Komentāri / Ķīnas globālie izaicinājumi
 

17 komentāri

dde Soto
jura, a tu nebaidies no taa, ka Kjiina leeni, nesteidziigi, bet neatlaidiigi un nenoveershami ierij krievistaanu ?
27.maijs 2019, 9:02 Atbildēt
vvatenim
Jums vateņiem pirmkārt jābaidās no Ķīnas. Drīz savus kankāļus vairs nerakstīsi puskrieviski, bet ar hieroglifiem.
27.maijs 2019, 9:30 Atbildēt
SShadowVoice
Slims cilvēciņš..s.
Latvijas patriotam un/vai vismaz Latvijas iedzīvotājam primāri interesē Latvija un tās labklājība.
Kurā pasaules galā mītošiem un no kuras kabatas algotajiem ļaudīm katra teikuma sākumā ir Krievija?
28.maijs 2019, 19:32 Atbildēt
MMačo
Nav runa par baidīšanos. Ir jāatzīst, ka baltās rases valdīšanu var noturēt tikai ar represīvām metodēm. Visa muldēšana par demokrātiju un brīvo tirgu ir domāta goju acu aizmālēšanai.
27.maijs 2019, 10:42 Atbildēt
AAlvarešs
Nauda nepazīst rasi. Visa muldēšana par balto rasi ir tik pat liela acu aizmālēšana, kā demokrātija un brīvais tirgus. Brīvais tirgus, tas vispār ir tikai viens no instrumentiem kā transnacionālās koorporācijas nobīda pie malas konkurentus, kas ņemot vērā šo koorporāciju lielumu un ietekmi, var būt tikai nacionālas valstis ar savu ekonomiku.
27.maijs 2019, 11:28 Atbildēt
nnuss
Tramps aizsargā SAVAS valsts tirgu un domā par SAVAS valsts ienākumiem un attīstību. Ja ASV nav noslēgti ABPUSĒJI līgumi ar citām valstīm par viņu tiegus dalībnieku aizsardzību, ASV nav nekādu pienākumu to darīt. Atšķirībā no ASV, Ķīnai ir tālu līdz tam lai to dēvētu par brīvās tirdzniecības dalībnieku ar visu to, ko šie nodarbojas - kontrolējot savu biznesu un nelaižot citus savā tirgū. Lai nu kam pārmestu... :D
Un ASV pareizi dara, ka sāk ierobežot Ķīnu - galu galā ASV sadarbība ar komunistisko Ķīnu notika lai iegrožotu PSRS un arī bija tāda cerība, ka Ķīnas izaugsme to pietuvinātu pārējai pasaulei, kas nenotika. ASV ar Trampu priekšgalā ir sapratušas šavu kļūdu un ir ieslēguši atpakaļgaitu, pamazām saraujot saites ar komunistisko Ķīnu. Nez kāpēc ASV savā "protekcionisma vājprātā" nedraud Japānai, ar kuru tai arī ir tirdzniecības deficīts - vēl milzīgāks, kā ar Ķīnu, jo tikai 6-7 Japānas rada tādu tirdzniecības deficītu ar ASV kā rada 1 Ķīna ar pāri par miljardu iedzīvotājiem.
Tā ka šīs sankcijas pret Ķīnu nav nekādas ziņas.

ASV bija problēmas ar Huawei vēl pirms tam, kad tas ieguva milzīgu nišu mobilo tālruņu jomā. Konkurence Apple iPhone ir mazliet jocīgs salīdzinājums, jo šie tālruņi ieņem citu nišu. Apple vienīgais konkurents ir Samsung. iPhone tak ir luksus prece - tas ir brends, kas maksā dārgi un tā arī tiek reklamēts. Tā jau var arī salīdzināt Rolex pulksteņus ar ķīniešu parastajiem...

5G, vismaz patreizējā formā nepiedāvā nekādus izmaksu samazinājumus pieejai internetam - ir jautājums vai tas ir vispār visiem vajadzīgs. ASV kompānijas nespēj nodrošināt pieejamu internetu visā ASV, bet 5G prasīs vēl lielākas izmaksas un ne visi būs ar mieru maksāt pāris simtus lai izmantotu 5G iespējas.

Esošajā viedtālruņu tirgū ir trūkums pēc zemas cenas viedtālruņiem, bet dārgo viedtālruņu tirgus ir pārsātināts. Vairs nenotiek nekāda jauna tālruņu evolūcija, kas momentā padara iepriekšējos par novecojušiem. Un 2017/2018 viedtālruņu pārdošanas apjomi samazinājās, bet ir atvērusies jauna niša tālruņiem nabadzīgajās valstīs, kur tiek piedāvāti lēti viedtālruņi, kur KaiOS ir līderis. KaiOS, starp citu, arī piedāvā Google Assistant - tam ir daudz lielāka jēga tālruņos kuriem ir tikai 12 pogas.

No mobilo tālruņu OS - īpaši perspektīvām, neviena nav izstrādāta Ķīnā. Bez Ķīnas vēl eksistē Japāna, Koreja un Eiropa(un arī Krievijā eksistē tehnoloģiju izstrādātāji, kas tās izstrādā priekš nosauktajām valstīm) ar kuru Ķīnai ir jākonkurē par šo lomu - tai ir potenciāls būt par tehnoloģiski attīstītu valsti, bet to visu grauj ķīniešiem neraksturīga nepacietība provocējot ASV, kas arī būs Ķīnas klupšanas akmens, jo Ķīnai bez tehnoloģiskajām eksistē arī militāras ambīcijas, kas nepadara kaimiņus draudzīgākus.

Superlielvalsts var pastāvēt tikai ar sabiedrotajiem.
ASV eksportēja demokrātiju - var saprast kāds labums Latvijai no šādas superlielvalsts.
Bet kāds labums Latvijai no Ķīnas superlielvalsts? Pieņemsim, ka Latvijai kādu dienu būs austrumos robeža ar Ķīnu. Ar ko tā ir labāka, salīdzinājumā ar Krieviju, kas tāda pati sauszemes impērija, kas izpletās uz kaimiņu rēķina un asimilē visus, kas nav ķīnieši un tūkstošiem gadu laikā nodarbojās ar ķīniešu migrāciju uz iekarotajām teritorjām. Kas diez būs šīs Ķīnas superlielvalsts sabiedrotie? Kādas garantijas, ka Ķīna šiem sabiedrotajiem neiedur dunci mugurā - tāpat kā to darīja Krievija? Ķīnas superlielvalstij ir milzīgas pretenzijas pret visām kaimiņvalstīm. Tā var tikai izplesties, lai pēc laika sadalītos un nosprāgtu. Ir 100% skaidrs, ka Ķīnai un Krievijai būs jāvicojas savā starpā - tāpat kā to darīja Trešais Reihs ar PSRS. Varbūt ka Ķīna un Krievija noslēgs militārus līgumus ar Krieviju lai izspiestu ASV no Klusā okeāna akvatorijas, bet pēc tam tāpat būs jārisina savas ideoloģiskās pretenzijas vienam pret otru un diez vai Krievija metīs atombumbas savā teritorijā lai aizstāvētos no bijušā sabiedrotā.
27.maijs 2019, 14:02 Atbildēt
nnuss
PS Autors pieminējis par 5G un citiem tirgiem, bet citi Ķīnai pieejamie tirgi neiekļauj Eiropu, jo ja ASV nonāk īstā tirdzniecības kaŗā ar Ķīnu, Eiropa arī var ciest, ja ASV izlemj, ka tā negrib dalīties ar Eiropu ar savām tehnoloģijām. Arī Japāna un Koreja var slēgt durvis Ķīnai. Tā ir tā pati situācija, kāda Krievija nonāca ar savu gāzes trubas ieroča stratēģiju.

5G tehnoloģijas Āfrikai, Indijai un Indonēzijai nav nepieciešamas. Un naivie cilvēki, kas vispār iedomājas, ka patenti ir kaut kāda akmenī cirsta lieta. Ja kaut kas ir patentēts ar vienu metodi, tas nenozīmē ka nevar izdomāt jaunu - varbūt pat efektīvāku - savādāk mēs te visi lietotu tālruņus, kurus ražotu Bell jo šis patentēja tālruni...
27.maijs 2019, 14:19 Atbildēt
nnuss
un vēl - no sadarbības ar Huawei atteicās arī Intel un ARM un Broadcom un Qualcomm un Wif-Fi Alliance un SD Association. Android var uztaisīt vai atrast alternatīvas, bet mobilo tālruņu procesorus un citas detaļas gan nav tik vienkārši pašiem uztaisīt un ar saviem patentiem.
27.maijs 2019, 14:57 Atbildēt
nnuss
Kad Renault gribēja aprīt Nissan pilnībā un no aliances izveidot franču auto koncernu, japāņi diezgan fiksi arestēja Carlos Ghosn un šo apsūdzēja līdzekļu izzagšanā un ko vēl ne, tā ka Tramps pat nav salīdzināms ar Eiropas kompāniju praksi un Eiropas lielvalstu tirgus lobēšanu.
27.maijs 2019, 15:36 Atbildēt
oopis no laukiem
Ak,šie tirdzniecibas kari! Bet kāds ir šo karu cēlonis? Būtībā visi tie ir valūtu kari,vai precīzāk sakot - valūtu kursu kari. Manipulējot ar valūtu kursiem var izveidot 3 dažādus valūtu kursu režīmus:
1) Augsts valūtas kurss - ar protekcionismu IMPORTAM un šoka terapiju vietējam ražotājam un eksportam (Latvijas variants).
2) Zems valūtas kurss - ar protekcionismu vietējam ražotājam un EKSPORTAM,bet "šoka " terapiju importam. (Ķīnas variants).
3) Peldošais valūtas kurss - balansē uz līdzsvara robežas starp importu un eksportu,nodrošinot abiem tirgus virzieniem vienādi izdevīgus tirdzniecības nosacījumus.Šis tad arī ir tas brīvais,pašregulējošais tirgus, kuru tik daudzi piesauc gan vietā ,gan visbiežāk nevietā.
ASV jau sen prasa Ķīnai revalvēt juaņu,lai padarītu ASV preču eksportu un Ķīnu izdevīgāku,bet Ķīna vienmēr atsaka,bet tā kā Ķīna ir kodolvalsts,tad ASV nevar izdarīties tā kā tā pieradusi izrīkoties ar mazajām vasaļvalstiņām,apmētājot tās ar "tomahaukiem",napalmu un citiem ķīmiskajiem ieročiem no saviem aviācijas bāzes kuģiem, kamēr panāk savu. Tad nu Donaldam Trampam nekas cits neatliek kā atjaunot muitas tarifus. Ķīna ir tik strauji attīstījusies,ka juaņai jau sen bija jāpāriet uz peldošo valūtas kursu,kas balansētu uz līdzsvara robežas starp eksportu un importu,jo tas nodrošinātu neitrālu tirdzniecības bilanci,kas būtu tikai godīgi pret citām valstīm - cik ar eksportu ieņem,tik ar importu terē,jo valsts iekšējai attīstībai jāizmanto naudai piemītošo multiplikator efektu,kas piemīt naudas iekšējai apgrozībai ar pašražotām precēm un pakalpojumiem.
27.maijs 2019, 14:07 Atbildēt
JJūlis
Huawei šajā cīņā uzvarēs. Sankciju ievešana ir stipri nokavēta. Galvenais ir tehnoloģijas un tās Huawei jau ir. Programas nav nepārvarama problēma. Uz smartfoniem nelieto lielās programas, lielās spēles. Google gan var smagi ciest. Pie tam Android nemaz nav tik izcili laba programa, lai no tās atteikšanas būtu sāpīga.
28.maijs 2019, 8:38 Atbildēt
ggalvenais ir tirgus
Un ko tu lieto - iPhone? Android tiek darbināts uz 75% tālruņu pasaulē - ko diez ieteiksi tiem pārējiem lietot?

Par Google izstrādāto Stadia esi dzirdējis? Spēles mūsdienās ir serviss - tāpat kā Netflix, nevis programmas.

Huawei izvēle ir Intel vai ARM procesori, Qualcom čipi lai nodrošinātu sakarus un Wi-Fi standartu lai to tālruni varētu lietot arī bez mobilā tīkla. Un ja Huwawei pēkšņi neizdomās paši savas alternatīvas(kuru izstrādāšana prasa gadus) vai nespēs atrast kur tās nopirkt un nebeigs pastāvēt, bet sāks ražot tālruņus pēc zagtām tehnoloģijām, tad Ķīnai Rietumu tirgus aizvērsies ne tikai mobilo tālruņu jomā. Par tehnoloģiju zagšanu ASV kompānijas sūdzējās gadiem un Tramps ir saklausījis šīs sūdzības un dara to kas viņam ir jādara.
28.maijs 2019, 14:15 Atbildēt
SShadowVoice
Androids ir paliels mēsls, bet:
- Kas kopējs Windows un prezervatīviem?
- Visiem riebjas, bet vairums lieto.

Diemžēl tas mēsls ir ieņēmis būtisku tirgus daļu un tagad Android/Windows/Prezervatīvi var likt vienādojuma zīmi. Un šo vienādojumu ir ļoti dārgi un ļoti ilgi izjaukt.
28.maijs 2019, 19:35 Atbildēt
FForjeva
Jā, īstens un skarbs datorā urbējs pēc instrukcijas - Nospied šite, šite un šite, uzinstalē kādu no miljards pagrabā taisītajiem Linux, iemācās divas komandas terminālī un lien Internetā bezdēt -WIndows mazt daj. Atlikušajā laikā sēž linuksistu forumos mēģinot atrast, kā tikt galā ar bezgalīgajiem bagiem.
29.maijs 2019, 7:34 Atbildēt
SShadowVoice
Nedz kāpēc tikai atsevišķi IT speciālisti zina un runā par to, kā mūsdienu Windows zog lietotāju datus... Bet - ja jau amerikāņi zog datus, tad tas viss ir ļoti tikli un pareizi ;-)
28.maijs 2019, 19:36 Atbildēt
AAutoram lai izglītotos
Huawei is the largest multinational tech company based out of Shenzhen, China. Apart from selling smartphones and other consumer electronics, it also one of the leading telecommunications equipment provider in the world. The company which was recently banned by the U.S. government cannot do any business with US-based companies. However, the ban is now delayed by 90 days to provide support for existing handsets and network components in the U.S.

The U.S. lawmakers raised concerns over the Chinese telecommunications equipment provider long back in 2012. Till date, no one even knows who exactly owns the company, though the company claims it is owned by its own employees. With Trump’s executive order, Huawei might not only lose the U.S. market, but its existence in most other markets also became questionable. Now, let’s talk about the several shreds of evidence which might help you in better understanding of the company’s current situation.

#1
In 2007, the FBI arrested Motorola engineer Hanjuan Jin who was found with $30,000 in cash, a bag full of classified Motorola documents, and a one-way ticket to Beijing. The investigation revealed that the engineer was not only with Motorola but also with another company called Lemko. Lemko was founded by Shaowei Pan who worked for Motorola for almost 10 years. It was started just after his meeting with the Huawei founder Ren Zhengfei and other top executives of the company.

According to the documents provided to the court, the Lemko’s goal was to build Motorola’s like wireless technology for Huawei. Shaowei Pan even emailed Ren Zhengfei saying, “If our plan can progress smoothly, Lemko will be the company we are planning to establish, and it will be independent of Motorola Inc.” While the case was later settled on confidential terms, Hanjuan Jin was sentenced for four years in prison.

Source

#2
Akhan Semiconductor Inc is a small U.S. company owned by the young entrepreneur Adam Khan. The company developed the Miraj Diamond Glass which is 6 times stronger and 10 times more scratch-resistant than Gorilla Glass. He saw Huawei as a potential customer and in order to license his technology, Khan sent the prototype to Huawei’s laboratory in San Diego. Later, Huawei returned back the glass and it was actually found to be completely damaged.

When Adam Khan’s company and FBI conducted the sting operation, the Huawei representatives admitted on tape for breaking the contract with Akhan Semiconductor Inc and thus violating the U.S. export-control laws.

Source

#3
According to PanOptis, the company has sent its executives on its own expense to Shenzhen to discuss licensing arrangements with Huawei for its patents. Huawei declined to license the PanOptis’s patents, which are used by smartphones to receive and display video. However, the Chinese company went and incorporated the technology in all its smartphones. When the PanOptis filed the patent infringement case in Texas, the court has ordered Huawei to pay the hefty sum of $10.56 million for willful patent infringement.

Source

#4
Last year, Huawei also entered the solar power market with its own solar inverters. A small Israeli company called SolarEdge filed a lawsuit against Huawei accusing it of patent infringement and intellectual property theft. The Chinese company is said to have followed the same tricks as it did in the networking business. Huawei later came out publicly denying these accusations and the decision is still pending in the court.

Source

#5
In the early 2000s, the US-based Cisco Systems has accused Huawei of I.P. infringement. It even accused the Chinese company of stealing the software code of its routers. While the lawsuit was filed in 2003, it was later settled confidentially without revealing any details.

Source

#6
Huawei is also accused of stealing a robot from the testing lab of one of the largest carriers in the U.S. According to the details provided by T-Mobile, a Huawei employee walked out from the T-Mobile testing lab along with the proprietary robot called Tappy in his laptop bag. The Tappy was designed to catch the flaws in new smartphones before they were put on sale. Along with T-Mobile, it was also opened for few other smartphone manufacturers to test their products but under strict non-disclosure agreements.

At first, Huawei forced its employees to collect more details about this robot. With the kind of questions asked by Huawei employees, T-Mobile even threatened to ban Huawei employees from entering its testing lab. When T-Mobile came to know that the Huawei employees were taking unauthorized photographs, they banned the whole group of Huawei employees but allowed only one to test the products that were slated to release through its network. Then a Chinese Huawei employee flew to the U.S. and carried the testing robot out of the testing lab.

According to the reports, we got the complete analysis of the functionality of the robot and even captured several photographs for the exact measurements of the parts. Next day, the same employee returned back the robot saying he accidentally took the robot to his home. After all these incidents, T-Mobile has banned all Huawei personnel from its lab. The investigation also revealed that Huawei even offered rewards to the employees who stole confidential information from the competitors.

Source

#7
Huawei is also the reason for the demise of Nortel Networks, one of the successful Canadian companies. In 2000, the Chinese hackers got the passwords of Nortel’s CEO and several other top executives. With the access of crucial people, the hackers then downloaded massive amounts of data including the proprietary I.P. Huawei which is the vendor for Nortel Networks later became its competitor. Huawei with no investments in R&D offered services at a lower price and made Nortel exit from the market.

Source

#8
The report came out earlier this year revealed Huawei even tried to steal Apple trade secrets. In order to get the details of Apple’s component production, Huawei frequently used to lure Apple’s manufacturers and suppliers with promises of big orders. In one example, Huawei engineers met one of the Apple suppliers and told their smartwatch design was similar to Apple Watch but never shared any schematics. Then, they asked the supplier to give an estimated cost of the components in order to get a better understanding of Apple’s cost structures.

Source

#9
Vodafone recently came out saying they had found vulnerabilities in Huawei’s equipment back in 2011. The equipment was then provided to Vodafone Italy and it included hidden backdoors that can give unauthorized access of the Vodafone’s fixed-line network to China-based Huawei. The fixed-line network provides internet service to millions of homes and businesses. Even though Huawei later said to have fixed the vulnerabilities, Vodafone also found backdoors in some parts. Now in 2019, Vodafone paused using Huawei’s equipment its core networks across Europe.
29.maijs 2019, 5:57 Atbildēt
JJošua
Te var redzēt batonus, kadi tiek sprausti mietpilsonim- bla bla brivais tirgus...Nav nekāda brīvā tirgus, atskaitot keisus, kad amerikāniem vajag ko steidzīgi pārdot..Jeņķiem pēdejais laiks atlīst uz savu lielo salu un tur dzīvot neizbāžoties..Lai nevajadzētu viņus tur sadzīt ar bruņotu spēku, pārsvaru kurā tie ir zaudējuši..
29.maijs 2019, 8:33 Atbildēt