Komentāri / Valsts budžets un nodokļu pārdale
 

34 komentāri

RReplika
Autoram labāk vajadzētu papētīt kaut vai tādu sīkumu - kādi ir buržuju, viņa sieveļu un bērneļu ikdienas izdevumi. Kāda viņiem ir ikdienas kabatas nauda un kādas ikdienas izpriecas. Un visu to nopublicēt labi pārredzamā tabulā. Tad tautai rastos skaidrāks priekšstats par saviem mīļajiem kungiem.
13.septembris 2019, 10:05 Atbildēt
zzars
Jusu nosauktie burzhuji kaut vai kinieshu drazas tirgojot pelna pashi atshkiriba no milzigas tukshmuldetaju armijas valsts aparata, kas par izsaimniekoshanu un tuksham plapam vel sanem treknas algas. Par shiem lautiniem nekadu tabulu izveidot nevares tadus likumus vini sev sacerejushi...
13.septembris 2019, 11:59 Atbildēt
IInta
Ta lielie daudzviet ārzemēs maksā progresīvo, bet Latvijā saņem nodokļu atlaides visos iespējamos un neiespējamos veidos - tāpēc jau arī parasti mauc to ādu pārējiem, lai pārdalītu atkal caur valsts pasūtījumu sev & tiem pašiem biezajiem. Cerams, ka KNAB pie tās karteļa lietas vismaz piestrādās, lai nesanāk kā ar to bla-bla Sudrabas komisiju.
13.septembris 2019, 11:23 Atbildēt
oopis no laukiem
Bingo ,Paidera kungs,ļoti labs un izsmeļošs raksts. Jūs esiet gudrs žurnālists un tāpēc es gribētu lai Jūs ņemtu aktīvu dalību kampaņā par pareizu latviešu valodas terminu lietošanu.Patiesībā runa šoreiz ir par lietu saukšanu savos vārdos un proti - ir sākusies nākama gada VALDĪBAS budžeta apspriešana un visos masu informācijas līdzekļos,dažādos locījumos un intonācijās, daudzu simtu reižu dienā tiek lietots termins - VALSTS budžets! Vai tiešām tas ir VALSTS budžets ? Bet kāpēc es uzskatu,ka tas ir valsts PĀRVALDES,tātad VALDĪBAS budžets? Ja mēs pieņemam,ka tas tomēr ir valsts budžets,tad no tā izriet nākošais loģiskais secinājums,ka nodokļi ir VALSTS ieņēmumi,un ,ja nodokļi ir valsts ieņēmumi,tad ritinot tālāk loģisko ķēdi no tā pieņēmuma izriet nākošais secinājums,ka valsts ir... valdība!!! Tie vairs nav nekādi nieki,bet jau ļoti nopietna lieta,jo šeit jau ļoti labi redzams kā darbojas Trojas zirga tipa informatīvais vīruss,kas jau dziļi integrēts sabiedrības apziņā un grauj to no iekšienes ,un diemžēl arī žurnālistu apziņā. Es ļoti labi saprotu,ka atbrīvoties no šī vīrusa izraisītajiem domāšanas stereotipu izkropļojumiem nebūs viegli,bet to ir jādara un, jo ātrāk,jo labāk.
13.septembris 2019, 13:13 Atbildēt
SShadowVoice
Nepastāv tāda lieta, kā "valsts nauda". Valsts aparāts naudu nerada. Ir NODOKĻU MAKSĀTĀJU nauda, ko valdība/politiķi iznieko pēc sirds patikas.
Mēs visi kopā uzturam šo "valsti", mēs - nodokļu maksātāji.
Ja nodokļu maksātāji nebūs, tad resnie ruņči un ierēdniecība vienkārši mirs badā.
Nedz kāpēc šai sabiedrībai ir tik svešs vienkāršs atzinums - mēs esam nodokļu maksātāji un mēs uzturam to ierēdņu varzu un pārējos zagļus/dīkdienus. Ja jums patīk, kā izlieto Jūsu naudu - dzīvojiet vienā mierā tā arī tālāk. Ja nē - tak domājiem ar galvu. Vismaz reizi 4 gados. Vēlot parlamentu.
13.septembris 2019, 16:44 Atbildēt
NNo voice
Vai pastāv kaut teorētiska iespēja ievēlēt "pareizos"?! Visi vēlēšanu saraksti tiek sastādīti tikai un vienīgi no privilēģiju alkstošām neizglītotām, viegli manipulējamām alkatīgām partiju marionetēm - krusto, ko un cik gribi. Mesijas nav. Problēma ir tikai pašas sabiedrības aprobežotībā: katrai tautai ir tāda valdība, kādu tā ir radījusi.
15.septembris 2019, 9:49 Atbildēt
jjautājums
Es nespēju saprast šo domu gājienu. Cik es zinu, tad budžets tiek stādīts vai katrai iestādei, piem. arī bibliotēkai jāstāda savs budžets, tikai uz tā pamata pašvaldība var no kopējā PAŠVALDĪBAS budžeta iedalīt naudu visām vajadzībām. Droši vien arī valdībai ir savs budžets, tāpat kā savs budžets ir Prezidenta kancelejai un katrai ministrijai atsevišķi. Vai es kļūdos? Bet to, ko tagad sauc par VALSTS budžetu, tas arī tāds ir. Precīzāk būtu - šĪS VALDĪBAS PIEDĀVĀTAIS VALSTS BUDŽETS, kurā ir iekļauti VISI šajā valstī pieļaujamie un paredzamie izdevumi katrai nozarei ņemot vērā plānotos ieņēmumus un ne tikai Jā, vārds ,,VALSTS" cilvēku domāšanu novirza no tā, ko tik precīzi savā rakstā pasniedz autors., un sekas ir tās, ka mainās uztvere - tas, kas patiesībā ir tavs, vairs netiek uztverts kā savs, par kuru tev ir tiesības prasīt norēķinu līdz pēdējam centam. Ar to pēc savas patikas izrīkojas tie, kuri nelikumīgi pārņēmuši īpašuma tiesības uz citu pelnītu naudu.
Piedodiet, ja esmu sarunājusi muļķības Un labprāt dzirdētu saprotamāku skaidrojumu kādēļ VALSTS BUDŽETS nav VALSTS, bet Valdības budžets.
14.septembris 2019, 21:03 Atbildēt
oopis no laukiem
Nešaustiet sevi- Jūs ļoti pareizi un precīzi esiet sapratusi problēmu.
Kas ir fiskālā telpa? Tā ir tā telpa,kura barojas no nodokļu maksātāju naudas.Valsts pārvalde sastāv no dažāda līmeņa reģionālajām pašvaldībām un CENTRĀLĀS VALDĪBAS,kurām katrai ir savas budžets,bet tā kā arī pašvaldības ir valsts pārvaldes otrā līmeņa struktūras,tad kopā ņemts tas ir valsts PĀRVALDES kopbudžets,tikai nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut,lai no šīs definīcijas tiktu izmests vārds - "PĀRVALDE" ,jo tad nonākam pie tā,ka valdība sevi ieceļ VALSTS godā,kā tas jau ir noticis,..Bez fiskālās telpas pastāv arī otra - valsts uznēmējdarbības telpa,sauksim to par MONETĀRO TELPU,kura dzīvo pēc pavisam citiem principiem. Ja valsts pārvalde pārdala piespiedu kārtā ar nodokļiem uzņēmējiem un iedzīvotājiem atņemtu naudu,tad uzņēmējdarbības vide ir tā,kas rada jaunradīto vērtību un nevar nevienam piespiest ar varu pirkt savu produkciju un pakalpojumus, kā to dara valdība ar nodokļiem.. Ko gaida uzņēmēji no valsts pārvaldes pretī par nomaksātajiem nodokļiem. Ļoti cer un gaida,lai valsts pārvalde ar viņu iemaksātās naudas palīdzību radīs mūsu uzņēmējiem Latvijas iekšējā tirgū uzņemējdarbībai labvēlīgu vidi. Labvēlīgas vides pirmā pazīme ir tā,ka uzņemējdarbības vidē ir pirktspējīgs patērētājs un pastāv neapmierināts pieprasījums pēc konkrētām precēm un pakalpojumiem,Valdība nav piepildījusi šīs uzņēmēju un arī iedzīvotāju cerības,jo tikko valdības budžetā pietrūkst naudas tā pirmā ideja ir - jāceļ patēriņa nodokļus! Tādējādi dodot smagu sitienu zem jostas vietas gan patērētājam,kuram atņem pirktspēju,gan uzņēmējam,kuram atņem patērētāju.
Tēlaini runājot,ja jūs nemākulīgi vadot auto esiet iestūrējis to grāvī,tad kurš ir vainīgs - auto,vai jūs kā auto vadītājs?
15.septembris 2019, 12:31 Atbildēt
EESMAIJA
Paldies, tieši to es gaidīju. Jau jūtos kā pārcelta otrajā klasē.
15.septembris 2019, 14:08 Atbildēt
EESMAIJA Opim no laukiem
Vēl maķenīt paturpināšu. Šoreiz tieši par uzņēmējdarbības vidi, par MONETĀRO telpu. Tātad - kādreiz lasīju, ka Rokfellera dzimta kļuva par miljonāru gadsimta laikā. Pie mums viņi dzimst kā sēnes pēc lietus. Ar to arī sāksim...

Ir skaisti, ja cilvēki var atļauties būvēt jaunas mājas sev un bērniem, ja katram ģimenes loceklim arī tikko sasniegušam 18 gadus ir jauna un dārga mašīna, - bērniņš sasit vienu, nedēļas laikā jau jauna ir vietā... un tas viss tiek iegrāmatots, ka ofisa vajadzībām... tā pat kā mājai sapirktās mēbeles darba vietas iekārtošanai... Un kas var pārmest, ja tiek nopirkta villa kaut kur Vidusjūras krastā...vai miljonus vērta jahta?...Arī to var novirzīt uz pierādāmiem izdevumiem. Ne jau vienam Kariņam ir ķēriens uz nodokļu apiešanu...

Tajā pašā laikā simti tūkstoši brauc uz svešām zemēm, kur par attiecīgu darbu arī attiecīgi maksā un bērnus var gan paēdināt, gan apģērbt, gan palaist skolā.

Opīt, nesakiet, ka es pārspīlēju, Īstā patiesība ir vēl šaušalīgāka, - tas, ko tu redzi, kā apietas ar cilvēkiem. Patiesībā uzņēmēji zāģē zaru uz kā paši sēž un... Tie, kam jāuztur pirktspēja, ir kļuvuši par pabalstāmiem. Arī Valstij, vai, ja Jūs tā gribat, Valsts Pārvaldei nākas zāģēt otru zaru - nemitīgi ceļot nodokļus un turklāt arī katram tur snaudošam kārojas pa villai ārzemju kūrortvietās vai tepat skaistākajās Latvijas vietās iegādājoties n-tās mājas - ja to var vieni, kādēļ lai nevarētu pārvaldē strādājošie? Turklāt - ja visus netīros darbus var gan noslepenot, gan pieņemt attiecīgus likumus, ko pabāzt katram ziņkārīgam pie acīm...lai zūd interese, kādēļ miljoni izkūp kā dūmi gaisā.

Un notiek tas, kam jānotiek - viss sāk griezties kā vāveres ritenī. Tiek samalti tie - pa vidu, kas neko nevar iespaidot un pie pirmās iespējas bēg. Uz neatgriešanos. Tas, ko es rakstu nav izzīsts no pirksta. Tas ir redzams ne tikai manā apkārtnē, bet visā Latvijā. Ja rakstītu tā detalizētāk, tas iznāktu par garu, šī ir tikai galvenā doma, pārtiešā pārieta. Un vairāk domāta Jums, lai varētu teikto apgāzt. Jā, Latvijā ir gan gudri, gan strādīgi cilvēki, tikai man gribās no Jums dzirdēt, kas ir pie vainas, kas cilvēku apziņu ir ievirzījis nepareizajā ceļā? Pa pareizo mēs būtu viena no bagātākajām valstīm Eiropā. Ja tā padomā, kādu milzu pienesumu dotu Latvijas labklājībai tie simti tūkstoši, kuri tagad savu enerģiju pārdot svešās zem
16.septembris 2019, 14:25 Atbildēt
PPirktspēja
Apmainot saskaitāmos vietām, summa nemainās. Dēļ valdošo darba ilūzijas cietīs citi.
13.septembris 2019, 15:34 Atbildēt
IIvars
Lielisks raksts !
13.septembris 2019, 22:03 Atbildēt
nno Reira
runām,izskan doma jaunajā nodokļu likumā normatīvu par UIN,kura novirzīšanu uzņēmuma investīcijām,pašreizējā versijā, netiek aplikts ar nodokli,atjaunot - tādā veidā tiekot pie 400 mio ieņēmumos.Pieņemu,ka tas arī ir piesauktais pus miljards ieņēmumos Paidera viedoklī.Cita starpā,tas bija vienīgais jēdzīgais pasākums no Kučinska & Reiznieces Ozolas ''čempionu'' valdības.Nu arī tas ir apdraudēts..
14.septembris 2019, 14:43 Atbildēt
PPirktspēja
Peserasti speciāli samazināja lata vērtību septiņkārt. Ikgadu Latvijas valsts un tauta valsts budžetāzaudē, vairāk, kā 55 miljardus eiro peļņu. Nesaņemto starpību sev pievāc okupants Vatikāna Pasaules banka un ASV dolārs bez seguma ar šo ieviesto finansu piramīdu. Valdības klusē.OKUPANTU IEIKTŅU VALDĪBAS KLUSĒ. Tautas turpina ievēlēt diktatorus. Izvirzīt un apstiprināt kandidātus vēlēšanām: tautai, Latvijas valstī ir AIZLIEGTS! TO PEDERASTI (OKUPANTI - CELIBĀTIĶI) ATĻAUJ TIKAI POLITISKAJĀM PARTIJĀM.
14.septembris 2019, 23:23 Atbildēt
PPirktspēja
:) kur tad de kgb vācžīdu soto? Nav maiņa?
15.septembris 2019, 10:35 Atbildēt
PPirktspēja
:) kur tad de kgb vācžīdu soto? Nav maiņa?
15.septembris 2019, 10:35 Atbildēt
PPirktspēja
Levits nav krievžīds, ja? :)
15.septembris 2019, 10:36 Atbildēt
PPirktspēja
Vatikāna politika: OKUPANTU POLITIKA.
15.septembris 2019, 10:38 Atbildēt
PPirktspēja
:) Nez kāpēc tāds nosaukums krokšiem? Nav piekrišanas?Jāvelk?
15.septembris 2019, 10:40 Atbildēt
PPirktspēja
Ja ēd vienu maizi, no vienādām graudu iepirkumu ceām, tad tās izstrādei un realizācijai jābūt vienai cenai minimāljam darba atalgojuam un atbilsošai naudas (lata) vērtībai.Pederasti (politiskkās partijas) un Okupanta Vatikāna Pasaules bankas ASV dolārs jūs appis. "Demogrāfija" caur dirsu.
15.septembris 2019, 12:11 Atbildēt
PPirktspēja
:) KGBšņiks de Soto teiks, ka Krievijas rublis jūs appis?
15.septembris 2019, 12:13 Atbildēt
PPirktspēja
Pederasts Putins,žīfds pis dirsā divreiz vairāk krievus, nekā politiskās partijas Latvijā latviešus kopš "nevardarbīgas" tūkstošgades Krievzemes okupācijas... Ne jau SAVU TAUTU- ŽĪDUS..."Nespēj...citādi"...Patreizējā Baltu teritorijā gan likvidēja 12 gs. 2/3 iedzīvotāju. Vietājie vēl pretojas...Tie pis gan vācu dialektā runājošos žīdus un viņu pakaliņus,pat līdz manam laikam.:) Pateicos.P.S. Arī smukas, visu kastu žīdietes smādēju....Ar ko? Da Gad I Tēs.:)))
15.septembris 2019, 12:28 Atbildēt
PPirktspēja
Pederasts Putins,žīfds pis dirsā divreiz vairāk krievus, nekā politiskās partijas Latvijā latviešus kopš "nevardarbīgas" tūkstošgades Krievzemes okupācijas... Ne jau SAVU TAUTU- ŽĪDUS..."Nespēj...citādi"...Patreizējā Baltu teritorijā gan likvidēja 12 gs. 2/3 iedzīvotāju. Vietājie vēl pretojas...Tie pis gan vācu dialektā runājošos žīdus un viņu pakaliņus,pat līdz manam laikam.:) Pateicos.P.S. Arī smukas, visu kastu žīdietes smādēju....Ar ko? Da Gad I Tēs.:)))
15.septembris 2019, 12:32 Atbildēt
PPirktspēja
Dagadaites?:)
15.septembris 2019, 12:33 Atbildēt
PPirktspēja
Vai tad "ac tu pis, satana" ,отступись сатана, ko izrunā Vatikāna vasaļu baķuški,nav latviski?
15.septembris 2019, 12:38 Atbildēt
PPirktspēja
Vai tad "ac tu pis, satana" ,отступись сатана, ko izrunā Vatikāna vasaļu baķuški,nav latviski?
15.septembris 2019, 12:39 Atbildēt
PPirktspēja
Tātad visās valodās ir vienādi. Ko tie pederasti grib? TAUTU ENRĢĒTISKU PIDARASTISKU ATBALSTU? VAI LATVIEŠU PIRMĀS KUNGU - EBREJU NAKTS MĪLAS UPURI IR VIENĪGIE, KAS MĪL SAVUS VAROTĀJUS NĀKOTNĒ: POLITISKĀS PARTIJAS???
15.septembris 2019, 12:45 Atbildēt