Komentāri / Demokrātijas degradācija!?
 

30 komentāri

EEdge
“Meitenes un zēni, mums vajag sagraut visu un izmētāt akmeņus tā, lai neviens vairs nevar salasīt. Un tad, vajag kājas pār pleciem un pievienoties kam citam.” P.Laķis, 1989.
Viss notiek - auseklīšu sāktais graušanas process turpinās! Uz priekšu - uz pilnīgu un galīgu saplūšanu ar Eiropu!
Kalniete: Mums jābūt ES kodolā (nra.lv)
20.septembris 2019, 9:55 Atbildēt
PPirktspēja
Treknie gadi beigušies Partijniekiem vairs nav ko iztirgot.
20.septembris 2019, 10:02 Atbildēt
IInta
Pamatdoma, manuprāt, pasniegta precīzi. Paldies! Nu bet... 9 MIO taču "kampējiem" kaut kā vajag "apgūt"un tautu pabīdīt vēl tālāk no sajēgas, par kuru to sarakstu vai personāliju tur īsti balsot...
20.septembris 2019, 11:05 Atbildēt
AABCD
'Jautājums - cik ilgi un kā vārdā profesionālu valsts pārvaldi var aizstāt ar politizētu, partijiskotu valsts varas orgānu šiverēšanu?' - ļoti ilgi Avotiņa kungs. Vismaz tik ilgi, kamēr šo finansiālo interešu kopu (t.s. partiju) diktatūru parlamentārā ceļā nenomainīs ar citu valsts pārvaldes formu. Bet varbūtība, ka tas varētu notikt ir tuvu nullei. Kārlis Ulmanis ne jau varas kāres dēļ patrieca Saeimu. Viņš jau tad 30.- tajos gados saskatīja to, ko patreizējie varneši izliekas neredzot
20.septembris 2019, 13:07 Atbildēt
vvoila
tas ir sāpīgs temats, ko neviens negrib atzīt. Bet, ir jāsāk ar tautu, ar sevi un tad var iet uz augšu. Tie, kuri tagad brēc par netaisnību, augšā tikuši, vārīs vēl lielākas ziepes..to jau pierādīja arī t.s. Oktobra revolūcija .Savukārt,diktatūra vai inkorporācija būtību neatrisinās, mēs jau tagad vairs neesam neatkarīgi tā vārda īstajā nozīmē...
20.septembris 2019, 20:34 Atbildēt
SSidlu
Demokrātijas moniterrizācija - nākošā budžetā ATR jau tiek plānoti miljoni un tie nevar palikt neapgūti. Principā kartējā afēra lai kāds no budžeta dabūtu sev naudu. Viņiem reformas rezultāts būs aptaustāms, bet pārējiem kā sanāks.
20.septembris 2019, 14:15 Atbildēt
nnu nu
ATR , skaiti . Atbrīvosim no darba 83 novadu vadītājus un ja tā ir taisnība , tad vel ap 1500 nodarbināto ! Brīvi būšot apmēram 25 miljoni eiro . Tiesa neraksta cik izlietos jauno bezdarbnieku pabalstiem ,droši ap pusi no tās summas.Bet kas tālāk ? Stāsta ka būšot labāki pakalpojumi ,interesanti kādā veida to panāks,ja tikko līdz novada domei gāju ar kājām ,bet rīt aizbraucis ar vienīgo autobusu ,nezinu kad un kā nokļūšu atpakaļ . Bērnu autobus mani noteikti neuzņems,bet arī tas varbūt uz otru pusi . Ar ārstu jau tagad problēmas . Agrāk gāju ar kājām 30 minūtes ,,aizgāja pensijā šis ārsts ,jaunais 12 km attāluma ,bet auto man nav. .Neesmu bijis nu jau 18 mēnešus pie daktera. Naudas automāts ,tas bankomāts, tuvākais 23 km , reizi mēnesī braucu ar vilcienu ,jo tas ir tuvākais transports ,tikai 2,5 km . Bet ja vairs nevarēšu ? Un arī veikalu tuvāk man nepievilks, kā bija 5,5 km ,tā paliks ,ja strādās . Tuvāko aizvēra pirms 3 gadiem ,esot bijis nerentabls. ATR ...
20.septembris 2019, 16:36 Atbildēt
JJūlis
Nu ko tur teikt. Latvijai provinces atmirst.Tās ir sekas tam, ka politiķi praksē pielieto labējo demagoģiju. Tas īpaši attiecas uz lauksaimniecības organizēšanu. Brīvais tirgus sagrauj lauksaimniecību. Lauksaimniecība ir provinču serde.
20.septembris 2019, 19:35 Atbildēt
TTukānītis
Par maz Latvijā ir partiju,lai caur partijām izpaustos maksimāli daudz suverēnās varas nesēju griba.
20.septembris 2019, 22:22 Atbildēt
ĀĀpsis
Sanāk kopā desmit ārsti un deviņdesmit kaprači,kuri balsos par slimnieka ārstēšanas veidu.Lūk,tā ir demokrātija.
20.septembris 2019, 22:51 Atbildēt
CCitu daļu pilsēta
Pārstāvnieciskajā demokrātijā tiek ievēlēti tautas pārstāvji,bet ne partiju pārstāvji.
20.septembris 2019, 23:05 Atbildēt
SSecinājums
Tad tautai masveidīgi jāstājas partijās!
21.septembris 2019, 1:30 Atbildēt
PPirktspēja
Atļaut zaķiem balsot par vilku apstiprinātiem kandidātiem esot demokrātija...:)
20.septembris 2019, 23:14 Atbildēt
KKārlis Rimša
Avotiņa kungs.
Paldies par tik ļoti precīzo reformas vērtējumu.
No 2013.gada jūnija esmu Jelgavas novada domes deputāts.
Ar savu pieredzi, varu apliecināt, ka arī mūsu dome nevar būt par paraugu sabiedrības domas uzklausīšanā, bet VARAM ministrs J.Pūce 2019.gada 12.jūnijā tiekoties ar Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada deputātiem (lai skaidrotu teritoriālās reformas jēgu) nodemonstrēja, ka arī ministrijai ir pilnīgi pie vienas vietas, ko par viņu idejām domā apakšā.
Ja jau ienākusi galvā šāda apšaubāma ideja atkal pārzīmēt pilnīgi visas robežas, tad vajadzēja ar varas tiesībā to arī darīt. Tagad, veicot konsultācijas šādā formā, patiešām, tiek degradēta ne tikai demokrātija, bet arī vara.
20.septembris 2019, 23:46 Atbildēt
EESMAIJA
Visam sekojot līdzi:
man šī aina zīmējas šādi - kāds vai kādi kā hunveibini ielaužas īsto saimnieku mājās, bez aprēķiniem un argumentācijas savai rīcībai, sāk graut - kaut ko atņemt, likvidēt, samazināt, mainīt...
Kārlis raksta, par varas tiesībām pārzīmēt robežas... Īsti neatceros, bet vai pašvaldību likums nenosaka, ka robežas drīkst izmainīt tikai ar zināmiem noteikumiem, kur galvenais ir iedzīvotāju piekrišana un intereses? Ar to arī bija jāsāk - izzināt iedzīvotāju intereses un vajadzības. Man šī robežu pārzīmēšana drīzāk izskatās, ka ministrs īsti nezina ko un kā ar savu amatu darīt un kādēļ vispār šis amats pastāv un tad metas ar galvu iekšā apšaubāmā avantūrā, nedomājot ne par sekām, ne cēloņiem.
Arī es esmu kādas pašvaldības iedzīvotāja. Un es ar savu pašvaldību lepojos, Koknese atkal būs pilsēta, kāda tā reiz ir bijusi. Mums ir laba Dome, labs priekšsēdētājs, Koknese plaukst un kļūst skaistāka ar katru dienu. Kultūras dzīve mutuļot mutuļo , mājas tiek siltinātas un ielas asfaltētas viena pēc otras, esam tūristu lutināti, bibliotēkas, skolas, medicīna - viss tas ir pieejams. Tagad ir bažas, vai likvidējot novadu un pievienojot to kādam citam, viss neapsīks? Cik zinu, par to domā ne viens vien.Katrā ziņā uz kaut ko labāku tas nevedīs. Tad kam par godu te ko reformēt? Samazinās kādas štatu vienības? To var izdarīt arī bez dārgas reformas...Tas pats ministrs, var šīs lietas pārskatīt un bez jebkādām reformām to lietu labot.
21.septembris 2019, 8:46 Atbildēt
PPirktspēja
Visur cēloņa: speciāli septiņreiz samazinātas lata vērtības sekas. "Attīstītās" rietumvalstis kopš 1991. gada 4. maija Latvijai "māca un iemācīja" izcept septiņreiz dārgāku maizi. Bet, atbilstoši palielināt darba atalgojumu gan nevēlas "iemācīt".:) KONKURENTI!
20.septembris 2019, 23:57 Atbildēt
hhe he
Kāda tautvaldība, apžēliņ?! Eksperiments ar sistēmu, kam bij nepieciešams Automātisko pārvaldes sistēmu zinātniskais institūts, šķiet, neizdevās, tādēļ esam atgriezušies pie pārbaudītām vērtībām: atkal valda budži, pilskungi un (pa)mācītāji. To sapratusi pat kucīte Temīda, kas par kaulu no augšminēto galda slinki aprej piedurknes bučotāju pūli ...
21.septembris 2019, 7:34 Atbildēt
GGaramgajejs
Back To USSR?
21.septembris 2019, 9:39 Atbildēt
PPirktspēja
Nē.Kādam pajoliņam bija nepieciešams disertācijas materiāls.
21.septembris 2019, 15:54 Atbildēt
ZZinātkārais
Vai reģionālā reforma varētu ietekmēt vēlēšanu rezultātu gan Saeimas,gan pašvaldību?
21.septembris 2019, 22:38 Atbildēt
aaha
viņi [pašvaldību vadītāji] nespēj sniegt man sistēmisku (!) atbildi par varas iecerētās ATR kvalitatīvo efektivitāti

Protams, ka neviens un nekad nesniegs atbildi par to cik efektīva būs viņa ieņemamā amata likvidācija!
22.septembris 2019, 10:27 Atbildēt
KKārlis
Tik tiešām - šādu atbildi nesniedz un arī nespēs sniegt, jo vara nespēj paskaidrot, kādēļ ir jāreformē pilnīgi visas pašvaldības.
22.septembris 2019, 11:13 Atbildēt
AAldis
Viktora kungs tomēr arī kko propagandē-bet ko? ka nevajag atr? atstat ka ir? ož pēc zzs uzdevums. šī esoša sadrumstalotība tikai atsvešina, ir vairāk jādomā kopā, nevis 119 pašvaldības katra pa savam. Vispirms pašiem cilvēkiem jadoma vairak par vienam par otru nevis tie, tie un tie un mēs. Tur saknē esoša lidzšinēja situacija nes tikai postu. jacentralizējas, lavieši ar savu savrupibu netiek gala. un galu gala ne jau pūce viens kko var izdarit - tas ir visas valdības jautajums, faktiski visu ministriju jaut. bet blaveji ka piem tie paši zzs - jums bija iespeja bet palaidat to garam. tad nu nemaciet citus.
22.septembris 2019, 11:06 Atbildēt
MMazais pīrādziņš
Vai Saeimā ir reģionālās reformas komisija?Ministrija var iesniegt likumprojektus Saeimā.Aiz kādiem iemesliem ministram radās vajadzība priekš šāda likumprojekta?
22.septembris 2019, 12:03 Atbildēt