Komentāri / Vara uztiepj augstskolām kvantitāti. Nevis kvalitāti
 

23 komentāri

VVāle
Ne jau tikai augstskolām uztiepj kvantitāti. Kopš kāmja konsolidācijas laikmets ir iesācies, valdībās neviens vairs nedomās par reformām pēc būtības. Tikai viens virziens, viena valoda - glābt naudu.
25.februāris, 8:40 Atbildēt
NNauda
tiešām būtu jāiegulda normālā izglītība, nevis apšaubāmas kvalitātes pasākumos, ko atmaksā valts. Ja kāds grib "perfomanci", lai par privātu, ne valsts naudu. Vai lasījāt par izglītības sistēmu tepat ziemeļos no mums, tā sākas ar pamatskolu un tad ir rezultāti Eiropas līmenī. Lūk tās ir reformas, kas tiešām ietaupa izsviesto valsts naudu velns zina par ko...
25.februāris, 9:34 Atbildēt
AABC
Drīz tās augstskolas atgādinās dāņu cūku fermas - būs radīta ''izglītota'' gaļa (nenosakāma biomasa), kuru cepot, tā nesmaržos ...
25.februāris, 9:06 Atbildēt
ppatiesība
Nekad un nevienas radošas domas šim cilvēkam. Tikai kritika un pesimisms jau no Tautas frontes laikiem....Apnicis viņš ir! Pie hūtes atradis peļņas avotu - kauns.
25.februāris, 9:12 Atbildēt
aatbilde
Nu tak nemokies ar kaunēšanos. Pavisam vienkārši - nelasi, ja jau prātiņš tik slābans, ka nespēj saprast ko runā gudri cilvēki. Šajā reizē Viktors Avotiņš ir aizķēris ārkārtīgi svarīgu tēmu.
25.februāris, 9:28 Atbildēt
VValdus
Un kur tad tavas pašas radošās domas? Kur tava argumentēta pozitīva alternatīva autora viedoklim. Nekā! Tukša vieta! Manā uztverē šī telpa būtu jāvelta domāšanai nevis sava truluma izrādīšanai. Tā kā - visi, kam nav ko teikt par vai pret autora tekstu pēc būtības, ejiet dirst!
25.februāris, 14:54 Atbildēt
aaaa
Ja man kāds prasītu.
Universitātēs kvalitāte vispirms - zinātnieku, mācībspēku, augstas raudzes profesionāļu apmācība valsts vajadzībām un "eksportam". Augstskolas - kvantitāte pie kontrolētas kvalitātes - speciālisti valsts vajadzībām un "eksportam" . Mācībspēku harmonisks atalgojums gan, tā teikt, pēc grādiem, gan pēc stāža, gan pēc augstskolas tipa. Universitātēs protams vislielākais atalgojums, attiecīgi tur arī visizcilākie kadri. "Kvalitātei" valsts nauda + "kvantitāte pie kontrolētas kvalitātes" (gan valsts gan privātā) pelna naudu sev un zināmu daļu arī "kvalitātei".
25.februāris, 9:27 Atbildēt
SSen
laiks pārskatīt n-tās programmas, ko piedāvā n-tās augstskolas, kad tās samazinās 10x reižu, tad arī būs kvalitatīvs valsts programmas piedāvājums!
25.februāris, 9:30 Atbildēt
RReplika
Bet ko tad darīs tie profesori, kuri grādu ieguvuši pirms tik gadiem, kad viņu studenti vēl nemaz nebija piedzimuši, un tajos senajos laikos arī palikuši savā attīstībā? Sīkajās augstskoliņās viņiem vēl ir darbs, bet kas viņus ņems lielās universitātēs, kur ir liela konkurence? Nemaz nerunājot par daudzajiem rektoriņiem, prorektoriņiem utt.
25.februāris, 11:45 Atbildēt
TTādi laiki pienākuši
Kādi ministrētāji, tādas "reformas". Kādi varnešu locīklas, tādi rezultāti- viss "uz grunti". Pretīgāku valdīklu kompāniju neesmu redzējis...
25.februāris, 9:36 Atbildēt
AAk vai
ZZS gan bija ķīselis ar debesmannu… :))
25.februāris, 10:03 Atbildēt
EEdge
"Meitenes un zēni, mums vajag to sagraut un izmētāt akmeņus tā, lai neviens nekad tos vairs nespētu salasīt!” P.Laķis (1989).
Ko 4.maija repubļikas 30. gadadienā vairs nesaprot "sabiedrības kapitālremonta" veicējs Avotiņš? Beigsim muļķi laist!
25.februāris, 10:10 Atbildēt
MMermulis
Tagad to augstskolu vesels lērums un daudzas "ražo" viena un tā paša profila "speciālistus". Jaunie jau pamatā neiet mācīties(ar retiem izņēmumiem) tur, kur dod kārtīgas zināšanas, bet gan tur, kur vieglāk"papīrīti"dabūt. Tāpēc tagad var satikt Tehnisko zinātņu bakalauru bez elementārām fizikas zināšanām, filologu, kuram visi palīgteikumi sākas ar "kad", darbmācības skolotāju(ar bakalaura grādu), kurā nemāk pareizi adīt kreiliski valdziņu... Zinu, par ko runāju, jo šādus "specus" esmu satikusi. Diplomi ir daudziem, bet īstu zināšanu...
25.februāris, 10:33 Atbildēt
RReplika
Kamēr valsts diplomus ar ģerboni izsniegs jebkurā augstskolā, tikmēr tā būs mūžīgi.
Valsts diplomus par augstāko izglītību vajadzētu izsniegt tikai 4 universitātēs. Un viss!
25.februāris, 11:48 Atbildēt
RReplika
Bet var pacelties jautājums - ko citās augstskolās, kas negribēs pievienoties universitātēm? Nu tur nobeidzot var izsniegt izziņu, ka tāds un tāds nokaustījies tādu un tādu kursu. Ir izglītojies, bet nekādu izglītību nav ieguvis.
Redzēs, cik daudz studenti uz tādām - "izziņas izsniedzošām" augstskolām ies mācīties? Un vēl par savu bargu naudu...
25.februāris, 11:54 Atbildēt
ttā jau
nav jau kas izvērtē....................juristus apskatiet
25.februāris, 10:55 Atbildēt
IInta
Aksioma: Inteliģence, kas vēl kādu citu izpratnē ir "sabiedrības armatūra" nav tas pats kas intelektuālis.
Bet pagaidām jau pašu mājās visi iespringst vien uz "darbdevēju pasūtījumu "- t.i. rzōt kompetences... Kā saprotu, yad arī ar to ne visai sokas, jo ražo vien diplomus un certificate... Lai nu būtu, ka maldos un tikai, bet bez vispusīgas klasiskās izglītības pa priekšu, kas horizontu paplašina, laikam jau tomēr nekas arī ar tām šaurskrūvīšu kompetencēm nesanāks. Ja nu vien "karjeras roboti", kas atskaņos un saražos virtuāli visu, ko tik kārtējai tai priekšniecībai un pašu makam vien vajag....
25.februāris, 11:27 Atbildēt
RReplika
Reģionālā reforma cieši saistīta ar augstskolu reformu.
Kā tur, tā tur vietējā vadība negrib apvienoties, lai nezaudētu savus krēslus. Bet tas, ka iedzīvotāji lielās pašvaldības saņems daudz pilnvērtīgākus un labākus pakalpojumus, bet studenti apvienotajās augstskolās - daudz kvalitatīvāku izglītību, šos vietējos priekšniekus neinteresē.
Tas arī ir viss. Ļoti vienkāršs izskaidrojums, vai ne?
25.februāris, 11:38 Atbildēt
aatbilde
Ir augstskolas, kas mācību vielu, ko var apgūt gada laikā, izstiepj četru gadu garumā. Es to sauktu par vienkāršu un nekaunīgu laupīšanu.Starp dienām, kad vispār kaut kas notiek ir ir vairāku dienu, pat nedēļām garš pārtraukums, nemaz nerunājot, ka lekcijas notiek haotiski - tad pa vienai vakarpusē, tad pa vienai no rīta, bet studentam jāīrē dzīvoklis, kas nav lēts prieks un vārda tiešā nozīmē jānīkst. Es domāju, bet tikai domāju - ka tā saucamie profesori piestrādā vairākās augstskolās vienlaicīgi un par kvalitāti īstu atbildību nenes. Svarīga ir nauda, ko var nopelnīt arī tā -mācību vielu pastiepjot 4x garāku kā vajag. Tā tas bija savulaik Muitas institūtā, gan pasen, varbūt - tagad kaut kas ir mainījies, tā tas ir Liepājas augstskolā, kur studē nākamie sociālie darbinieki, kas patiesi IR vajadzīgi.Un prātīgs solis būtu, ja šīs tā saucamās augstskolas visas izlaistu caur smalku sietu. ja ar programmu nevar aizpildīt pilnu mācību laiku, tad laiks ir jāsaīsna , nevis tas jāpārvērš par peļņas avotu vieniem, otrus bez vajadzības apzogot.Vajadzība irun vienmēr būs pēc kvalificētiem speciālistiem, bet kādam ir jāregulē pieprasījums ar piedāvājumu, lai bezdarbnieku rindas nepiepildītos ar diplomētiem , bet šajā nozarē nevajadzīgiem kadriem.
25.februāris, 12:54 Atbildēt
ppurvaputns
izmirātam nevajag nekādu izglītību. tas ir dzemdību nams ar tam pieslēgtu proftehskolu gatavot darbaspēku Rietumeiropai . ja Rietumeiropai vajag darbaspēku ar ''diplomu''tad to samaksājot attiecīgu summu un pavadot zināmu laiku šajās ''augstskolās'', darbaspēkam izsniegs.
25.februāris, 13:10 Atbildēt
ĪĪstais vards
Ai, nu nekam nav dialoga. Jo NAV SOCIĀLO PRASMJU dialogu veidot. Runāt neprot cilvēks Latvijā, vienalga, vai viņš skolas vai varas pusē. ĀTRĀK TO SAPRASTU, vismaz varētu nekliegt un neapvainot viens otru
25.februāris, 14:09 Atbildēt
sstuda
Ne jau tikia kvantitāti, bet vēl papildus īpaši politpadomi, kura jāuztur un vēl mazāk naudas studijām, vienlaikus ar katru dienu palielinot bardaku augstākās izglītības sistēmā. Bet tas jau JKP... un te viss pašsaprotami- kā parasti bez mazākās saprašanas ko dara, bet jāgrābj, jāpārtaisa... tas nekas , ka nav zināms par ko bet- ja ne labāk, tad savādāk un maksās par to jau nākmā valdība un studenti
25.februāris, 20:25 Atbildēt
MMjā
Nevis vara, bet antidemokrātiska banda
26.februāris, 3:42 Atbildēt