Komentāri / Bēdīga diagnoze Latvijas ekonomikai
 

61 komentāri

BBla bla bla
Tranzits vispār ir sudigs bizitis.
Uzlika Eiropa krieviem sankcijas un kroevu ekonomika kolapsējās ,lidz ar to arī krievu tranzītam kirdik
21.februāris, 8:34 Atbildēt
DDiemžēl
Krievu ekonomika pagriezās pret austrumiem. Un vajadzēja pamanit, ka jau 20 gadus viņi Lugas līcī būvēja savu ostu. Silto ziemu dēļ viņiem nevajag Klaipēdu, šodien kuģi brauc līdz Lugai bez ledlauža.
21.februāris, 10:37 Atbildēt
FFēlis
Pamanīt jau pamanīja, bet kā jau lielākoties Latvijā tika viss novilcināts, jo galvenais ka esi paēdis, bet kas būs pēc tam... Ar pompu kaut kādu ķīniešu konteinervilcienu apsveica, par ko droši vien prēmijās sev kabatas piesita- lūk arī tā programmas nagla- piesist kabatas, neapjēdzot ka naudai ir nelāga tendence beigties. Tad nu lūk nezinu, vai pareizi izdarīju pieņemot citu amatu, jo runā ka LDz algas varēs izmaksāt par februāri, bet tālāk h.v.zin. Iespējams ka prātīgāk būtu bijis pieņemt tās pāris štukas atlaišanas pabalstu un tīties, jo var sanākt bankrots un tad pat nopelnīto nedabūs. Ir gan viena nianse- kremlis saviem kravu pārvadātājiem ultimatīvi licis neslēgt līgumus ar Latviju. Pat tiem, kuriem vest caur mums ir daudz izdevīgāk. Un kā tad ar VTO. Ja iestājās, tad arī noteikumi jāpilda. Te atkal akmens mūsu varasvīru lauciņā. Nu paceliet tak reiz pakaļas no krēsliem un sāciet kustēties! Maz tā, ka aiz sava stulbuma un alkatības baltkrievu kravas leišiem pap...sa! Tiklīdz uzradās norvēģu nafta, tā Klaipēda priekšā, jo mūsējie... nu jā... kaut gan ir versija, ka ostu valdes, vai kas tur viņiem ir čekistu ietekmētas neņemt pretī. Te nu drošuma policijai būtu šo jautājumu jāpapēta.
22.februāris, 9:53 Atbildēt
RReplika
Nevis "silto ziemu dēļ", bet gan tāpēc, ka krievija speciāli izprovocēja globālo sasilšanu uz zemeslodes, lai atkausētu ziemeļu ledus okeānu savām kuģu karavānām.
21.februāris, 14:12 Atbildēt
dde Soto
Protam, šitiem apdauzitajiem pamuļķim visur krievi radās, tagad krievi vainīgi pie globālās sasilšanas, nevis Ķīnā vai jeņķistanijas
21.februāris, 15:43 Atbildēt
MMēs par oik
Kareklis strādā savas valsts interesēs kurai devis zverestu !
21.februāris, 8:52 Atbildēt
vvispār
Tik vienveidīgi raksti... Copy/paste.
21.februāris, 8:55 Atbildēt
jjoske
raksts ir labais ar teicamu problēmas attainojumu!
Precīzi.
21.februāris, 9:20 Atbildēt
RReplika
Man šis raksts tik ļoti atgādina Raimonda komentārus (ar visādiem cipariem un ekonomiskajām "analīzēm"), ka brīžiem liekas, ka viņi abi stipri ietekmējas viens no otra, hūtes citātu aprakstīšanā.
21.februāris, 9:27 Atbildēt
vviesis
:) Kā parasti, savas pārliecības aizstāvēšanai argumentu nav, tad vismaz jāpiesauc Lembergs, ja neviena cita nav pa rokai :)
21.februāris, 12:12 Atbildēt
aargumentu pāri jumtam
Kāds sakars nerezidentu noguldījumiem bankās ar pelēko ekonomiku? Bankas tos dalīja shēmotājiem un nodokļu nemaksātājiem?
21.februāris, 20:07 Atbildēt
RReplika
Vai ne?
21.februāris, 14:13 Atbildēt
kklupienakmens
Tāpēc, ka riņķis grib no Putina dabūt Benesu. Ja gribētu tranzītkravas, tad brauktu un runātu, bet viņam vajag tikai Benesu......Mīlestība ir akla.....
21.februāris, 10:03 Atbildēt
LLentenis
Nekādas attīstības nebūs. Bankas vienkārši ir pārtraukušas apkalpot nerezidentus. Kaut kāds kazahu naftas barons tādēļ vairs nevar nopirkt māju Jūrmalā. Ķīnietis nevar uzbūvēt pārtikas koncentrātu rūpnīcu, kas izvestu visu produkciju uz Ķīnu. Bet no ASV šeit neviens nenāk ieguldīt naudu- viņi paši labāk zina, kādam mērķim plānota šī teritorija.
21.februāris, 10:34 Atbildēt
SShadowVoice
Papildus tam - bankas atsakās apkalpot vietējos uzņēmumus. Tikko jaudibināts LV uzņēmums, kam vienīgais īpašnieks ir LV pilsonis ar saprotamiem ienākumiem, utt. - nespēja atvērt kontu Swedenē. Banka pieprasīja pāris nedēļas "izvērtēšanai". Rezultātā pāris stundu laikā atvēra kontu Lietuvas bankā. Kas no tā ieguva?
Pēc būtūbās LV ierēdniecība TĀ iebiedēja Latvijā operējošās bankas, ka tās atsakās no klientiem, lai tik samazināt risku, ka vietējie idioti sarīkos bankai pērienu.
Tā rezultātā komercbanku peļņa par pagājušo gadu samazinājās 2.5 reizes. Attiecīgi samazināsies banku smaksātais nodoklis un - pastalniekiem būs jāsamaksā DAUDZ vairāk, lai aizpildītu budžeta iztrūkumu. Kas no tā ieguva?
21.februāris, 12:07 Atbildēt
IInta
Un.. nafiga vajag, lai šamais visu izvestu uz Ķīnu. Lia iemācās paši saražot - tāpāt kā tās sintētiskās lupatas un visu pārējo plašas paltēriņa "kultūrpreci". Baroja jau savulaik taču Latvija gan Pēterpili, gan visus to Ļeningradas un Pleskavas apgabalus arī.
Rijīgi taču. Pēc tam pašiem arī pienāca tas talonu laix...
:(
21.februāris, 21:14 Atbildēt
NNata
Jā, kādam mērķim PLĀNOTA ŠĪ LATVIJAS TERITORIJA, tāds ir jautājums. Mēs miera apstākļos, un, ne jau idiotijas nolēmēti, bet gan ar alkatību, gļēvulību un liekulību sirgstošie nepilnos 30 it kā brīvības gados esam padarījuši savu tik ilgoto Valsti par prostitūtu, kuru suteneri piespiež pārdoties jebkuram maksātspējīgajam. Un tie suteneri jau nav kaut kādi svešzemju okupanti, bet mūsu pašu bāleliņi. Jo bāleliņi pieņēma tādus likumus un normas, kas pamazām iztukšoja Latvijas zemi, jo tie pirmie 3000, kuri aizbrauca vēl pirms lielās krīzes bedres, devās prom tāpēc, ka savā zemē NEJUTĀS VAJADZĪGI ! Jo pilnā sparā darbojās šo bāleliņu organizētā Latvijas tautas kopīpašuma prihvatizācija.
23.februāris, 12:23 Atbildēt
oopis no laukiem
Paidera kungs jau ir bīstami tuvu pareizajam problēmas risinājumam,jo pašlaik ir tā,ka Latvijas IKP PEĻŅU savāc nerezidentu investori,bet nodokļu slogs gulstas uz rezidentu pleciem un sanāk tā,ka ,jo lielāku patieso labumu(peļņu) Latvijā gūst nerezidentu investors,jo lielākus nodokļus jāmaksā vietējiem rezidentiem. .Interesanti ir tas,ka pašlaik ES notiek spraiga diskusija,sakarā ar Lielbritānijas Brexitu, par dalībvalstu obligāto maksājumu ES kopbudžetā palielināšanu par 1,11 % no .....nacionālā kopienākuma (NKI),nevis IKP !? Tātad,pašreizējā situācijā ir ĀRKĀRTĪGI svarīgi zināt Latvijas IKP iekšējo struktūru,proti - kāda daļa no kopējā IKP ir NKI,tātad,Latvijas rezidentu devums, un kāda daļa ir ārvalstu nerezidentu investoru daļa ? Kāpēc to ir jāzina? Tāpēc,lai mēs pareizi atspoguļotu iekšzemes nodokļu slogu attiecībā pret NKI ! Ja mēs konstatētu,ka iekšzemes nodokļu slogs izteikts pret NACIONĀLO ekonomiku NKI ir tikai viena 10 daļa no kopējā IKP,tad nodokļu slogs pret NKI nebūtu vis 31 % kā to tagad mums pasniedz,bet jau būtu 310 %, un tad mēs saprastu kāpēc Latvijas kopējais ārējais parāds svārstās ap 40 miljardiem dolāru. Redziet ko nozīmē pareiza statistikas metodoloģija un kā ar to var manipulēt.
en.wikipedia.org/wik..ies_by_external_debt Te tie parādu dati tādi pavecāki,bet aptuvenam ieskatam ir salīdzinoši derīgi,protams, dolāros.Vēl gribu atgādināt,ka valsts ārējā parāda definīcija ir sekojoša - rezidentu parādsaistības pret nerezidentiem un ir pilnīgi vienalga vai parādnieks ir centrālā valdība,pašvaldības,vai cita juridiska vai fiziska persona!
21.februāris, 10:37 Atbildēt
IInta
www.express.co.uk/ne..Michel-latest-update

Klape jau tur - EU - iet vaļā...
21.februāris, 21:17 Atbildēt
tto opis
Redzu, kas ir statistika un kā tu ar to manipulē! Kopējais ārējais parāds ir neko neizsakošs skaitlis, jo citādi Luksemburgā (ārējais parāds 6300% jeb 7miljoni uz vienu iedzīvotāju) būtu pilnīga polārlapsa un mēs viņiem sūtītu pārtikas palīdzību!
22.februāris, 12:50 Atbildēt
oopis no laukiem
Protams,kamēr parādu neatprasa viss ir okey - aizņemas naudu ārējos finanšu tirgos,pērk importa preces un dzīvo bez bēdu,tikai par to parādu jāmaksā kredīprocentus un tas vairs nav smieklīgi.Un tad ir jautājums - kas notiks ,ja Pasaulē iestāsies kārtējā krīze? Es nemanipulēju ar skaitļiem,un neizrauju no konteksta tikai varai tīkamos skaitļus,bet skatos plašāk un redzu visu sistēmu kopumā un izdaru attiecīgus secinājumus,tāpēc nesaprotu kā var neredzēt 570 tūkstošu iedzīvotāju lielai,vai pareizāk sakot - mazai, valstiņai virs galvas karājošos 3,8 TRILJONU dolāru LIELO "Damokla zobenu" ,kurš jebkurā brīdī var gāzties lejā?
Tu raksti - "Kopējais ārējais parāds ir neko neizsakošs skaitlis, jo citādi Luksemburgā (ārējais parāds 6300% jeb 7miljoni uz vienu iedzīvotāju) būtu pilnīga polārlapsa un mēs viņiem sūtītu pārtikas palīdzību!" Citāta beigas. Stipri šaubos,ka arī baņķieri ir tādās pašās domās par parādiem,ka tie neko nenozīmē un tos nav jāatdod. Varbūt vēl atceries kāda jezga bija ar Grieķiju,kurai VALDĪBAS parāds procentos pret IKP bija,ja nemaldos, kaut kur ap 300 %,bet Luksemburgas parāds 6 300 pret IKP, tad tas jau ir visa Visuma astronomiska mēroga super rekords. Tad rodas jautājums - kāpēc pret Luksemburgu netiek piemērotas tādas pašas sankcijas kā tas bija Grieķijas gadījumā,jo abas minētās valstis atrodas eirozonā ? Atklāšu jums noslēpumu - tas notiek tāpēc,ka tagad sākas manipulācijas ar cipariem,jo globālistu izpratnē "valsts parāds" tiek traktēts kā tikai Centrālās valdības parāds. Arī Latvijā par "valsts" parādu uzskata tikai centrālās valdības parādu,kas sastāda apmēram ap 11 miljardiem eiro par kopējo ārējo parādu neliekoties ne zinis. Acīmredzot šādi nostādot jautājumu ,Luksemburgas valdības budžeta ieņēmumi iekļaujas atļautajos 60 % pret IKP. Lūk ,tādā veidā notiek manipulācijas ar cipariņiem,aiz kuriem var noslēpt visu līdz iestājas "x" stunda.
22.februāris, 17:16 Atbildēt
tto opis
Nu tu jau pārej no manipulēšanas ar skaitļiem uz tīrāko demagoģiju! Vienā teikumā pats jauc kopā valdības parādu ar valsts ārējo parādu, bet citā stāsti, ka tā ir nelietīgo globālistu metode jaukt valdības parādu ar valsts parādu.
Atklāšu tev milzīgu noslēpumu, kāpēc uz Luksemburgu nav jāsūta pārtikas palīdzība badā mirstošajiem - viņu parādiem pretī ir aktīvi un kopējā bilance ir pozitīva. Ja salīdzinām ar banku, tad nevienam taču nesākas histērija, ka banka ir parādā saviem klientiem, teiksim, 4miljardus, jo tāds ir noguldījumu apjoms?
23.februāris, 10:12 Atbildēt
oopis no laukiem
Manis minētajā informācijas avotā ir atspoguļoti konkrētu valstu pilnie ārējie parādi uz vienu statistisko iedzīvotāju un valsts kopējais ārējais parāds pret IKP ,pēc formulas - valsts pilnais ārējais parāds ir visu veidu Latvijas valstspiederīgo juridisko un fizisko rezidentu parādsaistības pret nerezidentiem (ārvalstniekiem). Ja paskatāmies Latvijas VALSTS rādītājus,tad redzam,ka vidējais parāds uz vienu iedzīvotāju ir 21 200 dolāri,bet valsts kopējais ārējais parāds pret IKP ir147 %!!! .
Tātad,tas ir tas ,kas attiecas uz valsts kopējo ārējo parādu. Un tagad pavelkam svītru un skatāmies,kas notiek ar VALDĪBAS ārējo parādu,jo tā jau ir "ārija" no citas operas". Māstrihtas kritēriji nosaka,ka valdības ārējais parāds nedrīkst pārsniegt 60 % attiecībā pret IKP. Tā kā valdības ārējais parāds pārsniedz gada valsts pārvaldes budžeta ieņēmumus,un ir 12,359 miljardi eiro,tad attiecinot to pret IKP ,kas Latvijai ir 27 887 232 363 miljardi,tad šī bilance būs 44,32 %. Tātad,valdības parādu vēl varam audzināt par 20 %!!! Šo variantu tagad pasniedz sabiedrībai,bet par kopējo parādu noklusē. Vai tā nav manipulācija ar cipariem,kad no kopējā valsts parāda konteksta izrauj valdības parādu un nomierina satraukto sabiedrību - neuztraucieties,viss kārtībā!
Te ļoti svaiga informācija par valstu valdību ārējiem parādiem,tikai jāuzspiež uz attiecīgās valsts pogas un būs precīza informācija.
www.nationaldebtclocks.org/#home
Paskaties par ko pārvērtās Luksemburgas drausmīgie parādu cipari,kad no kopējā fona izvilka tikai valdības parādu - parāds pret IKP 23,97 %,tātad,daudz labāks kā Latvijai.Lūk tā vajag muļķot tautu!
23.februāris, 14:49 Atbildēt
tto opis
Tieši tu esi tas, kurš mēģina muļķot tautu, jo tieši tu centies likt uzsvaru uz Latvijas kopējo ārējo parādu, bet citām valstīm tikai to valdību parādus.
Turklāt tie visi ir bruto parādi, bet neto parādi ir pavisam citādāki. Paskaties piemēram Latvijas bankas ārējā parāda datu tabulas - kopējais bruto parāds 36miljardi, neto parāds tikai 6miljardi, bet saskaitot kopā valdības un LB ārējos neto parādus vispār paliek kaut kādi smieklīgi 500miljoni eiro.
23.februāris, 15:39 Atbildēt
oopis no laukiem
Es atsaucos uz diviem starptautiskiem informācijas avotiem,no kuriem viens parāda Pasaules valstu pilnos ārējos parādus,bet otrs avots parāda to pašu valstu VALDĪBU ārējos parādus,kas izrauti ārā no pilno ārējo parādu konteksta.Ko tu tur nesaprati? Ja es šajā otrajā informācijas avotā redzu taimeri,kurš katrā sekundē Latvijas VALDĪBAS ārējam parādam skaita klāt 17 euro un redzu,ka tikai parādu procentu maksājumi sastāda 539 764 831 € gadā ,tad man kļūst skaidrs,kāpēc Latvijas valstī katastrofāli trūkst naudas,un tad kļūst skaidrs kāpēc valdība realizē Latvijas tautsaimniecības ekonomisko grautiņu ,jo akūti trūkst apgrozāmo līdzekļu neaizsargātajā Latvijas iekšējā tirgū.
Būtu tikai godīgi,ja valdība savu budžetu sauktu savā vārdā ,kaut vai par vispārējās valdības budžetu,bet kāpēc viņa to sauc par VALSTS budžetu? Kāpēc valdība nodokļus sauc par VALSTS ieņēmumiem,nevis par valsts pārvaldes ieņēmumiem,kā tas ir patiesībā? Vai tā nav manipulēšana ar jēdzieniem,lai sajauktu cilvēkiem prātus?
23.februāris, 18:03 Atbildēt
tto opis
Tas jau citāts no tava komentāra
"bija ar Grieķiju,kurai VALDĪBAS parāds procentos pret IKP bija,ja nemaldos, kaut kur ap 300 %,bet Luksemburgas parāds 6 300 pret IKP, tad tas jau ir visa Visuma astronomiska mēroga super rekords."
23.februāris, 21:05 Atbildēt
oopis no laukiem
Šajā piemērā Luksemburgas VALSTS kopējo ārējo parādu es salīdzināju ar Grieķijas VALDĪBAS ārējo parādu pret IKP,Lai akcentētu to kā ar ciparu manipulācijām parādu Goliātu var pasniegt kā parādu Punduri un valdība kopējā ārējā parāda vietā sabiedrībai pasniedz valdības ārējā parāda % pret IKP,bet valdība šo valdības parādu joprojām turpina saukt par VALSTS parādu - lūk,tā ir demagoģija!!! Es šo demagoģiju atmaskoju,bet tu man pārmet demagoģiju.
24.februāris, 9:12 Atbildēt
ssuseklis
par IKP- pilnīgi precīzi. tajā tiek iekļauti arīpirkuma/pārdošanas ieņēmumi no nekustamiem īpašumiem, kas ir absurds, jo paši par sevi īpašumi nekādi nevairo iekšzemes kopproduktu tos pārdodot.
21.februāris, 10:39 Atbildēt
SShadowVoice
Reiz Godmaņ-paps izmuldējās Dombura šovā, ka Latvijas IKP aprēķinos tiek iekļauts arī nekustamā īpašuma vērtības PIEAUGUMS, t.i. vispār neko nedarām, bet IKP kāpj. Mēs ar sievu (divi ekonomisti) bez maz vai no gultas izkritām ;-)
Nedz kāpēc publiski neizdodās atrast metodiku KĀD rēķina IKP Latvijas statistikai...
21.februāris, 12:11 Atbildēt
VVienprātis
Tas ir visai zināms princips, kas darbilojas jau gadiem. Tiek drukāta nauda, kas neaiziet reālā ekonomikā, bet uzpūš nekustamā īpašuma cenas. Šķietami aug IKP, bet reālā ekonomika lēnām brūk kopā. youtu.be/t6m49vNjEGs
Arī Michael Hudson pat to stāsta gadiem, un ir daudzas grāmatas sarakstījis.
22.februāris, 9:53 Atbildēt
fforcemajeure
pat pēc ikp apšaubāmās skaitīšanas LV ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm. kas notiks, ja šo skaitīšanu precizēs un uzlabos? pirmā reakcija - rezidentu depresija. nerezidenti beidzot sapratīs, ka šeit ir lētākais darbaspēks Eiropā. Latvija - Eiropas Ķīna. urrā. apple rūpnīcu no Ķīnas pārcels uz Pampāļiem. un tad nerezidentu lielkorporācijas stāvēs rindā pēc zemes un strādniekiem. pēc 5 gadiem LV ir Eiropas ekonomikas tīģeris, nē, lauva un degunradzis.
21.februāris, 11:39 Atbildēt
vviesis
:) No kusla gliemeža NEKAD neiznāks ne tīģeris, ne lauva vai degunradzis un pat kaķis nē...… Pēc pieciem gadiem mēs būsim atpalikuši no Lietuvas un Igaunijas vēl bezcerīgāk :(
21.februāris, 11:58 Atbildēt
ppurvaputns
amēba! latateja ir un bus Eiropas amēba- dzemdību nams ar tam pievienotu proftehnisko skolu- sagatavos darbaspēku Rietumeiropai un to exportēs.....
21.februāris, 12:13 Atbildēt
MMaini Niku uz
Volhovas purvaputns
21.februāris, 15:14 Atbildēt
vviesis
mazliet par nodokļu reformu. Reformas pamatā kārtējo reizi bija kļūdainā neoliberālisma teorija, kuru nepārtraukti nezināmu iemeslu dēļ cenšas izmēģināt Latvijā. Ideja, ka kapitāls jāatbrīvo no nodokļiem un tad ekonomika augs griezdamās pati no sevis, ir absurda pašā saknē. Savā laikā neoliberālisma teorijas ačgārnību neviļus atzina pats "brīnumdaris Dombrovska kungs", kurš sūdzējās, ka centies atbalstīt privātās bankas ar domu, ka tās vairāk izsniegs kredītus un tādā veidā ekonomika ātrāk atgūsies. Realitātē, protams, bankas varbūt kaut kādā veidā pateicās Dombrovska kungam, bet valsts ekonomikai šis viņa solis nekādu labumu nedeva, drīzāk tikai sliktu. Līdzīgi ir ar ideju, ka samazinot nodokļus kapitālam, tas automātiski tiks ieguldīts ekonomikā. nu, nekas automātiski nenotiek un šobrīd jau ir skaidri redzams, ka nekādu ekonomikas izaugsmi šī reforma nav devusi. Un tad vēl tā siltā ziema, kā par spīti......
21.februāris, 12:07 Atbildēt
ppurvaputns
jā, silta ziema, tas ir briesmīgi! daudz produktīvāk tak ir , ka liekie cilvēki- nabagi nosalst! nu nekas, nenosalāt šoziem sakatā ar siltumu, latatejas izmirāts pamēģinās jūs paņemt ar badu un bezmedicīnu!
21.februāris, 12:12 Atbildēt
llauķis
Nelaime tā, ka Ulmaņlaikā žīdiņš par savu peļņu cēla rūpnīcas un namus Latvijā, bet tagad tirgotājs un ražotājs to aizved svešumā un iztērē tur. Ja nāktu krievu un kazahu miljonāri, viņi tērētos šeit. Bet nu viņus dzen no šejienes prom, līdz ar to arī lielo naudu.
21.februāris, 15:34 Atbildēt
ppurvaputns
nu re! beidzot pēc 30 maldu gadiem dabiski notiks tas, kam jānotiek- izmirāts nosprāgs dabīgā nāvē! dusi saldi mīļo švāger! nedzīvi dzimušie nemēdz dzīvot.....
21.februāris, 12:09 Atbildēt
SShadowVoice
Viens loģisks raksts, kas kārtējo reizi atgādina, ka LV oficiālie dati ir pīļu mēsli.
Un tā diagnoze ir nāvējoša.
Kas ir pats jautrākais - partijām un valdībai par to ir poh, savukārt vēlētāji... pirž dīvānā un lamā krievus... jo spogulī paskatīties ir bails.
Uz kurieni ejam?
21.februāris, 12:20 Atbildēt
uups
... vēlētājs viņu zin....
21.februāris, 14:38 Atbildēt
kkauns
mēs ejam pie darba. Kur tu?
21.februāris, 16:13 Atbildēt
ooskars
16 marta aiziesim pabaurot pie pieminekla un precu vilcieniem no Krievijas bus pielikts punkts .. NA bus savu panakusi ...
21.februāris, 13:33 Atbildēt
ppurvaputns
nekur es neiešu. kas bijis ir bijis, tas ir pagājis un tas vairs šodien nav relevants . Tranzītem būs beigas šā kā tā, ies vai neies baurot.
21.februāris, 13:46 Atbildēt
ccik var
no tādiem vaimanātajiem kāds sabiedrībai guvums????????????????????
21.februāris, 16:11 Atbildēt
ZZombie
Jā, beidzot! Kad rakstīju savu maģistra darbu, centos atrast divas lietas, skaidrojumu, kāpēc pēc COFOG klasifikācijas Latvijai ir viens no vislielākajiem procentiem "ekonomiskās darbības veicināšanā" visā ES un otrs, kā tieši aprēķina Latvijas IKP. Izdevās noskaidrot tikai pēc kuras no trijām metodēm aprēķina IKP, bet ne precīzu formulu... Protams, praktiski visi teica pilnīgi neoficiāli, kā cipari tiek dzejoti no zila gaisa, jo koalīcijai vajag ikgadēju pieaugumu! Jo katru gadu ir kādas vēlēšanas, kad jālielās ar sasniegto. Patiesībā ir diezgan traki...
21.februāris, 19:34 Atbildēt
PPirktspēja
Vēsture atkārtojas...-ici, -iči, -iji...Pēc poļu žīdiem nāks zviedru žīdi? Tad vāciešu un krievu, ja? (Nekā personīga). Man draugos arī normāli.
21.februāris, 21:00 Atbildēt
VVārds
Paider, varbūt tev emigrēt uz rašku???
21.februāris, 21:33 Atbildēt
NNja
Beidzot Paides sevi ir parādījis kā neglābjanu stulbeni! Nevajag runāt par lietām, ko nesaprot! No "padzītajiem nerezidentu miljoniem" valstij un valsts budžetam netika nekas, par ne pārsimts eiro nodokļos no katra šāda caur čaulām ātri izskalināta miljona... varbūt paideram vai viņa saimniekiem pameta kādu zuteni, ka tā raud pēc tiem miljoniem...
22.februāris, 8:24 Atbildēt
JJūlis
Izklausās sarežģīti, bet patiesībā Latvija visvairāk cieš no "globalizācijas", ko pareizāk būtu saukt par Ķīnas industrializāciju. Lielāka daļa privāto banku savus līdzekļus iegulda Ķīnā un izpumpē naudu no tādām zemēm kā Latvija. Mēs visi pret savu gribu piedalāmies Ķīnas industrializācijā un nonākam kolonijas stāvoklī. Pat ASV draud kļūšana par Ķīnas koloniju, par ko ir izmisīgi satraucies Tramps. Problēmas ar Krieviju ir cita rakstura un tās nav tik nozīmīgas. Pašlaik visi trumpji spēlē ir banku rokās. Tas ir panākts ar valdību korupciju un liberālisma ideju piesmiešanu.
22.februāris, 8:59 Atbildēt