Komentāri / Vēlētājiem ir jādod tiesības kontrolēt Saeimas darbu
 

4 komentāri

SSidlu
Tas ''znu kā'' bija jau PSRS, balsošana bija deputāta un vēlētāja ''salaulāšana'' - katrs varēja doties pie deputāta par ko atdeva balsi un sūdzēties par to, kas viņam liekas nepareizi. Deputāta pienākums bija izskatīt sūdzību un likumā noteiktā kārtībā rīkoties, tāpat paziņot sūdzētājam par to, kas darīts lietas labā. Cita lieta, ka deputātu izvēle notika pirms balsošanas darba kolektīvos un sabiedriskajās organizācijās kompartijas uzraudzībā. Par cik mēs tagad savādāk vēlam, tad tādi priekšlikumi par deputāta ''salaulāšanu'' ar vēlētāju būtu ļoti vēlami tautas politiskās aktivitātes celšanai un izslēgtu spekulācijas no politiķu puses. Pēdējā bija Čakšas apgalvojums, ka mazais balsotāju skaits izskaidrojams ar to, ka valstī viss ir lieliski, ka nav bijis vērts iet un kaut ko mainīt.
10.oktobris 2018, 9:35 Atbildēt
SSelekts
Komunistu daudzpartiju sistēmai? Ir jau.
13.oktobris 2018, 11:29 Atbildēt
VVēlētājs
Ir jāatceļ partiju monopols kandidātu izvirzīšanai,ieviešot mažoritāro vēlēšanu sistēmu,jo pašlaik vēlētāji nemaz nevar pateikt,kurš ir viņu vēlētais deputāts! Nav pieņemams,ka deputāti praktiski nav atsaucāmi un neatskaitās saviem vēlētājiem par paveikto darbu,
15.oktobris 2018, 23:48 Atbildēt
IImants
Ņemot vērā aizvien mazāku vēlētāju aktivitāti,Latvijā,sekojot Beļģijas(Briseles) un Bulgārijas piemēram,būtu jānosaka visu pilngadīgo pilsoņu obligātu piedalīšanos vēlēšanās!
15.oktobris 2018, 23:56 Atbildēt