumus regulējumā par kompleksu un saistītu tūrisma pakalpojuma sagatavošanas un sniegšanas kārtību, kā arī pakalpojumu sniedzēju un ceļotāju tiesībām un pienākumiem, nodrošinot skaidrus un proporcionālus noteikumus tūrisma operatora un saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzēju nodrošinājuma apmēriem, kā arī nodrošinot Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC) iespējas gan pieprasīt uzraudzībai nepieciešamo informāciju, gan arī attiecīgi reaģēt, ja konstatētas neatbilstības normatīvo aktu prasībām.
Jautāti, vai pieaugošās dzīves dārdzības ietekmē viņi ir atcēluši vai plāno atcelt kādu atpūtas ceļojumu uz ārzemēm tuvākā gada laikā, 14% Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir atbildējuši, ka ir atcēluši atpūtas ceļojumu, liecina “Kantar TNS” aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
Energoresursu krīze un aizvien pieaugošā inflācija manāmi ietekmē iedzīvotāju pirktspēju un iespējas doties atpūtā uz tālākiem galamērķiem. Pieaugot ikdienas tēriņiem, gandrīz puse iedzīvotāju atzīst, ka šoziem neceļos un vairāk nekā piektā daļa aptaujāto plāno ceļot retāk. Tomēr gandrīz katrs piektais iedzīvotājs ir gatavs mainīt savus paradumus un samazināt tēriņus, lai turpinātu ceļot kā līdz šim, secināts Latvijas aviokompānijas "SmartLynx Airlines" pasūtītā aptaujā.
Jaunieši, kuri ir 18.gadus veci, no šodienas līdz 26.oktobrim var pieteikties dalībai Eiropas Savienības (ES) iniciatīvā "DiscoverEU", lai iegūtu iespēju bez maksas apceļot Eiropu, informē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) Komunikācijas nodaļas vecākā komunikācijas speciāliste Egija Luļēna.
Klāt vasaras mēneši – populārākais atvaļinājumu laiks, kas gan šogad sakrīt ar lieliem izaicinājumiem ekonomikā pēcpandēmijas ietekmē un arī ģeopolitiskās situācijas dēļ. Vai Latvijas iedzīvotāji plāno atvaļinājumā ceļot? Vai pandēmijas laika ierobežotās ceļošanas iespējas liks tiekties atgūt iekavēto, vai arī energoresursu krīze spiedīs savilkt jostas un atlikt citu zemju kultūras baudīšanu uz mierīgāku laiku? To aptaujā Swedbank Finanšu institūts vaicāja Latvijas iedzīvotājiem.
Līdz ar siltuma iestāšanos daudziem sāk niezēt pēdas – gribas apmest tālāku vai tuvāku loku ārpus mājas, kļūstot par tūristu vai dodoties ekskursijā. Taču arī tad, ja brauciens iecerēts ne tālāk par kādu viesu namu tepat Latvijā, nemaz nerunājot par tālāku ceļojumu, tikpat svarīga (ja ne pat svarīgāka!) ir ceļojuma aptieciņa.
Valdība vienojusies no 1.aprīļa atcelt ceļošanas ierobežojumus personām, kas Latvijā ieceļo no trešajām valstīm, paredz Ministru kabineta apstiprinātie noteikumi par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.
Pret Covid-19 nevakcinētiem cilvēkiem aizvien nebūs jāievēro pašizolācija, vienīgi atgriežoties no Vatikāna, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
No šodienas vakcinētām un Covid-19 pārslimojušām personām ar sertifikātu ieceļošanai Latvijā negatīvs Covid-19 testa rezultāts nebūs nepieciešams, izņemot ieceļojot no īpaši augsta riska valstīm, kad ieceļošanai Latvijā visiem nepieciešams negatīvs Covid-19 testa rezultāts, informē Satiksmes ministrija (SM).
Ceļotājgribētājiem, kuri Covid-19 vakcīnu saņēmuši pirms ilgāka laika, būtu svarīgi revakcināciju veikt līdz 1.februārim, kad visā Eiropas Savienībā ceļošanai būs derīgi sertifikāti, ka nav senāki par deviņiem mēnešiem, piektdien žurnālistiem uzsvēra veselības ministra padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš.
Latvijā no Lielbritānijas, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas, Vācijas un Krievijas varēs ierasties tikai ar ne vēlāk kā pirms 72 stundām veiktu negatīvu RNS Covid-19 testu vai ne vēlāk kā pirms 48 stundām veiktu negatīvu antigēna testu, paredz valdībā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.
Ieceļotājiem no valstīm, kuras Covid-19 omikrona paveids skāris vairāk, iespējams, tiks prasīts uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, pēc sadarbības padomes sēdes atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Pret Covid-19 nevakcinētiem cilvēkiem būs jāievēro pašizolācija, atgriežoties no visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kā arī Lielbritānijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi ceturtdien pieļāvuši jaunu ceļošanas ierobežojumu noteikšanu šajā ziemā, lai ierobežotu koronavīrusa omikrona paveida izplatīšanos.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts valdības sēdē šodien uzsvēra, ka Latvijā derīguma termiņu Covid-19 sertifikātam ceļošanai vajadzētu noteikt 9 mēnešus līdzīgi kā to plānots noteikt Eiropas Savienībā.
Pret Covid-19 nevakcinētie cilvēkiem būs jāievēro pašizolācija, atgriežoties no visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kā arī Lielbritānijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Savienotās Valstis no pirmdienas atvērušas savas robežas pilnībā vakcinētiem ceļotājiem, izbeidzot stingros ar pandēmiju saistītos ceļošanas ierobežojumus, kas bija spēkā 20 mēnešus.
Pret Covid-19 nevakcinētie cilvēki varēs neievērot pašizolāciju pēc ierašanās Latvijā no trīs Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Pilnībā vakcinēti ārzemnieki varēs ieceļot ASV no 8.novembra, ierodoties gan pa zemes, gan gaisa ceļiem, piektdien pavēstīja Baltā nama preses sekretāra vietnieks Kevins Munjoss.