\\Autori

JPJuris Paiders

6.dec
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild SIA Eolus valdes loceklis Gatis Galviņš.
 
27.nov
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild akciju sabiedrības Gaso valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.
 
16.nov
Neatkarīgā Latvija tika izveidota uz Pirmā pasaules kara drupām.
 
11.okt
Uz Neatkarīgas jautājumiem atbild Ungārijas Ministru prezidenta biroja valsts sekretāra vietnieks nevalstisko un sociālo lietu jautājumos Vince Salai-Bobrovnickis (Szalay-Bobrovniczky Vince).
 
8.okt
Nacionālie vēlēšanu rezultāti veidojas, summējot kopā vēlēšanu apgabalu rezultātus. Tradicionāli visai līdzīgi balso Kurzeme, Vidzeme un Zemgale, bet vienmēr atšķirīgs bija atbalstāmo partiju spektrs Rīgā un Latgalē. Līdzīgi ir noticis arī 13. Saeimas vēlēšanās, tikai Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē nomainījās populārāko «latvisko» partiju sadalījums – Vidzemē vislielāko balsu skaitu ieguva Jaunā Konservatīvā partija, bet Kurzemē un Zemgalē politiskā partija KPV LV. Savukārt Rīgā un Latgalē (un arī kopsummu nacionālā līmenī) lielāko balsu skaitu, gluži kā citas reizes, ieguva sociāldemokrātiskā partija Saskaņa.
 
20.sep
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild akciju sabiedrības Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs un akciju sabiedrības Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.
 
10.sep
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja, ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā un Nodokļu pārvaldes direktore Dace Pelēkā.
 
3.sep
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild partijas Saskaņa premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis.
 
27.aug
EK pārstāvniecības Latvijā vadītājas Innas Šteinbukas pilnvaru termiņš beigsies 31. augustā. Viņa par EK pārstāvniecības vadītāju kļuva 2011. gadā. Par savu darba pieredzi amatā un Latvijas vietu Eiropas Savienībā, un ES vietu pasaulē uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.
 
9.aug
Lai gan gāzes vēsture Latvijā aizsākās 1861. gadā, kad darbu sāka pirmā gāzes fabrika Rīgā, tomēr līdz pat 1962. gadam Latvijā tika izmatota nevis dabasgāze, bet no akmeņoglēm ražotā deggāze.
 
18.jūl
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licencētas ieguldījumu pārvaldes sabiedrības Indexo izpilddirektors Toms Kreicbergs.
 
19.jun
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.
 
23.mai
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera – kopīgi ar Rīgas Ekonomikas augstskolu un citiem partneriem 16. maijā rīkoja ikgadējo konferenci Ēnu ekonomika Latvijā, kuras laikā tika secināts, ka kvalitatīvu lēmumu iztrūkums valsts līmenī ir galvenais ēnu ekonomikas balsts. Par šo un par citām Latvijas ekonomikas aktualitātēm uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
 
10.mai
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Saeimas frakcijas Saskaņa priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.
 
7.mai
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Ungārijas vēstnieks Latvijā Ferencs Bāņai.
 
25.apr
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš un Luminor ekonomists Pēteris Strautiņš.
 
5.apr
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Toms Nāburgs.
 
26.mar
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.
 
19.mar
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, kurš ir izvirzīts kandidēt uz amata otro termiņu.
 
13.mar
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Komercbanku asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.
 
8.feb
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Lattelecom elektrības pakalpojuma tet vadītājs Artūrs Pielēns-Pelēns.
 
25.jan
Uz Neatkarīgās lasītāju jautājumiem atbild Latvijas Radio valdes priekšsēdētaja Una Klapkalne.