\\Autori

JPJuris Paiders

17.apr
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība).
 
4.apr
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild, atbilstoši Latvijas Uzņēmumu reģistra 2. aprīlī pieņemtajam lēmumam, bijušais Olainfarm padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks.
 
3.apr
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis (Saskaņa).
 
1.apr
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild SIA Eiropas dzelzceļa līnijas valdes loceklis Andris Linužs.
 
26.mar
20. martā Rīgā notika Kaspersky caurredzamības konference, kurā tika sniegta jaunākā informācija par kiberdrošību un apdraudējumu Baltijas valstīs, kā arī Latvijas sabiedrība tika informēta, ka līdz 2019. gada pēdējam ceturksnim Kaspersky Lab pabeigs pārvietot Latvijas lietotāju datu apstrādes infrastruktūru uz datu centriem Cīrihē (Šveice). Uz Neatkarīgas jautājumiem atbild Kaspersky Lab Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas drošības pētnieks Jornts van der Vīls (Jornt Van Der Weil).
 
13.mar
Latvijas Reklāmas asociācijas valdes locekle Baiba Liepiņa intervijā Neatkarīgajai par reklāmas nozari, tās melnajām avīm un Saeimas plāniem reklāmas ierobežošanā.
 
5.mar
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Ieva Jaunzeme.
 
27.feb
Šonedēļ noslēdzas termiņš kārtējam ASV prezidenta Donalda Trampa ultimātam Ķīnai, izvirzot prasību piekrist ASV izdevīgākiem eksporta un importa nosacījumiem.
 
12.feb
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.
 
7.feb
31. janvārī biržas Nasdaq izcilības balvu Nasdaq Baltic Awards 2019 nominācijā Gada notikums biržā saņēma valstij piederoša akciju sabiedrība. Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild AS Attīstības finanšu institūcija Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš. Ilgajā valdības veidošanas procesā, kad partijas nevarēja vienoties par valdības modeli, viņš tika minēts kā politiski neitrāls kandidāts uz premjera amatu.
 
23.jan
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone.
 
28.dec 2018
2018. gads paliks Latvijas vēsturē nevis ar kārtējo nodokļu paaugstināšanu, kas politisko debašu karstumā tika nodēvēta par nodokļu reformu, bet gan kā beigu gads Latvijas starptautiskajai specializācijai finanšu pakalpojumos.
 
12.dec 2018
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.
 
6.dec 2018
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild SIA Eolus valdes loceklis Gatis Galviņš.
 
27.nov 2018
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild akciju sabiedrības Gaso valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.
 
16.nov 2018
Neatkarīgā Latvija tika izveidota uz Pirmā pasaules kara drupām.
 
11.okt 2018
Uz Neatkarīgas jautājumiem atbild Ungārijas Ministru prezidenta biroja valsts sekretāra vietnieks nevalstisko un sociālo lietu jautājumos Vince Salai-Bobrovnickis (Szalay-Bobrovniczky Vince).
 
8.okt 2018
Nacionālie vēlēšanu rezultāti veidojas, summējot kopā vēlēšanu apgabalu rezultātus. Tradicionāli visai līdzīgi balso Kurzeme, Vidzeme un Zemgale, bet vienmēr atšķirīgs bija atbalstāmo partiju spektrs Rīgā un Latgalē. Līdzīgi ir noticis arī 13. Saeimas vēlēšanās, tikai Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē nomainījās populārāko «latvisko» partiju sadalījums – Vidzemē vislielāko balsu skaitu ieguva Jaunā Konservatīvā partija, bet Kurzemē un Zemgalē politiskā partija KPV LV. Savukārt Rīgā un Latgalē (un arī kopsummu nacionālā līmenī) lielāko balsu skaitu, gluži kā citas reizes, ieguva sociāldemokrātiskā partija Saskaņa.
 
20.sep 2018
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild akciju sabiedrības Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs un akciju sabiedrības Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.
 
10.sep 2018
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja, ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā un Nodokļu pārvaldes direktore Dace Pelēkā.
 
3.sep 2018
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild partijas Saskaņa premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis.
 
27.aug 2018
EK pārstāvniecības Latvijā vadītājas Innas Šteinbukas pilnvaru termiņš beigsies 31. augustā. Viņa par EK pārstāvniecības vadītāju kļuva 2011. gadā. Par savu darba pieredzi amatā un Latvijas vietu Eiropas Savienībā, un ES vietu pasaulē uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.