Komentāri / Vietējā vara tiek likvidēta
 

23 komentāri

FFakts
Bet Kadirovs tīrīšanu sāk pietuvināto rindās,jo nodot var tikai savējie! Līdzīgi kā citur-iegāž grāmatveži,bailīgi advokāti un citi pietiekami zinoši indivīdi.Kurus ir vērts savervēt vai savādāk ietekmēt.Tā arī politikā!
20.oktobris 2019, 22:13 Atbildēt
AAtis
Nevajag greizi piesaukt Kadirovu . Latviešiem nav ne mazākās nojēgas par Dienvidkaukāza musulmaņu - islāma vēsturisko esību un virzību visā Dienvidkrievijas teritorijā . Un kas zin ,ka vislielākais musulmaņu skaits dzīvo Maskavā . Tur jau baidās ,ka nākošajās velēšanās to tur būšot nepilnas 2/3 !!! Bet kopuma tās nav mūsu problēmas.
21.oktobris 2019, 10:42 Atbildēt
IInta
Nav pat politiķu - ir bla-bla solījumpolitikāņi....
20.oktobris 2019, 22:21 Atbildēt
n
Nav pat žurnālistu, ir tikai bla-bla skribenti...
Kāds sakars lielveikaliem, meža zvēru daudzumam un likumiem ar pašvaldībām?
21.oktobris 2019, 6:51 Atbildēt
EEdge
Vēl cīņa nav galā, vēl auseklīšu "dziesmotā revolūcija" turpinās - vēl nav 99,99% atmodušies. Uz priekšu, pretim "Eiropas impērijai" (Guy Verhofstadt ) !
" Vajadzīga nevis reforma, bet gan revolucionārs sabiedrības kapitālremonts, uzskata žurnālists V. Avotiņš." (Radošo savienību plēnums / Padomju Jaunatne, 10.06.1988. )
20.oktobris 2019, 22:56 Atbildēt
JJānis
O, ho !!! Biju ,biju tajā plēnuma un nu nācās izvilkt gaismā toreizējo runu tekstus. Tomēr principa ,neskaitot šo citātu ,tas noderīgs arī šodien , viss cits ir ne tā kā sapņoja.
21.oktobris 2019, 10:46 Atbildēt
ssendenī
Nav jau vairs pat par ko brīnīties un uztraukties. Droši ejam uz galu. Tā Pūces reformas galvenā jēga ir samazināt nozogamajai naudai pieejamo personu skaitu. I visa mīla, matj tvoju, Izmirāta elektorāt!
20.oktobris 2019, 23:36 Atbildēt
RRedziet
tāds jau ir visu to sū...da "pūču" pissness ... ;-)
21.oktobris 2019, 1:53 Atbildēt
BBez nākotnes
Ja krievu laikos latviešiem bija ceribas uz savu ,brīvu ,neatkarigu valsti ,tad sodien latviju nevar glabt neviens , latvija mirst , latvuešiem bav nakotnes tapec kampeji agonijā kamj un plēš ko vien var ,latvija tiek pāātrinati gatavota iznīcibai , kura ,manuprāt , sāksies pec dzcela uz berlini uzbuves ,tad arī europašnāvnieki piespiexīs vietejos nodevejus masveida ievest islamistus un pērtiķu parazitus un maksāt viņuem pabalstus kā vacijā kam ari bruseles kungi iedalīs sākumā jūdas grašus šiem maksājumiem bet kad latvieši bus iznicinati te paliks eiropas melno atkritumu un bato poligons
21.oktobris 2019, 5:57 Atbildēt
llembergoīdi ir smieklīgi
Puriņš pats skaidri un gaiši raksta-
"Viņš domā, ka tās ir nenormāli uzblīdušas, piebāztas ar «savējiem». «Gadu gaitā pašvaldībā ir izveidojies stabils, drošs savējo kolektīvs (blice), kur bez vārdiem ir zināms, kas jādara, kā jādara, kā jāizturas"
Un no tā ģeniāls secinājums, ka nekādu reformu nevajag, jo, to gan neraksta, nāksies zaudēt savu silto vietu tajā sistēmā!
21.oktobris 2019, 6:47 Atbildēt
NNejēga
Aicinu iegaumēt, neaizmirst reformētāju vārdu, gan nākotnē noderēs. Ja reforma sevi neattaisnos, tad reformatorus sist tā, ka apčurājas, tad sist vēlreiz par čurāšanu publiskā vietā, lai gan nāves sods par valsts nozagšnu būtu labāks.Neaizmirsīsim savus varoņus!
21.oktobris 2019, 7:39 Atbildēt
SSidlu
Mēs ta neaizmirsīsim, bet ko tas līdz, ja roka roku mazgā un abas baltas. Ja tagad daudzi iepriekšējo mēslu taisītāji šis varas laikā joprojām dižojas goda saulītē vai klusi mierīgi pazuduši no sabiedrības redzes loka bauda laimīgas vecumdienas, ja vien netiek izvilkti kārtējai publikas iespaidošanai, kurai nav par to personīgās pieredzes.
21.oktobris 2019, 8:17 Atbildēt
SSidlu
Jebkura varas centralizācija beidzas ar centrālās varas krahu. Rīga savulaik arī bija vietējie rajonu deputāti. Tad palika tikai Dome. Tagad tur cīņa par varu, jo viss labais, kas centralizācijas rezultātā panākts iedzīvotāju labā kļuvis otršķirīgs. Tāpat būs Pūces reformā- sākumā vēl būs solītie labuni, lai gan pat tagad tie daudziem diez vai atlēks deļ tā, ka pieaugs izmaksas to saņemšanai, bet tālāk jau aizies partiju ķīviņi vēl plašakā apmērā, kā tas tagad ir dažās bagātākās vietvavarās, kur ir par ko plēsties.
21.oktobris 2019, 8:07 Atbildēt
ttā ir
kur jau nu paši sevi nolikvidēja.......................zagt vajag mazāk
21.oktobris 2019, 9:17 Atbildēt
PPēteris
Kad vācu baronu viesu karietes ripoja no Ventspils ostas uz Dundagas vai tuvāko Popes muižām ,tās bija lielākās Latvijas teritorijā ,katra pa 53 tūkstošiem hektāru !!! Un kur bija vietējā vara ? Tikai Muižā un Baznīcā . Bet muiža bija arī ražošanas centrs. Jautājums, tad kam jābūt mūsdienu apraudātajos laukos ? Smilkstētāji nekādā savā pleķītī mūsdienu ekonomikā izdzīvot nevar un nevarēs . Darbosies tikai tie kam šie 10000 ha. Pārējie aizrautīgi lasīs gliemežus Rietumos ,vai kops britu bērnus , vēsturiskā prakse ir liela .Eiropas mēroga labklājību var sasniegt tikai Rīgas potenciāls un pāris ostu pilsētas . Ja netiks pieņemti darbiniekus koncentrējoši lēmumi ,nekā laba šeit nebūs . Un tā nav nekāda lauku izmiršana. Muļķības. Tā ir ražošanas koncentrācija urbanizācijas centros !
21.oktobris 2019, 11:01 Atbildēt
AAnita
Pilnīgi pievienojos šim viedoklim jautājumā par to, ka Latvijā pašlaik neeksistē nekāda ilgtermiņa plānošana absolūti nevienā jautājumā. Nedz nodokļu politikā, nedz teritoriālā organizācijā ( 2009. gada reforma bija absolūts murgs!) , nedz visas valsts attīstībā kaut kādā virzienā. Kamēr lietas kardināli nemainīsies, vai tā būs viena cilvēka vai cilvēku grupas stingra ļoti gudra nostādne un nelokāma tās īstenošana, visticamāk, tā, tikmēr šī ļurināšanās patiesi neraisa nekādu citu vēlmi kā pa galvu pa kaklu laisties uz citu valsti, kur tu vari mierīgi strādāt un tev kā ienaidniekam katru dienu negāž virsū kaut kādus apvainojumus un neizpildāmas, absolūti glupas prasības.
21.oktobris 2019, 11:01 Atbildēt
lleo
Un jābeidz sniegt nabagu dāvanas dažādu mazintensīvas izmantošanas objektiem. Latvijā pilnīgi pietiktu ar maksimums 80 vidusskolām ,ārpus Rīgas 6-7 slimnīcām ,20 reģionālajiem centriem , bez Rīgas - 6 pilsētām . Tur tad arī vietēja vara ,visiem kas vēlas dzīvot ārpus šīm struktūrām ,mobilais telefons un internets ,regulārs autoveikals. Viss !!!
21.oktobris 2019, 11:13 Atbildēt
NNikolajs
Ko tik sīki! Ja reformē, tad reformē. Pilnīgi pietiktu ar vienu lielu vidusskolu un slimnīcu. Pašvaldības vispār jālikvidē, kādi resursi atbrīvosies! Lielākai daļai "komentētāju" gan nav skaidrs, ka pagastu pārvaldes nav pašvaldības un tās neskāra iepriekšējā reforma un neskars tagadējā.
21.oktobris 2019, 12:08 Atbildēt
MMumini
Esat reālisti - pusei tās bija tikai algas un ērta dzīve nu k'da tur vara? Ģimnes uzņēmumi
21.oktobris 2019, 12:53 Atbildēt
aaivarsz
Nu MALACIS Puriņa kungs ! Tā arī ir,ka šašvaldības - tā ir "savējo blice",kas sēž siltā vietā ar garantētu labu algu no vietējo zemes īpašnieku nodokļiem UN ABSOLŪTĪ NERŪPĒJAS PAR VIŅIEM,tik meklē kā vairāk iekasēt naudas-kur uzlikt sodus-kur nenopļauta zāle,kur neuzlikta īpašuma zīme-nosaukums pēc VIŅU-PASVALDĪBAS STANDARTA un ne jau par pašvaldības naudu tā jāuzliek,bet kāpēc tā? Īpašnieks liek sava īpašuma zīmi pēc "saviem standartiem"-savas gaumes ,ja ko pieprasa pašvaldība ,tad pašai arī būtu šīs zīmes jāuzliek ! Un kas tagad notiks? Pašvaldība likvidēsies ,tiks pievienota citai - ŠĪ ZĪME JAU VAIRS NEDERĒS! Būs "CITS STANDARTS"! Tas ctikai viens piemērs jaunām "represijām"...
21.oktobris 2019, 13:41 Atbildēt
JJosis
Visu varu Padomēm
22.oktobris 2019, 0:26 Atbildēt
EESMAIJA
Man izskatās, ka samērā skaidra lieta tiek nevajadzīgi samudžināta un sākta no nepareizā izejas punkta. Manā uztverē reformas tiek veiktas, lai kaut ko uzlabotu, ja tās mērķis cieši neturas pie šī nosacījuma, tad tā nav reforma, bet kaut kas pavisam cits - vai nu darbošanās imitācija, jo kaut kas ir jādara darīšanas pēc, vai iemesls ir politiska ieinteresētība. Piemēram - likvidēt opozīcijas pārziņā esošās pašvaldības, vai arī tām sarežģīt pastāvēšanu. Tās gan ir manas domas...
Jā, neapšaubāmi reforma bija vajadzīga, jo dzīve ievelk jaunas koordnātes. Desmitiem, ja ne simtiem ciemu, kas kādreiz bija pilni ar dzīvību, šīs politikas rezultātā ir izdzēsti no kartes... Vai varas uzdevums nebūtu šīs kļūdas ( ja tā nav bijusi mērķtiecīga darbība, lai kāds Latvijai naidīgs spēks tukšajās teritorijās ierīkotu poligonus, kā jau Pabriks ir ieminējies ne reizi vien...) sāktu labot. Tas un vēl jaunu teritoriju atmiršanas apturēšana vajadzētu būt reģionālās reformas pamatu pamatam. Tātad reanimēt, jau mirušu un neļaut trupei iet plašumā. Bet, cik saprotu, ar šo reformu ielaistā kaite nevis ies mazumā, bet var pārvērsties no epidēmijas pandēmijā.
Pirms sāka ko darīt vajadzēja kaut kājām izstaigāt katru ciemu, salikt visus plusus un mīnusus pa plauktiņiem, uzklausīt cilvēkus, kas viņiem trūkst un kā ir par daudz un tad ķerties pie līniju vilkšanas. Tad doties vēlreiz ar jau gatavu projektu, lai cilvēki to akceptētu... Tas, kas notiek tagad, nav reforma, bet vardarbība.
22.oktobris 2019, 11:02 Atbildēt
IIncParaac
Gan Valdmanis, gan Repše - būt spēja - būt Valstsvīri!
Kolāti/Liniņi uc sreipbendiki ar citām ikstenām - tik dūšīgi rēja, ka vē tagad ļaudis ne-at-to-pas, kas ir kas!!
24.oktobris 2019, 12:13 Atbildēt