Basketbols

11.jūl 2014
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase piektdien, 11. jūlijā, Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā zaudēja Serbijai ar rezultātu 50:79. Mazajā pusfinālā par piekto vietu Latvija sestdien plkst. 15:00 spēlēs pret Slovākiju, kura piekāpās Francijai – 61:66.
11.jūl 2014
Trešo zaudējumu trīs spēlēs Eiropas U20 čempionātā basketbolā piedzīvojusi Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase, kas ar rezultātu 43:74 piekāpās Lietuvas U20 izlasei. Līdz ar to, lai turpinātu cīņu par ceturtdaļfinālu, nepietiks ar uzvaru pār Ungāriju, bet arī būs jācer uz konkurentu neveiksmēm.
4.jūl 2014
Latvijas Basketbola līgas (LBL) vicečempions "VEF Rīga" pastiprinājis savas rindas ar 24 gadus veco amerikāņu aizsargu Kevinu Dilardu, šorīt paziņojis galvaspilsētas klubs.
3.jūl 2014
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase ceturtdien, 3. jūlijā, pirmajā Eiropas čempionāta spēlē Udīnē uzvarēja Grieķiju ar rezultātu 69:56.
3.jūl 2014
Eiropas Basketbola līgu apvienība (ULEB) trešdien, 2. jūlijā, piedāvāja basketbola klubam "VEF Rīga" piedalīties Eiropas kausa izcīņas sacensībās, telefonsarunā ar Sportacentrs.com apstiprināja kluba direktore Laila Spaliņa. Līdzīgu piedāvājumu ir saņēmusi Ungārijas komanda "Szolnoki Olaj", jo divi klubi vēlas no turnīra izstāties.
30.jun 2014
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien, 30. jūnijā, Olimpiskajā sporta centrā sāka gatavošanos 2015. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram. Divdesmit sešas komandas, sadalītas septiņās grupās, cīnīsies par 13 ceļazīmēm. Finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētājas un sešas no septiņām otro vietu ieguvējām.
27.jun 2014
"Cleveland Cavaliers" 2014. gada NBA draftā ar pirmo numuru izvēlējās deviņpadsmit gadus veco kanādiešu uzbrūkošo aizsargu Endrū Viginsu, kurš vienu gadu pārstāvēja "Kansas" studentu basketbola komandu.
25.jun 2014
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība trešdien, 25. jūnijā, plkst. 19:30 izbraukumā Raguzā spēlēs pret Itālijas izlasi. Panākuma gadījumā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs tiks pabeigts ar sešām uzvarām sešās spēlēs. Tiešraide Rai Sport 2.
24.jun 2014
Nacionālās basketbola asociācija (NBA) kluba Maiami "Heat" superzvaigzne Lebrons Džeimss izšķīries par labu iespējai kļūt par brīvo aģentu, izmantojot savā līgumā iekļauto punktu par priekšlaicīgu tā laušanu.
23.jun 2014
Latvijas sieviešu izlase vakar ar rezultātu 82:60 pārspēja Igauniju un nodrošināja dalību Eiropas čempionāta finālturnīrā
19.jun 2014
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība (4-0) trešdien, 18. jūnijā, izbraukumā Kamiņjā uzvarēja Portugāles izlasi (1-3) ar rezultātu 62:55, izcīnot ceturto panākumu četrās spēlēs. Viena uzvara atlikušajās divās spēlēs nodrošinās pirmo vietu C grupā, savukārt tālāk netikt ir iespējams, tikai piedzīvojot divus zaudējumus ar lielu starpību. Nākamā spēle paredzēta 22. jūnijā, Rīgā uzņemot Igauniju.
18.jun 2014
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība trešdien, 18. jūnijā, plkst. 23:00 izbraukumā Kamiņjā spēlēs pret Portugāles izlasi, kuru pirmajā aplī pārspēja ar rezultātu 71:61. Igaunija plkst. 18:00 uzņems Itāliju. Eiropas čempionātam kvalificēsies grupu uzvarētājas un piecas no sešām otro vietu ieguvējām.
16.jun 2014
Pēc astoņu gadu pārtraukuma par Nacionālās basketbola asociācijas čempionu kronēta Sanantonio "Spurs", kas fināla piektajā mačā atspēlējās no 16 punktu deficīta un ar 104:87 pieveica pēdējo divu gadu uzvarētāju Maiami "Heat" ar Lebronu Džeimsu priekšgalā. Par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Kavai Lenards.
15.jun 2014
Serbijas basketbola līgas finālsērija sestdien, 14. jūnijā, sākās ar skandālu. Belgradas "Partizan" basketbolisti ceturtās ceturtdaļas sākumā iesaistījās masveida kautiņā ar "Crvena Zvezda" spēlētājiem un cīņa tika pārtraukta. Spēle atsākās brīdī, kad skatītāji atstāja zāli, taču diskvalificēto spēlētāju dēļ komandas tikšanos pabeidza nevienādos sastāvos.
14.jun 2014
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš 2015. gada sezonā trenēs Anetes Šteinbergas pārstāvēto Beļģijas čempionvienību "Royal Castors Braine". Komanda startēs FIBA Eiropas kausa izcīņā, nacionālajā čempionātā un Beļģijas kausa izcīņā.
14.jun 2014
20 gadus vecais latviešu basketbolists Ojārs Siliņš nolēmis neatsaukt savu kandidatūru šī gada Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) draftam, kas 26. jūnijā notiks "Barclays Center" Bruklinā, Ņujorkā.
13.jun 2014
Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas (FIBAEurope) valdes sēdē nolemts Eiropas 2015.gada vīriešu čempionāta finālturnīru no Ukrainas pārcelt uz citu vietu. Tuvākajās dienās tiks izsludināts konkurss uz EuroBasket’2015 rīkošanas tiesībām (pieteikšanās termiņš - 31.jūlijs). Vienlaikus nolemts jau 2015.gadā mainīt finālturnīra izspēles sistēmu, pēc grupas turnīriem uzreiz sākot izslēgšanas spēles ar 16 komandu piedalīšanos.
13.jun 2014
Nacionālās basketbola asociācijas finālā otro uzvaru izbraukumā izcīnīja Sanantonio "Spurs", kas atkal aizvadīja lielisku pirmo puslaiku un 107:86 pārspēja Maiami "Heat". Sērijā rezultāts kļuvis 3-1, tādējādi "Spurs" nonākusi panākuma attālumā no čempiones titula. Taču rezultatīvākais bija 28 punktus guvušais mājinieku uzbrucējs Lebrons Džeimss, kurš pamodās tikai pēc lielā pārtraukuma.
12.jun 2014
2014. gada 26. jūnijā Ņujorkā notiks Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafts. Portāls nbadraft.net prognozē, ka varētu tikt izvēlēti divi latvieši - Kristapu Porziņģi ar 21. numuru draftēs Oklahomasitijas "Thunder", bet Ojāru Siliņu ar 44. numuru izvēlēsies Minesotas "Timberwolves".
12.jun 2014
Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionvienība "Ventspils" vēlas piedalīties ULEB Eiropas kausa turnīrā, taču kluba valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics Sportacentrs.com norādīja, kāpēc radušās problēmas ar šī jautājuma risināšanu - ULEB vēlas, lai klubs bez Eiropas kausa startē tikai vienā citā turnīrā.