Komentāri / Vara nav tautas kungi, bet tās kalpi
 

43 komentāri

EEdge
Kāpēc šī, manuprāt, visai elementārā atziņa nav saprotama «apakšām»?
"Kalniete: Mums jābūt ES kodolā" (NRA).
Tuvākajos gados ir sagaidāma jaunas "vienotās Eiropas arhitektūras" tapšana, un Latvijai būtu smagi jāstrādā, lai šo procesu laikā iekļūtu Eiropas Savienības (ES) kodolā, šādu viedokli LTV "Rīta panorāmā" pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).
5.jūlijs 2019, 9:45 Atbildēt
bbrīvais radikālis
Kopā ar savu Kalnieti tu vari būt tikai Europas pakaļā.
5.jūlijs 2019, 23:56 Atbildēt
jjautājums
Kuras šajā gadījumā būtu domātas ,, apakšas"? Latvija Eiropas skatījumā, vai kāda daļa no Latvijas iedzīvotājiem? Varbūt visi ar nelielu procentu izņēmumam (kā Kalniete)
7.jūlijs 2019, 15:56 Atbildēt
LLūdzu man necitēt
ASV prostitūtas Sandras Kalnietes marazmu. Viņa neko citu kā tikai ļaunu Latvijai nav darījusi
7.jūlijs 2019, 19:03 Atbildēt
mmurkšķis
"Tautas kalpi" negrib pazemoties un būt par tautas kalpiem - viņi grib būt un jau ir kļuvuši par ārvalstu investoru, starptautisko finanšu institūciju un starptautiskā oligarhāta kalpiem!
5.jūlijs 2019, 10:04 Atbildēt
kkas ir kas
Avotiņš: "Karjeristi te bijuši politikas kursa noteicēji." ...piedevām vēl nelieši..Latvijas nodevēji
5.jūlijs 2019, 10:51 Atbildēt
aatbilde
Vai var skaidrāk un precīzāk pateikt?
7.jūlijs 2019, 15:58 Atbildēt
jjautājums
Mums priecāties v ai skumt,ka iespējamais disertācijas kandidāts V.Avotiņš savu 'iespējamo' disertāciju prezentē NRA.
5.jūlijs 2019, 11:14 Atbildēt
rreptilis
Pareizi būtu - ne kungi,ne kalpi ....,bet pārstāvji! Redziet,nepareiza nesaprotamu vārdu lietošana -deputāts...mērs... ,ja pateiktu latviski ,tad žurnālistam nebūtu jāmokās ar skaidrojumiem - pārstāvis ...pilsētas galva...vai priekšsēdētājs....mēri un kalpi ib...io:))))
5.jūlijs 2019, 11:36 Atbildēt
aatbilde
Jā, tā varētu teikt, bet ir viens bet. Tie ir partiju pārstāvji un pārstāv katrs savu partiju ne tautu. un tad mēs atgriežamies atkal pie tās nemitīgi cilātās tēmas par vēlēšanām. Jūs iebildīsiet - bet tauta taču viņus ievēlēja...Ievēlēja gan, bet bezizvēles situācijā. Arī es vienmēr esmu gājusi vēlēt un kā visi citi balsojusi par nezināmiem cilvēkiem, kuri savu īsto dabu parāda tikai pēc vēlēšanām. Tie, kurus es gribētu kā savus pārstāvjus redzēt Saeimā, pie teikšanas netiek. Vai kādreiz ar sajūsmu cilvēki nebalsoja par Jauno laiku, drīz vien attapa, kas ir kas... Tad šī partija taisīja kūleni un parādījās Vienotība.... un atkal attapa, ka nav īstie... Tagad uzvarēja Kaimiņš... nu ko man tālāk teikt? Tikai to, ka tautas pārstāvju Saeimā nav un tādēļ labāk pieturēties pie vārdiem - tautas kalpi ...ar piebildi pirmsvēlēšanu periodā, bet pēc vēlēšanām - teiksim kā ir - kungi ar visām kungiem piemītošām prasībām pret saviem kalpiem, par ko tiek turēta tauta.
5.jūlijs 2019, 14:19 Atbildēt
EESMAIJA
Un tagad par rakstu. Tādu laiku atpakaļ izlasīju Lucāna rakstu, šķiet, pat atstāju arī savus,, hieroglifus" un toreiz, cik atceros, nodomāju, ka pietrūkst sīkāka un pārskatāmāka analīze par plusiem un mīnusiem Pūces piedāvātajā referendumā. Jā, vieni priecājas , ka reforma izkvēpinās pārmēru lielos štatus, minot, ka agrāk bija tā un tagad ir šitā. Šim priekam apakšā es neredzu neko citu, kā ļaunu prieku. Jā, arī manā dzīves vietā agrāk bija 3 darbinieki, tagad ir ap 30. Bet jāņem vērā, ka pagātne NAV nostatāma blakus tagadnei. Darba apjomi ir nesalīdzināmi lielāki un plašāki. Skatoties no malas, mani satrauc tas, ka netiek ievērotas tik elementāras lietas, ka primārais ir cilvēks, kas attiecīgā teritorijā dzīvo un tie, kas šo teritoriju pārvalda. Kā to Pūce bija iecerējis - nesadarbojoties, neuzklausot, neņemot vērā, nekomunicējot, neizpētot, nenoskaidrojot, nerēķinot un neparedzot... paņemt zīmuli un uzzīmēt robežas pēc saviem ieskatiem bez iepriekšminētā priekšdarba? Pašvaldību likums, ja nemaldos, pat paredz iedzīvotāju aktivitāti visās ar viņiem saistītās pārmaiņās un vai nebija vēl tas, ka tikai dome drīkst lemt par teritorijas izmaiņām... Un vai nebija tā, ka Pūce to visu aizliedza un pats sāka rīkoties kā mazs ķeizariņs, aizmirstot, ka vārdam PAŠ - VALDĪBA ir ne tikai forma, bet arī saturs Tad jāpiekrīt tam, kas lasāms rakstā... no sevis piebilstot - Pūce kā valstsvīrs nav ņemams nopietni, ja labu un noderīgu darbu saķēza pēc nenopietniem ieskatiem. Paldies Avotiņam par kolosālo rakstu. To būtu vērts izlasīt arī Ministram...
5.jūlijs 2019, 23:00 Atbildēt
EESMAIJA
kļūdu labojums - jābūt - ,, Pūces piedāvātajā reformā"
6.jūlijs 2019, 9:30 Atbildēt
IInta
Nu tad beidzot.... Labs :))
It kaa divpilsonjus varas topaa tas intereetu, - vairaak jau tiesi taas pashu speejas izpatikt naudas saimniekiem un eurobirokraatiem... Show must go on taatad turpinaas, ja reiz
K-21 biedrs, LC un Gofman`/ Pugulja ciinju biedrs arii nu ticis tagad pie teikshanas..
Zivs jau puust no galvas.
:(
5.jūlijs 2019, 12:24 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Viņi ir banda, kas aplaupa tautu un ģimenes izdzen no Latvijas! tautastribunals.eu/?p=51188
5.jūlijs 2019, 13:52 Atbildēt
EEdge
Saskaņā ar adekvātības likumu vadošajos amatos nokļūst cilvēki, kas spēj visveiksmīgāk pielāgoties pastāvošajiem apstākļiem. Būsim reālisti - esošās sociālās sistēmas (neoliberālais kapitālisms) apstākļos objektīvu iemeslu dēļ varneši vienmēr būs kungu kārtai piederīgie, tāpēc vadošajos amatos nonākušie cilvēki nekad nebūs tautas kalpi. Antiņiem, Trešajiem tēva dēliem un A.Lucāna domubiedriem, ja viņi kaut kādu pārpratumu un/vai veiksmīga gadījuma ("cūkas laime") dēļ nokļūs pie varas grožiem, tad ilgi tur nenoturēsies. Viens piemērs, par ko pastāstīja J.Lucāns:" Privatizē Unibanku. Privatizācijas noteikumi sastādīti, pārkāpjot likumdošanu vairākos svarīgos punktos. Uzstājos plenārsēdē ar pārkāpumu analīzi. Nekādas reakcijas, jo izrādās – to uzzināju mazliet vēlāk – zālē sēž daudzi nākamie īpašnieki. Protestējot izstājos no komisijas." “Lauku Avīze” un trīs gudri vīri (la.lv).
5.jūlijs 2019, 13:56 Atbildēt
vviesis
Principā pareizi. Vēl tikai var piebilst, ka tajā pašā neoliberālajā kapitālismā valdībām ar sabiedrības interešu aizsardzību ir visai attāls sakars, līdz ar to, pēc būtības, ir vienalga, kas ir pie varas, kamēr netiks mainīta šī kapitālisma ideoloģija. Tā, ka principā tās runas par kungiem un kalpiem ir tukšas un liekas
6.jūlijs 2019, 16:23 Atbildēt
aatbilde
Šorīt bija, nu vairs nav, vai nu neprotu atrast informāciju, kas atabalsotu Jūsu rakstīto, tādēļ precīzi nepratīšu pateikt. Teikšu tikai domu - masu mediju sociālie tīkli jāmaina pamatos un jāpiemēro Eiropas standartiem.... Biju no viena cita valstsvīra to jau dzirdējusi agrāk. Kariņš tikai atkārto. Vai tas nozīmē, ka atgriezīsimies PSRS laikos un visi žurnālisti tiks pakļauti spiedienam, ko un kā rakstīt un komentāros, ja tādi vairs būs, skanēs viens sauklis - TIKAI TĀ, BRAVO, URRĀ! Kaut kā negribas ticēt, ka tas ir Eiropas standarts, jo tur pretēji Latvijai arī lieli vīri sabiedrības spiediena ietekmē tiek sēdināti aiz restēm un par tādām nodokļu apiešanas shēmām kādas taisījuši mūsējie valstsvīri, arī sabiedrības spiediena rezultātā ir nācies atkāpties. Pie mums par mutes palaišanu noņem pielaidi valsts noslēpumam, tātad šīs shēmas tiek kvalificētas kā valsts noslēpums(?) un tātad... kā tiks kvalificēti, teiksim NRA RAKSTI? UN KOMENTĀRI?
7.jūlijs 2019, 16:25 Atbildēt
vviesis
Runājot par Eiropas standartiem, šobrīd lasu interesantu grāmatu par mežonīgo kapitālismu. Un tajā ir izteikta interesanta doma- pēckara Rietumeiropā tika veidots "cilvēciskais kapitālisms", jo tajā laikā pastāvēja alternatīva- PSRS. Lai cilvēki neskatītos uz PSRS pusi, tika radīts Maršala plāns un citi kapitālisma "labumi". Šobrīd, kad PSRS ir sabrukusi, mežonīgais kapitālisms jeb neoliberālisms jūtas uzvarētājs, un viņam vairs nav jāmaskējas. Līdz ar to arī vecās Eiropas kārtība pamazām mainās, uzskatāms piemērs tam ir nesenie Francijas notikumi. Un vēl ir interesanta doma, ka neoliberālisms nav savienojams ar demokrātiju un vārda brīvību.... ja tā paskatās apkārt, tad tā arī ir...…..
7.jūlijs 2019, 21:10 Atbildēt
EEdmunds
Kādi viņi tautas kalpi? Kurā Pasaules valstī vēl kalpi pelna 20 reižu vairāk kā viņu kungi-tauta?
5.jūlijs 2019, 18:31 Atbildēt
vvispār
Dažās valstīs tie "kalpi" pelna ne 20, bet pat 1000 reizes vairāk!
5.jūlijs 2019, 18:48 Atbildēt
aavotiņelis pats ir katastrofa
un kā Kremļa propagandas retranslators un naida runas atbalstītājs (nenosoda nekādus savu drauģeļu gājienus, toties histērisks pret citādi domājošiem) savu rakstu komentāros nav tiesīgs uzstāties tautas vārdā.
5.jūlijs 2019, 19:19 Atbildēt
KKādas
"tautas" vārdā uzstājies tu, palīgskolu beigušais latvāņu zombij?!
5.jūlijs 2019, 21:00 Atbildēt
SShadowVoice
Nedrīkst tik naivi cilvēki lasīt pasakas uz nakti. Pat ja tās pasakas sauc par Satversmi, utt.
Vara tāpēc arī ir vara, ka var darīt kas ienāk prātā. Un ir pārējie pakalpiņi, kas kalpo šai varai. Latvijā šī aksioma ir slimīgi spilgtās nokrāsās.
Naivuļi piepūš vaigus un dodas uz vēlēšanām. Kaut ko sabalso, kaut ko ievēl un tad vēl neapmierināti ar savu izvēli ;-) Kamēr reālā vara šos naivuļus "čakarē" kā vien ienāk prātā. Jo sen taču zināms, ka zem saukļa Krievi nāk! latvietim var acis no pieres izzagt ;-)
5.jūlijs 2019, 19:20 Atbildēt
iieklīdenim
Nepatīk Latvija, ieklīdeni? Vācies no kurienes nācis, kremļa nacistu atkritum.
5.jūlijs 2019, 19:28 Atbildēt
TTu Arāja mazbērn
nenoteiksi, kam dzīvot Latvijā! Vari jau laicīgi pats vākties uz savu "fāterlandi".
5.jūlijs 2019, 21:07 Atbildēt
nnacistu debilam
Tiesības būt neapmierinātam ir daļa no brīvības, dauni tu. Skaidrs, nacist dauni?
5.jūlijs 2019, 19:29 Atbildēt
SShadowVoice
Uuu... Īstenā latvieša vārdu izvēle un diskusijas māksla ;-) Ar to pašu muti arī maizi ēd, ar kuru tādus vārdus runā? Un mammai buču ar to pašu muti dod?
Pašiem savēlēt un pašiem būt neapmierinātiem ar savu izvēli - jā, tā IR brīvība ;-) Vai tas kādam ir liegts Latvijā? Ha-ha-ha ;-)
7.jūlijs 2019, 14:59 Atbildēt
AArnis
Nevis nespēja,bet nevēlēšanās tādus atrast,jo vienus un tos pašus vislabākos,mazskaitlīgās partijas,kurās sastāv tikai ap 0,9% iedzīvotāju, virza un rotē,no ministrijas uz ministriju jau 28 gadus! Tos pašus,kas balsoja par uzņēmumu padomju likvidēšanu,bet tagad balsoja par to atjaunošanu,kas balsoja par OIK,bet tagad "cīnās" pret OIK!
6.jūlijs 2019, 0:28 Atbildēt
JJūlis
Problēmām provincēs pamatā ir lauksaimniecības palaišana pašplūsmā. Diemžēl drīz vien pēc lauksaimniecības zemju privatizācijas pašplūsmas dēļ demokrātisko procesu vietā sāka darboties koruptīvas shēmas, kurās izdzīvot varēja tikai īpaši lielas saimniecības. Latvijā vispār demokrātijas vietā iestājās korupcija. Pašlaik esošās lauku saimniecības ir pārāk lielas un ekonomiski neizdevīgas, jo nespēj saglabāt lauku auglību. Tās nespēj konkurēt ar Rietumeiropas saimniecībām. Latvijas lauksaimniecība brūk, cilvēki provincēs paliek bez darba. Latvija pārvēršas par mežu zemi ar lāčiem un vilkiem. Latvijas politiķi ar brīvību saprot brīvi kukuļot. Latvijas partijas ir kukuļņēmēju partijas, kas pastāv no kukuļiem.
6.jūlijs 2019, 8:31 Atbildēt
EEdge
Baudiet "brīvo tirgu" un "parlamentāro demokrātiju", pilsonīši! Lai slava celmlaužu partijai "Latvijas Ceļš" un tās spožākajai zvaigznei - Egilam Levitam, kas lepojas ar sasniegto:
" Latvijas politika, ekonomika un kultūra ir attīstījusies pareizā virzienā. Tā nav nejaušība, bet gan samērā konsekventi īstenotas politikas rezultāts. Ar nelielām iebildēm Latviju tagad jau varētu uzskatīt par Rietumvalsti." Egils Levits: sarīkosim eksāmenu politiķiem! (la.lv)
6.jūlijs 2019, 8:58 Atbildēt
oopis no laukiem
Ja man būtu jāraksturo pašreizējo varas režīmu,tad es teiktu,ka tas ,neapšaubāmi, ir vadāmais haoss. Par to liecina tas fakts,ka visi,tā sauktā "brīvā tirgus" dalībnieki nedzīvo pēc vienotiem brīvā tirgus nosacījumiem,jo finanšu sektors ir vienlīdzīgāks par pārējiem "brīvā" tirgus sektoriem. Tas izpaužas tādējādi,ka finanšu sektorā apgrozībā esošās valūtas vērtība NAV atkarīga no piedāvājuma/pieprasījuma attiecībām starp nacionālo valūtu un tās segumu,bet "vērtība" ir fiksēta.un iesaldēta ,neskatoties ne uz ko,kas notiek pārējos tirgus sektoros. Rezultātā brīvā tirgus pašregulācija ir paralizēta un visus procesus jāvada no rokas,kas paver ļoti plašas iespējas valdošajam režīmam korumpēties. Korupcijas mugurkauls šodiem ir politisko SĪKPARTIJU sistēma,kurā būtu vajadzīgas ļoti nopietnas reformas,lai partijas būtu tik lielas ,lai tās varētu tikt uzturētas no biedru naudām un tāpēc būtu neatkarīgas no sponsoriem,vai valsts atbalsta.
Šaubu nav,ka Pūce,kā pašvadību lietu ministrs ir katastrofa Latvijai! Bet kā būtu,ja defektu - (Pūces kungu) padarītu par efektu? Pūces kungs vadās pēc atziņas,ka lielās skolas,slimnīcas un pašvaldības efektīvāk izmanto finansējumu un ir produktīvākas par sīkajām tādām pašām struktūrām,tad varbūt Pūces kunga problēma ir tā ,ka viņš neatrodas pareizajā amatā,tāpēc man būtu priekšlikums Pūces kungu iecelt par Latvenergo galveno šefu,un tur viņa talanti, veidot lielas,efektīvas un spēcīgas struktūras, varētu izpausties visā pilnībā,savācot atpakaļ vienotā koncerna Latvenergo mātes klēpī savulaik bijušās struktūrvienības - augstsprieguma ,zemsprieguma ,sadales un pārvades tīklus vienā spēcīgā "kulakā",kā tas bija pirms valdošie liberālanarhisti nebija izķidājuši vienoto uzņēmumu sīkās sastāvdaļās,iespraužot starpā,starp sadalītajām struktūrvienībām , vēl parazītus - spekulantus! Tas būtu ļoti efektīvs risinājums arī nenormāli augstajai elektroenerģijas tarifu problēmai,kas smacē gan mājsaimniecības,gan vietējos uzņēmējus,kuru produkcija atvērtajā tirgū, augsto elektroenerģijas tarifu un importu lobējošā eiro kursa dēļ,nav konkurētspējīga!
6.jūlijs 2019, 10:27 Atbildēt
aatbilde
Par beigu daļu. Tas ir kolosāls priekšlikums. Un te jau pavīd divi labumi - Pūce tiktu vaļā no nepiemērota amata un Latvenergo atšķeltie gabali atgrieztos tur, kur tiem pieklājas būt. Pūce noslaucīs piedurknē sviedrus un no viena gala sāks likvidēšanu, no otra apvienošanu. Būs viss pēc pilnas programmas . Un visi būs apmierināti. Punkts un āmen.
Arī man šodien labs garastāvoklis - gaiss tīrs un naktī murgi nerādīsies. Miniet nu, kā tas ir domāts
7.jūlijs 2019, 3:10 Atbildēt
VVeca tante
Visi tik gudri -viens par otru vieda'ks, gudra'ks. Tad padzeniet ta's "katastrofas" un st'ajieties to viet'a ! Tikai nelaime t'a, ka negribas ziedot sevi tautas labkl'aj'ibai, jo tas ir ilgsto'si un gr'uti. T'ads laikmets - esam izlaidu'sies slinkum'a, bezatbild'ib'a, dz'ivojam p'ec principa " man vaiag t'ul'it un daudz!".Un tad vaiman'ajam,ja nav t'a,k'a grib'as.
6.jūlijs 2019, 11:10 Atbildēt
aatbilde
Paldies! Tie patiesi ir viedi vārdi, bet... man gribētos pamatojumu vārdiem ,, esam izlaidušies slinkumā un bezatbildībā" , lai tie nebūtu jāuztver kā vispārinājums, tātad - kā tukša skaņa, bez atbalss.
6.jūlijs 2019, 13:01 Atbildēt
aatbilde
Paturpināšu. Man patīk Jūsu komentārs un tas vedina uz domām, līdz nonāku pie viena kopsaucēja - mēs tieši Jūsu ieteikto darām ar saviem komentāriem. Lai tie savēlētie vieglprāši nesmīdina un nedusmo tautu, lai, vai nu sāk strādāt nopietni, vai aiziet ar godu pelnītā atpūtā. Vai tad Jūs apmierina tas, kas notiek valstī? Ja neapmierina, kādēļ Jūs neceļaties kaut ko mainīt? Gluži vienkārši - nav tādu iespēju, jo varu ir pārņēmušas partijas un savu bastionu pacentušās nostiprināt ar attiecīgiem likumiem. Ja nebūtu tādi žurnālisti kāds, par piemēru, ir Avotiņš, vai tauta kaut ko uzzinātu par,, izcilajiem" darbiem, kādus politiķi veic tautas labā. To pašu var teikt par komentētājiem. Kādēļ te iemaldās ,, trokšņu slāpētāji ar savām rupjībām un jēlībām? Tikai viena iemesla dēļ - partijām negribas pieļaut, ka viņu darbi vai nedarbi (maigi runājot) iziet atklātībā. Visu noslepenot neizdosies. Tādēļ, es nevaru pieņemt, ka te skan tikai vaimanas... Redziet - Jūs izlasījāt un Jums radās savas domas, citiem būs citas domas un tas, kas gribēts rosināt domas - būs panākts.
6.jūlijs 2019, 14:09 Atbildēt
RRuna par
to,ka domnieks nazionālists puntulis lielā intervijā nevēlās komentārus,bet vēlās ministrēt!?Kas šim ir haralds puntulis,bijis Rēzeknes apriņķa šucpolicists pie nacistiem.
6.jūlijs 2019, 12:19 Atbildēt
PPirktspēja
Tautai izvirzīt un apstirpināt kandidātus valdībai ir aizliegts. To dara diktatori.
6.jūlijs 2019, 21:07 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Jā, valsts pamatu ārdīšana ir pretlatviskuma pamatā! Un valsts pamats ir Rīgas Latviešu Biedrība ar neatkarīgām filiālēm visu apdzīvoto vietu centros! tautastribunals.eu/?p=51022
7.jūlijs 2019, 9:57 Atbildēt
AAtis
Žēl ,bet tā vienkārši uzrakstīt nra redakcijai nav iespējams. Avotiņa kungs ! Pievērsiet uzmanību ng.ru 3.07. A. Cipko rakstam . " Teritoriāli lielvalstiska domāšana" . (Prostrannoderžavnaja mišļenije.). Varbūt pat derētu saīsinātu tulkojumu publicēt nra. Centrāla doma , - domāšanas militarizācija Krievijā . Bet nobeigumā tāds kā jautājums ,elsas. " ...pusmiljons ( 500000) mira būvējot "Noriļskas niķeli" , lai par tās īpašnieku šodien kļūtu Potaņins !!!
7.jūlijs 2019, 11:58 Atbildēt
BBastards Jaunlatvuvietis
kretīn,cik LATVJU mira no 41 gada jūlija līdz 45 gada maija beigām,pēctam līdz 5 gadam no meža bandītu rokām?!Tev kāda daļa par KRIEVIJU---kozel.
7.jūlijs 2019, 17:04 Atbildēt
jjautājums
kAS BIJA TIE ,, MEŽA BANDĪTI"? Vai to varat paskaidrot sīkāk?
7.jūlijs 2019, 17:38 Atbildēt
AAtīt
tu labāk skaties kā tev un Latvijai arvien vairāk kopš 1991 gada sūdi smeļās mutē, pirms bāz deguni ar savu demagoģiju un meliem citu valstu lietās
7.jūlijs 2019, 17:12 Atbildēt
KKārlis Ulmanis
1934.gada 15.maijà padzina partijas. Un Latvijā viss sāka strauji iet uz augšu
Kamēr pastāvēs tagadējā partiju vēlēšanu sistēma, te nekas NEVAR mainīties uz labo pusi. Bardaks turpināsies.
7.jūlijs 2019, 17:21 Atbildēt