Vācija izdzīvo un uzvar Austriju Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles

Svētdien, 24. augustā, turpinās 2015. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles basketbolā. Vācijas valstsvienība (3-2) atkārtoti pārspēja Austriju (3-2) un saglabāja izredzes iekļūt finālturnīrā.

Vācieši sarežģīja sev dzīvi, gan viesos (67:68), gan mājās (76:88) atzīstot Polijas pārākumu. Ja svētdien viņi savā laukumā zaudētu Austrijas basketbolistiem, komanda nevarētu pakāpties augstāk par trešo vietu un izstātos no tālākas cīņas.

Pēc veiksmīgi aizvadītas pirmās ceturtdaļas vācieši iekrāja 13 punktu pārsvaru – 28:15. Nākamajās divdesmit minūtēs tas tika izsēts un pēdējo desmitminūti mājinieki sagaidīja iedzinēju lomā – 62:63. Spriedze saglabājās līdz pamatlaika pēdējām četrām minūtēm (75:69), taču galotnē Vācija veica 13:0 izrāvienu un nodrošināja svarīgu uzvaru – 88:69 (28:15, 17:26, 17:22, 26:6).

Divdesmit gadus vecais saspēles vadītājs Deniss Šrēders uzvarētāju labā guva 24 punktus, tai skaitā iemeta visus desmit soda metienus. Viņa rēķinā arī sešas rezultatīvas piespēles. Slovēnijā dzimušais centrs Rašids Mahalbasičs austriešu labā izcēlās ar 17 punktiem.

Situācija C grupā tiks atrisināta trešdien.