Brazīlija

29.jan 2015
Sākot ar 29.janvāri, četrus ceturtdienu vakarus pulksten 21:45, LTV1 demonstrēs dokumentālo filmu ciklu “Būt latvietim. Brazīlija”, kas stāstīs par līdz šim maz zināmu latviešu kopienu Brazīlijā. Latvisko identitāti filmas autori meklēja un arī atrada ne tikai latviešu baptistu kolonijā “Vārpa”, bet arī Brazīlijas lielpilsētās Sanpaulu un Riodežaneiro.
12.dec 2014
Brazīlijas policija aizturējusi vīrieti, kurš atzinies, ka Riodežaneiro pēdējo 10 gadu laikā nogalinājis 42 cilvēkus.
19.jūl 2014
Brazīlijas pilsētas Riodežaneiro tiesa ar ieslodzījumu sodījusi 23 personas, kas pārkāpušas likumu pret valstī notikušā Pasaules kausa izcīņas finālturnīra futbolā vērstās protestu akcijās.
18.jūl 2014
Vācijas medijs "Bild" norādījis un spēlētāja aģents apstiprinājis, ka Filips Lāms pēc futbola augstākās virsotnes sasniegšanas nolēmis noslēgt savu karjeru Vācijas izlasē, kuras kapteinis viņš pēdējos četrus gadus.
17.jūl 2014
Augusta pēdējā nedēļā Rīgas būvinspektori pārbaudīs visus privātos bērnudārzus, kuros maija sākumā atklāti pārkāpumi – tie darbojas neatbilstošās telpās. Līdzīgu gadījumu galvaspilsētā ir daudz. Viens no tādiem saistīts ar pludmales sporta centru Brazīlija, kas iekārtots bijušajā Ford autosalona ēkā.
14.jūl 2014
Astoņgadīgais Linards Lazdāns FIFA Pasaules kausa finālspēlē pārpildītajā Marakanas stadionā devās roku rokā ar Vācijas izlases uzbrucēju Miroslavu Klozi – visu laiku rezultatīvāko spēlētāju finalturnīru vēsturē.
10.jūl 2014
Brazīlija. Šī eksotiskā un brīnišķīgā Latīņamerikas valsts ir ne tikai Pasaules kausa futbolā finālturnīra norises vieta, bet arī daudzu ievērojamu personību dzimtene.
9.jūl 2014
Brazīlijai, kas šogad uzņem Pasaules čempionātu futbolā, sapnis par finālu - izsapņots
4.jūl 2014
Dāmas un kungi, lielais futbols atgriežas - Pasaules kausa izcīņa Brazīlijā šovakar piedāvā divas lieliskas izrādes, septiņos vakarā (19.00) savā starpā tiksies Francijas un Vācijas izlases, bet vienapdsmitos (23.00) mājiniekiem būs jārāda sava labāka spēle pret stabilo Kolumbijas izlasi.
4.jūl 2014
Ar divām spēlēm šovakar startēs Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināli. Pirmajā spēlē Eiropas grandu duelī Francija spēkosies ar Vāciju, bet vēlāk turnīra saimniece Brazīlija sacentīsies ar Kolumbiju.
3.jūl 2014
Brazīlijas futbola valstsvienības galvenais treneris Luizs Filipi Skolari pirms Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināla pret Kolumbijas izlasi piesaistījis komandai psihologu.
3.jūl 2014
Pasaules čempionātā futbolā otrdienas vēlā vakarā noskaidrojās pēdējais ceturtdaļfinālists, un par to kļuva Beļģijas izlase. Tagad čempionātā ir divas brīvdienas, bet jau rīt tiks aizvadīti pirmie divi ceturtdaļfināli. Priekšsacīkstēs un astotdaļfinālos bija varoņi un antivaroņi, bija daudz interesantu notikumu, rekordu un faktu.
2.jūl 2014
ASV izlase vakar piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret Beļģijas izlasi, vārtus ielaižot vien papildlaikā. Fantastisku spēli amerikāņu vārtos demonstrēja vārtsargs Tims Hovards, pa kura vārtiem tika izdarīti 27 sitieni. Pēc spēles vārtsargs saņēma neviltotu cieņu pat no pretinieku komandas spēlētājiem.
30.jun 2014
Šovakar Pasaules kausa izcīņā futbolā, kas risinās Brazīlijā, norisināsies divi nākamie astotdaļfināla dueļi - 19:00 Francija tiksies ar Nigēriju, savukārt vēlajā spēlē 23:00 Vācija eksaminēs Alžīriju.
30.jun 2014
Pirmo reizi Pasaules kausa vēsturē ceturtdaļfinālā spēlēs Kostarikas futbolisti, kas naktī uz pirmdienu astotdaļfināla mačā spēlēja neizšķirti 1:1 pret Grieķiju, bet pēcspēles sitienu sērijā izrādījās nedaudz veiksmīgāka - 5:3.
29.jun 2014
Kamēr gandrīz visā Latvijā līst lietus, Brazīlijā turpinās lielākais sporta forums – Pasaules Kausa finālturnīrs futbolā. Pulksten 19.00 laukumā dosies Nīderlandes un Meksikas izlases, bet pulksten 23.00 savā starpā uzvarētāju noskaidros Kostarika un Grieķija.
28.jun 2014
Pasaules kausā Brazīlijā sākas izšķirošās cīņas, jeb astotdaļfināli. Septiņos (19.00) laukumā tiksies Brazīlijas un Čīles izlases, bet vakara otrā mačā Kolumbijas un Urugvajas vienības.
27.jun 2014
Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs futbolā ir uzņēmis apgriezienus, un tas nozīmē ievērojamu rosību arī zooloģiskajos dārzos, dabas parkos un citviet, kur sastopami dzīvnieki. Kopš 2008. gadā par pasaules mēroga slavenību kļuva futbola spēļu prognozētājs astoņkājis Pauls, modes lieta ir uzticēt maču iznākumus pareģot dzīvniekiem. Iespējams, ka arī šis turnīrs atklās kādu jaunu orākulu – bruņrupuci, ziloni, pandu, ēzeli, kamieli, pingvīnu vai pat akvārija zivtiņu.
26.jun 2014
Šodien Pasaules kausa izcīņas finālturnīra E grupas noslēdzošajā spēlē Francijas izlase, gandrīz visu 2. puslaiku spēlējot vairākumā, nespēja uzveikt Ekvadoru - 0:0. Francijai gan tāpat 1. vieta grupā, kamēr Ekvadorai turnīrs beidzies.