Ja blēžiem atņems, tad skolotāji dabūs

 
©F64 Photo Agency

Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) ir konkrēta vīzija, kā vienā rāvienā atrisināt savas nozares problēmas. Viņa ir sacījusi, ka likumā noteiktais atalgojuma palielinājums būs iespējams, ja ieņēmumi no noziedzīgi iegūtu līdzekļu konfiskācijas pildīs budžetu. Tad varēšot ievērot pedagogu atalgojuma grafiku. Pēc ministres teiktā, par šo jautājumu ar Finanšu ministriju tiek saskaņots ieraksts pamatbudžeta pozīcijā.

Līdzšinējā tradīcija mūsu valstī bija kādām sāpīgām vajadzībām trūkstošās naudas summas piepeši «atrast» - no neparedzētiem gadījumiem paredzētiem līdzekļiem vai izceļot kā trusīšus no burvju mākslinieka cilindra.

Tagad latvju tauta vairs netiek mānīta un zina, ka valdība kā Robins Huds atņems bagātiem noziedzniekiem naudas kules, lai pēc tam sadalītu guvumu nabagiem. Šāda baņķieriem vēl pagaidām neatņemtas naudas sasaiste un sabudžetēšana ar skolotāju algām ir ģeniāla!

Ko lai domā skolotāji? Viņi attiecīgi reaģē. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir nosūtījusi vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, aicinot daļu no valsts budžetā ieskaitītiem konfiscētajiem noziedzīgi iegūtajiem līdzekļiem novirzīt pedagogu darba samaksas paaugstināšanai.

LIZDA ir pamanījusi informāciju, ka valsts budžetā tiks ieskaitīti konfiscētie noziedzīgi iegūtie naudas līdzekļi 29 miljonu eiro apmērā, un pieprasa daļu no šī finansējuma novirzīt pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika nodrošināšanai no 2020. gada 1. septembra un augstskolu mācībspēku darba samaksas paaugstināšanai no 2020. gada 1. janvāra, kā to nosaka spēkā esošie normatīvie akti.

No kurienes radās skaitlis 29? Kas tā par naudu? Ar šo naudu nav nemaz tik vienkārši. Te runa ir par līdzekļiem, ko Latvijas varas iestādes ir konfiscējušas Ukrainas Reģionālajai investīciju bankai (RIB). Vēl 2015. gadā šī nauda tika arestēta un vēlāk ar tiesas lēmumu konfiscēta. Tā ir nauda, kas saistīta ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām.

Taču Ukraina kaut kā nesaprot, kāpēc Latvija ir iedomājusies, ka tā ir Latvijas nauda. Ukraina domā, ka tā pienākas Ukrainai… Par šo delikāto tēmu ir runājušies iepriekšējie Latvijas un Ukrainas prezidenti Raimonds Vējonis un Petro Porošenko, bet tagad, gribi vai negribi, paralēli patētiskajām runām, cik ļoti mēs atbalstām ukraiņu valsts centienus virzīties uz Eiropu un cīnīties pret krieviem, arī 29 miljonu lieta tādā vai citādā veidā ir apspriežama abu valstu starpā. Tagad šī tēma ir jāaplevitē un jāapzelē Egilam Levitam un Volodimiram Zelenskim. Līdz ar to nav vēl zvanīts, ka 29 miljonus Latvija varēs savākt sev.

Un kas tad būs ar mūsu trūcīgajiem skolotājiem? Paliks bez naudas?

Ja jau ir šāda sarežģīta situācija, varbūt jāmeklē kāds paraugs, no kura pamācīties, kā neatdot citai valstij pienākošos naudu. Akurāt kaut kas uz to pusi ir gadījums ar Latvijas baņķiera Valērija Belokoņa naudu, ko pirms desmit gadiem konfiscēja Kirgizstānas varas iestādes. Pēc viena no kārtējiem valsts apvērsumiem, kas tajā valstī notiek periodiski, Belokoņam tika atņemti vairāk nekā desmit miljoni dolāru, kas viņam nav atdoti vēl šobaltdien. Lai gan starptautiskā arbitrāža ir atzinusi, ka viņam pienākas 16,5 miljoni dolāru kā kompensācija. Tad, lūk, Šuplinskai un finanšu ministram Jānim Reiram (Jaunā Vienotība) varbūt vajadzētu saposties un apmeklēt Kirgizstānu, lai lūgtu Centrālāzijas kolēģiem padomu, kā pareizāk uzmest baņķierus, lai viņiem atņemtu piķīti varētu paturēt sava budžeta vajadzībām. Kirgīzi ir speciālisti.

Ir jau vēl visvisāda nauda, kas guļ Latvijas komercbanku nerezidentu kontos un ko Latvija varētu iesūkt nāsīs. Tie taču ir nevis kaut kādi nieka 29 miljoni, bet miljardi! Tās ir autokravas ar banknotēm, kuras varētu izdalīt mūsu skolotājiem un zinātniekiem. Beidzot ir reāls risinājums, kā izārstēt hronisko mūsu izglītības jomas rahītu!

Tiesa gan, var pienākt brīdis, kad visi visu noziedznieku - nelegālo atmazgātāju un nodokļu nemaksātāju - līdzekļi būs konfiscēti un izdalīti. Ko tad?

Bet tā arī nebūs problēma. Jo marksisms - ļeņinisms māca, ka ikviena kapitāla pamatā ir noziegums. Tātad būs jāskatās, kurš rezidents glabā kādā mūsu bankā lielus līdzekļus, un jāpurina arī vietējie uzņēmēji, kas pārāk uzbiezējuši. Kaut kādas tur tiesas te nav vajadzīgas. Nu skata pēc būs nodibināta speciālā ekonomisko noziegumu tiesa, kuru saskaņā ar savu partijisko sirdsapziņu vadīs tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP). Ja kāds sadomās spirināties un nopelnīto naudu neatdot, viņam būs rezervēta kamera ar logu uz pagalmu jaunajā Liepājas cietumā.

Latvijas izglītību un medicīnu gaida jauna, saulaina dzīve bezkompromisa tiesiskumā. Tas rēgs, kas 19. gadsimtā tikai staigāja pa pasauli, drīz materializēsies, pāri latvju zemei pacelsies sarkani kāvi, un būs jauna ausma - komunisma ausma, kurā valdīs taisnība un darbs.

 

Abonē