Komentāri / Gaisma
 

32 komentāri

MMaskackas bomze
Skaisti.Paldies par rakstu..zel gan ka daudzi no mums dzivo morala un fiziskaa tumsaa..jo tumsa jau 30 gadus musu apzinaa valda par gaismu..jo tumsas vara ir liela..taa sastavaa ir alkatiba varasjkare..nodeviba..meli. vienaldziba pret. Tuvako pret.savu tevzemi savam saknem..savu tautu..paslabuma meklesana..ra ie gariga tumsa..kuru nevar aizbaidi ne ar.sveci ne sauli..garigo gaismu var gut tikai no dieviskaas atklasmes sevii..mainities un tiekties uz pilnibu..meklet sevii un nozelot grekus..parunajoties ar savu sirdsapzinu ar dievu.vienatnee klysumaa...laii katram tas izdodas..lai izdodas tauta mums visiem kopaa iedegt gaismuu pirns savaas dveseles ..lai gaisa klust musu pasaule apkart.laimigu jauno gadu viktor..laimigu jauno gadu mums visiem latvijas iedzivotajiem..laimigu jauno gadu.visai pasaulei..mazak karu vairak miera saticibas un milestibas visiem.
27.decembris 2019, 8:51 Atbildēt
ZZēl gan
Ja pirms 30 gadiem komuņizmā visiem bija labi.
Kopeja nabadziba un pilnigi piedirsta apkartne radija tādu gaismu ,ka pat uz podiem cilveki kapa ar kājām.
Lai tie ,kas gaismu redzeja nepietiekami spilgtu neatpaliktu bezcerigi bija izveidots daudzsksiligs stimulacijas dienests ,ko lepni sauca par stukačiem.
Lai sabiedriba neizjustu nodoklu slogu ,valsts paņēma visu nopelnito un ieguldija pareizajas lietās - atombumbās ,karā Afganistānā
Rupejoties par cilvekiem braucienu uz arzemem vietā tika piedāvata visparēja Stokholmas diēta ,kad veikalos neveseligas galas un sviesti vispār nebija.
Tās mantas varēja ēst tikai morali stipri pilsoņi ,tadi ,kas stradaja partijas birojos vai čekas sistēmā.
Aj un vēl ,gaisie cilveki dzivoja draudzigi kopā - komūnās ,pat dzivokļus nosauca par komunalajiem laimes mitekliem.
Visi bija veseligi ,jo privāto tumsas transportu arī tikai morāli noturīgā nomenklatūra lietoja - parējie gatavojas GDA normu izpildei un visur devas ar kājam
27.decembris 2019, 9:45 Atbildēt
MMaskackas bomze
Diemzel mums katram ir sava izpratne par gaismu..ir fiziska un morala gaisma...ir fiziska un gariga tumsa...diemzel taadaa gariga tumsaa ka paslaik latvija nav atradusies 100 gadus
27.decembris 2019, 10:00 Atbildēt
PProtams
Komjauniešu gaisma pati spilgtākā gaisma visumā.
Stukaču morālas vērtības ir pašas vertīgākās
27.decembris 2019, 10:05 Atbildēt
KKangars
Jā ,mūsu jānis ir īstais morāles un tiesiskuma etalons !
27.decembris 2019, 14:42 Atbildēt
MMaskackas bomze
Tu kludijues.zidveidigo sorositu gaisma spid pari ri latvijai jau 3o gadus tik spozi ka daudzi no tas klyvusi akli....
27.decembris 2019, 10:55 Atbildēt
KKā zvīņas no ačēm
Aust ,aust staļinisma gaisma caur pavļikiem morozoviem ,jūdām , " troikām" , nodevejiem...
27.decembris 2019, 13:35 Atbildēt
SStrauts
Ceru, ka tu pavļikus atpazīsti briseles kūtīs, nevis meklē savā pagalmā?
27.decembris 2019, 20:33 Atbildēt
JJēpītis
Jā, Pavļutus mēs uzreiz atpazīstam pēc OIK-istu ""spilgtās gaismas"".
28.decembris 2019, 14:47 Atbildēt
RRaimonds
Ak atkal Ādolfa Hitlera ideju mantiniece žīdus gāna ?
Vai tad tāpec esi nabags ,ka Jeruzalemē ir Raudu mūris ?
Mož paša gludās smadzenes pie vainas?
27.decembris 2019, 13:05 Atbildēt
MMaskackas bomze
Cienu. nevar pieprasit ta ir jaiemanto..bet zidi sevi pasi sevi ir apganijysi ar launiem darbiem un sliktu slavu gan latvijaa...gan jau no kristus krustaa sisanas.laikuem
27.decembris 2019, 13:18 Atbildēt
MMaskackas bomze
Bet. Hitlera idejy mantinieki diemzel sezz valdibaa..augstos kreslos un monopolos..kuri.un ar latviju 30 gados ir izdarijusi to..ko krievs neizdarija 50 gados
27.decembris 2019, 13:35 Atbildēt
RRaimonds
Kurā valdibā ? Tajā kas kremlī ?
27.decembris 2019, 14:14 Atbildēt
AAha
Kas latvijas saeimas cuky kutii
27.decembris 2019, 15:10 Atbildēt
OOptimists
Garīgā tumsā? Cilvēki saziedo pus miljonu un vairāk likteņa pabērniem, ziedo no sirds. Nevajag mētāties gudriem vārdiem pa labi un kreisi un novērtēt līdzcilvēkus par zemu.
27.decembris 2019, 13:34 Atbildēt
MMaskackas bomze
Ha ..saziedojusi. Ir gaisi cilveki no tautas.bet vai valstij ir jaturas tikai uz ziedojumiem.un smagi slimajiem uz ludzcilveky zelastibas..vai valdibas kass nakysas un gajysas tu sauc par lidzcilvekuem..kuri tautu ir izspiedusi ka citronu nabafziba iegrudusi apzagusi..un izkaisijusi pa pasauli..vienigais aozimejyms tiem ir tautas kapracu banda
27.decembris 2019, 13:41 Atbildēt
bbrīvais radikālis
Valsts no tiem ziedojumiem vēl nodoklīti paņem!
28.decembris 2019, 1:17 Atbildēt
MMaskackas bomze neziedo
Viņa židus visur vaino
27.decembris 2019, 14:15 Atbildēt
IInta
27.decembris 2019, 13:42 Atbildēt
SSātans
Gaismai ir gaismas avots,kādi gremdējas gaismā,nespēdami acis pacelt pretī gaismas avotam,tā arī staigā ar noliektām galvām,jo zin,ka skatoties uz gaismas avotu,var izdedzināt acis,var kļūt apmāts,kad bez saprašanas pieņem rakstīto,dzirdēto,var teikt ka tiek apdedzināta apziņa.Tāpēc novēlu visiem meklēt un likt uz acīm saulesbrilles kā apzināšanās paplašinājums un pilnīgākas redzes un apziņas radīšanā,lai nestaigatu ar bailēm paskatīties uz gaismas avotu,uz nesaprotamām zināšanām.
27.decembris 2019, 14:13 Atbildēt
CCik raksturigi
Naida piesātinatas vecenes ( visdrizāk gan tas nav vecenes ) ,kuras nav ziedojusas nevienu centu ,ne berniem ,ne slimiem ,ne veciem , portālos pārmet līdzcilvekiem gariguma trūkumu.

Laikam garīgums izpaužas naidā ,antisemitismā ,skaudībā ,lidzcilveku apriešanā un nepartrauktā melošanā .
27.decembris 2019, 14:23 Atbildēt
MMaskackas bomze
Laikam esmu trapijusi desmitniekaa..tuk..ntuk zidam uz varzacim uzkapy...ja jau esi apvainojies tad vel pedejas sirdsapzinas paliekas nesi pazaudejis..nozelo grekys..daudz esi cilvekuem launu darijis..ko tur skaust..zidelit es izsaku tev tikai lidzjutibu..bet laikam velti..jo zidu ticiba aicina uz pilnigi pretejo but par goju..zidiem nav dieva nav dveseles nav myzigas dzives..zidiem ir tikai nauda..
27.decembris 2019, 15:09 Atbildēt
BBeidzot
Beidzot arī partijniekam gaisma ataususi.
27.decembris 2019, 14:52 Atbildēt
TTo jiku zaglim raimondam
Latvijas valdiba kangaren judu dveselite un niku zagli..galu galaa ta zida daba meoit zagt un iedzivoties yz citu reekina lidz kaopm
27.decembris 2019, 15:03 Atbildēt
OOtomārs
Malacis, Viktor. 5. Sacerējums man atgādināja skolas laikus, kad rakstot apceri bija pēc iespējas vairāk citātus jāsaliek un autorus jāpiemin, lai izliktos, ka esi visu obligāto literatūru izlasījis. Un tad vēl arī , protams, brīvais temats jeb abstrakcija par komunisma baismu )) ar Iļjiča tēzēm.
27.decembris 2019, 18:38 Atbildēt
EESMAIJA
Pasaulē viss balstās uz pretmetiem, kas viens otru paspilgtina, jeb piešķir viens otram patieso vērtību. Ja nebūtu tumsas, vai zinātu gaismas svēto klātesību, ja nebūtu melu, vai zinātu, kas ir patiesība... bet - šoreiz ne par to, šoreiz par to gaismu, kas dvēselē.
Ir cilvēki, kuri gluži vai izstaro gaismu, kas pievelk un kuru klātbūtne vien dziedē un uzlādē justies mierpilnam. Kādreiz es domāju, ka šo dvēseles starojumu iededz cilvēka BĒRNĪBAS MĀJA, Tomēr novērojumi rāda, ka tas tā gluži nav, jo no vienām un tām pašām MĀJĀM, ne visi nāk gaismasbagāti.. Tad pieņēmu, ka TĀ tiek nodota kā svēta uguns no paaudzes paaudzē ar gēniem. Arī tas jau minētā iemesla dēļ ir jānoraida. Un pamazām man izveidojās savs pieņēmums, iespējams - tik pat nedrošs, bet tomēr:
kā jau sākumā rakstīju, pasaulē viss balstās uz pretmetiem, tādēļ it kā nevarētu noraidīt, ka arī katrā no mums šie pretmeti ir darbībā. Neviens nepiedzimst tikai balts vai tikai melns. Audzināšana jau no bērnības arī pašaudzināšana ir tā, kas TIKAI NOSAKA, ko mēs kurā brīdī ieslēdzam - gaismu vai tumsu, kam mēs, vienādi šurp atnākuši, dodam priekšroku... un... laimīgi ir tie, kuriem gaismas slēdzītis nav ierūsējis. Neticu, ka pretmetā kāds varētu justies īsteni laimīgs.

Lai Jums visiem gaismas pilnas nākamā gada dienas!
Paldies, Viktor, par rakstu un vēlu Jums īpašu rakstītprieku jaunajā gadā!
27.decembris 2019, 22:37 Atbildēt
PPirktspēja
Gaisma ir viena no skaņas izpausmēm.
28.decembris 2019, 12:59 Atbildēt
SSaulvedis
Te kaut kā ne tā- ne vārda par saulnesi bordānu un īstu autentisku gaismas nesēju šuplinsku Tumsoņas beidzot izgaismos pašu spīd-ola
29.decembris 2019, 2:23 Atbildēt
oopis no laukiem
Gaisma kā alegorija tiem procesiem,kas notiek pašlaik Latvijā mūsu apziņā asociējas ar zināšanām,patiesību,ētiku un morāli. Bet gaisma nebūt nav vērtējama viennozīmīgi,jo ar gaismu parasti saprotam balto gaismu,kas sastāv no visu varavīkšņu krāsu spektru nianšu daudzveidības,ko spēj uztvert mūsu acis. Ja akustiskās harmoniskās skaņu frekvences,kuras mēs saucam par mūziku, sagādā baudu mūsu ausīm,tad optiskās elektromagnētisko viļņu(gaismas) harmoniskās frekvences ir "mūzika" mūsu acīm. Diemžēl pastāv arī tāda lieta kā disharmonija,kas vairs nav patīkama ne ausīm,ne acīm.
Ja piesaucam gaismu kā alegoriju harmonijai,tad godīgi jāatzīst,ka pašlaik Latvijas politikā,ekonomikā un finansēs valda absolūta disharmonija,vai precīzāk sakot kakofonija,kad visi kliedz kaut ko savu un neviens otrā neklausās,katrs dara ko grib un neliekas ne zinis kā tas iespaido pārējos un valsti kopumā.Tas viss kopā veido to ko pareizi jāsauc par LIBERĀLO ANARHIJU! Tomēr valdošie neoliberāļi to sauc par "liberālo demokrātiju",jo viņu uztverē demokrātija ir sinonīms vārdam visatļautība,bet tā nav un nekad nebūs,jo demokrātija bija ir un vienmēr būs sabiedrības vairākumam pieņemamākā diktatūras forma. Tāpēc ir jāatzīst,ka tieši liberālisms ir sinonīms vārdam visatļautība un ar vārdu "demokrātija" tam nav nekāda sakara.
29.decembris 2019, 10:37 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Opi, šodienas Latviju varam nosaukt par pretlatvisko Latviju! (Runā tieši un nepārprotami turpmāk, cienījamais Opi!)

Te nevienam nevajag maigus vārdus, Opi!
Latviešu tiesības uz likumību un savu valstiskumu ir jāpasvītro vienmēr!
Nebūtu slikti, ja Tu iestātos Helsinki 86!
Visiem Laimīgu Jauno Gadu!
29.decembris 2019, 18:28 Atbildēt
DDaina
SKAIDRĪBA !!!
29.decembris 2019, 20:20 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Visiem Laimīgu 2020. gadu! Un vispirms Viktoram Avotiņam - taisnā ceļa gājējam!
31.decembris 2019, 22:00 Atbildēt