Pavasaris ne velti tiek saukts par atjaunošanās laiku - daba mostas no ziemas miega, un arī mājās arvien biežāk ielaižam saules starus, svaigu gaisu un vēlmi visu sakopt. Viens no bieži aizmirstiem, bet svarīgiem tīrības elementiem ir aizkari - tie klusi uzkrāj putekļus, aromātus un pat alergēnus, ietekmējot ne tikai mājas izskatu, bet arī veselību. Tad nu noskaidrosim - cik bieži tiešām vajadzētu mazgāt aizkarus? Skaidro eksperti no “The Spruce”.
Darbs no mājām var radīt grūtības koncentrēties un būt produktīvākiem. Cieš arī darba un privātās dzīves līdzsvars, 14% aptaujāto atzina, ka tas ir strauji pasliktinājies.
Ļaujot saules gaismai iespīdēt pa logiem, tiek apkaroti mājas putekļos mītošie kaitīgie mikroorganismi. Oregonas universitātes pētnieki veikuši eksperimentu telpās ar kontrolējamu klimatu, pakļaujot mājas putekļos sastopamās baktērijas trīs dažādām situācijām: vienā telpā vadīja pilnīga tumsa, otrā varēja ieplūst gaisma, bet trešajā iekļuva ultravioletie stari.
Gaisā jūtot pavasara vēsmas, gribas ieviest pārmaiņas ne tikai savā ārējā izskatā, bet arī mājoklī. Ļauj vaļu radošumam un atsvaidzini savu mājvietu ar pavasarīgiem toņiem, darinot košus, neparastus aizkarus, kas priecēs ne tikai tevi, bet arī tavus tuviniekus un viesus.
Aizkari ir viens no galvenajiem mājīga interjera elementiem. Tiem ir arī reprezentatīva funkcija, jo, ienākot telpā, parasti pirmo pamanām loga noformējumu.