Saskaņā ar jaunākajām sabiedriskās domas aptaujām, piecus gadus pēc dienas, kad Lielbritānija oficiāli izstājās no Eiropas Savienības (ES), tikai 11% vēlētāju domā, ka šķelšanās ir atstājusi pozitīvu ietekmi uz viņu ikdienas dzīvi, vēsta medijs “The London Economic”.
Iepērkoties Apvienotās Karalistes internetveikalos un saņemot sūtījumus, jārēķinās, ka radīsies papildu izmaksas, gan piemērojot pievienotās vērtības nodokli (PVN), gan arī muitas nodokli.
Šobrīd kravas auto šoferiem, kuri dodas pāri Lamanšam, ir izdevīgi būt veģetāriešiem – lai cik arī banāli tas neizklausītos, Nīderlandes muita pēc “Brexit” sākusi konfiscēt viņiem gaļas maizītes un piena produktus, kurus saskaņā ar “Brexit” vienošanos Eiropā ievest vairs tik vienkārši nedrīkst, vēsta TV3 Ziņas.
Daudzos apdrošināšanas veidos tiek norādīta polises darbības teritorija, standarta situācijā tā ir Latvija vai Eiropas Savienība, tādēļ jāvērš uzmanība uz izmaiņām attiecībā uz Lielbritāniju.
No 2021.gada janvāra uz Lielbritāniju neattiecas viesabonēšanas režīms Eiropā. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina lietotājus, kuri turpmāk plāno doties uz Lielbritāniju vai telefoniski sazināties ar adresātiem Lielbritānijā, iepazīties ar sava operatora piemērotajiem tarifiem.
Beidzoties Lielbritānijas izstāšanās pārejas periodam no Eiropas Savienības (ES), sākot ar 2021.gada 1.janvāri, ES ietvaros mainās pasta sūtījumu apmaiņas nosacījumi ar šo valsti. Pasta sūtījumu izmaksas no Latvijas uz Lielbritāniju nemainās. Taču, Latvijas iedzīvotājiem saņemot noteiktas vērtības sūtījumus no Lielbritānijas, būs nepieciešama atmuitošana un nodokļu samaksa.
No nākamā gada 1.janvāra, pēc Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no Eiropas Savienības, mainīsies līdzšinējā Latvijas un AK transportlīdzekļu vadītāju apliecību atzīšana un apmaiņa.
Saskaņā ar ES un AK nolīgumu muitas procedūras tiks vienkāršotas. Tomēr, tā kā AK ir nolēmusi iziet no Muitas savienības, kontrole tiks piemērota visām tās tirgotajām precēm.
Pirmdien, 28.decembrī, plānots sasaukt valdības ārkārtas sēdi un Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdi, lai lemtu par Latvijas pozīciju attiecībā uz vienošanos par pēcbreksita attiecībām, informēja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.
Gandrīz puse jeb 49% respondentu ir dzirdējuši par izmaiņām saistībā ar ceļošanu, uzturēšanos, sūtījumiem un pārvadājumiem, kas stāsies spēkā pēc 1. janvāra, Lielbritānijai izstājoties no Eiropas Savienības (ES), liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati, kas atspoguļoti TV3 raidījumā "900 sekundes".
Briselē notiekošajās sarunās par Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pēcbrekista attiecībām ceturtdien turpinās kaulēšanās par zvejas jautājumiem.
Saņemot no Lielbritānijas nekomerciālu pasta sūtījumu ar dāvanu, kuras vērtība pārsniegs 45 eiro, saņēmējam no 2021.gada 1.janvāra būs jāmaksā muitas nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis (PVN), jo attiecībā uz Apvienoto Karalisti turpmāk būs tādi paši nosacījumi kā uz citām ārpus Eiropas Savienības (ES) esošajām valstīm.
Eiropas Savienības (ES) piedāvātais darījums Lielbritānijai ir bezprecedenta pretimnākšana trešajai valstij, tādu nostāju šodien pauduši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lielbritānija noraida breksita pārejas perioda pagarināšanu vai jaunas sarunas pēc šā gada beigām, pirmdien pavēstīja Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona pārstāvis sakariem ar presi, Londonas un Briseles sarunām turpinoties bez progresa iezīmēm.
Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pēcbreksita sarunas nonākušas ļoti sarežģītā posmā un iznākumu ir neiespējami prognozēt, ziņo sarunām tuvu stāvošs avots.
No nākamā gada 1.janvāra starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju beigsies brīva personu kustība, šodien Ārlietu ministrijas (ĀM) attālinātajā preses konferencē par breksita sekām uz Latvijas valstspiederīgajiem pastāstīja ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa.