\\Autori

JPJuris Paiders

1.jūl
Atbilstoši Finanšu izlūkošanas dienesta vadītājas Ilzes Znotiņas paziņojumam šogad jūnijā ir sasniegts absolūts rekords pēc FID iesaldēto līdzekļu apjoma. Jūnija pirmajā pusē vien banku kontos tika iesaldēti 94,25 miljoni eiro. Kopumā no 2020. gada 1. janvāra līdz jūnija vidum Finanšu izlūkošanas dienests iesaldēja 283,39 miljonus eiro, kā arī trīs seifus un 30 nekustamos īpašumus.
 
28.jun
Šajā nedēļā bija vēl viens svarīgs datums, kuru mūsdienu Latvijā vairs īpaši neizceļ. 22. jūnijs ir diena, kurā 1941. gadā Latvijas teritorijā ienāca karš. Otrais pasaules karš sākās 1939. gada 1. septembrī, bet karadarbība Latvijas teritoriju tieši neskāra.
 
9.jun
Uz Neatkarīgās jautājamiem atbild Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Lians Dzjaņguaņs (Liang Jianquan).
 
30.mai
Globālās pandēmijas laikā tiek izteiktas dažādas versijas par Covid-19 izcelsmi. Viena no versijām vēsta par Covid-19 mākslīgo izcelsmi, proti, attiecīgais vīruss ir laboratorijās radīts bioloģisks ierocis. Bioloģisko ieroču vēsturi apskatījām Neatkarīgās 24. maija numurā, bet šoreiz par visbīstamākajiem bioloģiskajiem ieročiem un to lietošanas sekām.
 
24.mai
Globālās pandēmijas laikā tiek izteiktas dažādas versijas par Covid-19 izcelsmi. Viena no versijām ir par vīrusa mākslīgo izcelsmi, proti, attiecīgais vīruss ir laboratorijās radīts bioloģisks ierocis, kas apzināti ir izlaists (vai arī nejauši izsprucis brīvībā). Šādām bažām ir zināms vēsturisks pamats, jo pirms visaptverošā bioloģisko ieroču aizlieguma stāšanās spēkā 20. gadsimta septiņdesmito gadu sākumā notika daudzi un dažādi eksperimenti ar ļoti bīstamiem slimību izraisītajiem (tostarp arī ar gripas vīrusiem), bet efektīvākie slimību kompleksi bija iekļauti vairāku valstu bruņojumā.
 
9.apr
Pēc 19. marta uzrunas nācijai, kurā Francijas prezidentes Emanuels Makrons Francijā noteiktos ierobežojumus salīdzināja ar karu, viņš izpelnījās Eiropas Komisijas prezidentes Urzulas fon der Leienas aizrādījumu par pārāk sakāpinātas leksikas lietošanu. Patiešām, vai Francijā un daudzviet citur noteiktos ierobežojumus var salīdzināt ar tiem ierobežojumiem, kādi tiek noteikti kara laikā? Dažādās ES dalībvalstīs ierobežojumu režīmi ir visai atšķirīgi. Cik lielā mērā jau esošie noteiktie ierobežojumi – robežu slēgšana, starptautisko pasažieru pārvadājumu atcelšana, publisko pasākumu aizliegšana, mācību iestāžu darbības apturēšana utt. – ir raksturīgi tikai kara laikam?
 
31.mar
Uz Neatkarīgās jautājumiem (intervija notika attālināti) atbild CBB Konsultāciju birojs partnere un valdes locekle Lienīte Caune.
 
30.mar
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Lian Dzjaņcjuaņ (Liang Jianquan).
 
16.mar
Dzīvās dabas daudzveidība ir iespējama tāpēc, ka dzīvā daba atrodas ciešā un vienotā savstarpējā vielu aprites sistēmā. Vienkāršotā veidā šo savstarpējo saistību var paskaidrot ar attiecībām starp augiem un dzīvniekiem.
 
28.feb
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Tet valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.
 
19.feb
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja Santa Purgaile.
 
17.feb
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Čehijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Jana Hinkova (Jana Hynková).
 
10.feb
Uz Neatkarīgās jautājamiem atbild Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Lians Dzjaņguaņs.
 
28.jan
Informācija, kas pašlaik ir zināma par jaunā koronavīrusa izplatību, ir satraucoša.
 
2.jan
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild LU Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras lektors, 2007.–2014. g. Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.
 
27.dec 2019
Latviešu dzejnieka Rietekļa (1856–1940) dzejolī Tik pie Gaujas ir vārdi: «Svešās malās esot jauki,/Daudz jo daiļi brīnumi,/Augsti kalni, plaši lauki,/Greznām puķēm rotāti.» Nav mums augstu kalnu. Tie vienmēr ir vilinājuši Latvijas ceļotājus. Vieni dodas ķert adrenalīnu kalnu slaloma trasēs, citi atvaļinājumu pavada ar telti un mugursomu, veicot kartē iezīmētu kalnu maršrutu. Šogad man bija iespēja iepazīties ar samērā vilinošu, taču nebūt ne vienkāršu un vieglprātīgi uztveramu kalnu reģionu, jo piedalījos pasaules čempionātā rogainingā, kas notika Katalonijas ziemeļos, Pireneju kalnos, pārdesmit kilometrus no Andoras.
 
18.dec 2019
Izdevniecība Zvaigzne ABC ir laidusi klajā Jānsa Stoklasas grāmatas "Vīrs, kurš spēlējās ar uguni: Stīga Lārsona faili par Ūlofa Palmes slepkavību", kura ir veltīta neatklātajai Zviedrijas premjerministra Ūlofa Palmes slepkavībai 1986. gadā, latvisko tulkojumu. Grāmatu no zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane. Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild grāmatas autors Jānss Stoklasa.
 
11.dec 2019
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājas vietniece Anna Upena
 
28.nov 2019
Uz diskusiju par to, kā būtu meklējama izeja Latvijas finanšu sistēmas problēmām, Neatkarīgā uzaicināja piedalīties zvērinātu advokātu, tiesību zinātņu doktoru Arti Stucku; zvērinātu advokātu, LU Civiltiesisko zinātņu katedras vadītāju, asociēto profesoru Jāni Kārkliņu; zvērinātu advokātu, bijušo tieslietu ministru Gaidi Bērziņu un tiesību zinātņu doktoru, Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes prodekānu Jāni Grasi.
 
11.nov 2019
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs un Sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis.
 
29.okt 2019
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
 
16.okt 2019
Septembra beigās miljoniem skolēnu Indijā, Spānijā, Itālijā, Zviedrijā, Dānijā, Somijā, Portugālē, Vācijā, Čīlē, Argentīnā un Kanādā piedalījās protestos, aicinot savu valstu valdības izsludināt ārkārtas stāvokli klimata jomā. Daudzās valstīs, sākot ar Lielbritāniju un noslēdzot ar Māršala salām, kas atrodas Klusā okeāna centrālās daļas plašumos, parlamenti un valdības nāca pretim skolēnu bažām un pieņēma rezolūcijas un lēmumus, izsludinot vietējās nacionālās klimata krīzes.