Komentāri / Nursultana Nazarbajeva ieguldījums Kazahstānas stabilitātei nākotnē
 

9 komentāri

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!

ZZane L
Paidera slavas dziesmas autoritāram režīmam..
22.marts 2019, 12:31 Atbildēt
ZZane L
Demokrātija ir vislabākā pārvaldes forma, tikai ne visiem tā der. Autoritārais Nazarbajeva režīms nevienu neapdraud un ir draudzīgs ar visiem un veicina ekonomikas uzplaukumu. Viņi cenšas kopēt Ķīnu un Singapūru, kas ari nav demokrātijas paraugvalstis. Domāju, ka Trampa kungs panāks z-Korejas kodolatbruņošanos un ekonomikas liberalizāciju, kas būtiski uzlabos tās iedzīvotāju dzīvi, bet mandu Kims paliks, kā autoritatīvs līderis. Saprātīgāk ar visiem sadarboties, bet necensties tos pārtaisīt pēc saviem lekāliem, ja vien tie masveida neslepkavo savus iedzivotājus, kā pie Staļina, Mao, Kim ir Sena, Pol Pota, Asada un nerada draudus pārējiem, ka to dara Krievija.
24.marts 2019, 11:28 Atbildēt
nnuss
Vissaprātīgāk ir likvidēt draudus, nevis kaut ko muldēt par demokrātiju.


Senie grieķi apgalvoja, ka demokrātija ir vissliktākā pārvaldes forma.
Demokrātija var pastāvēt tikai starp vienlīdzīgiem valsts subjektiem, kuriem ir vienādas tiesības - Atēnu klasiskajā demokrātijā tikai mazākā daļa - pilsoņi dzīvoja demokrātijā, pārējie bija vergi vai barbari, uz kuriem šīs tiesības - KOPĪGI LEMT par valsts nākotni nebija un nebija arī nekādas loģikas, jo viņi nepiederēja pie dēmos - tautas. Mūsdienās tas ko apzīmē ar demokrātiju ir pārstāvnieciskā demokrātija, kur pilsoņi deleģē tiesības lemt savu likteni citiem un izskatās, ka demokrātija pasaulē noriet pēc knapu 100 gadu pastāvēšanas...

Sadarboties var ar kaut ko, no kura kaut ko vajag - modernā pasaulē nevienam neko nevajag specifiski no diktatoriem, jo zemeslode ir apaļa un arī tirgus nav ieobežots.
24.marts 2019, 11:53 Atbildēt
LLīva
Paidera simpātijas nekļūdīgam līderim un elkam nepārprotamas. Jau iepriekš manīts, ka viņš atbalsta un ir Putina pielūdzējs. Jāgaida, kad tik sāks publiski jūsmot arī par Ziemeļkorejas politiku un tās līderi.
22.marts 2019, 13:13 Atbildēt
nnuss
Ja Nursultans aizietu pēkšņā dabiskā nāvē, valstī sāktos jukas. Alžīrijas piemērs nav sliktākais scenārijs kas var notikt - vēl sliktākas lietas var notikt ja ņem vērā to ka kaimiņos ir Krievija ar Putinu pie varas, kur demokrātiskās nenoteiktības un valsts nemieru izraisīts bardaks var būt par iemeslu krievu republikas izveidei Kazahijas ziemeļos un līdzīgiem notikumiem kā Krimas gadījumā, jo Kazahijā dzīvo 4 miljoni krievvalodīgie.
24.marts 2019, 11:41 Atbildēt
NNu nu
Sevišķi liels nopelns ir milzīga visaptveroša ģimeņu klanos balstīta korupcijas mašīna. Cerība no tās jebkad tikt vaļā (ar vai bez nācijas tēva) ir tuvu nullei.
23.marts 2019, 7:18 Atbildēt
PPēteris
pirms pensijas firmas darba jautājumos Kazahstānā esmu bijis 3 reizes un tikai ar auto esmu tur nobraucis apmēram 2000 km. No Kaspijas krasta līdz Alma-Ata esmu arī lidojis.Un pārgulējis gan nelielās viesnīciņās ,gan uzņēmēju norādītās mājās. Viesmīlība allaž ir bijusi visaugstākajā līmenī un jāteic ,ka arī darījumu izpilde ritēja normāli ,ar dažiem konfliktiem uz Krievijas dzelzceļa.Kazahus ārkārtīgi ir saniknojuši krievu aizliegumi tranzītā uz Kazahstānu vest virkni pārtikas produktu,aizbildinoties ,ka ,piemēram ,putnu gaļa pēc tam tiekot izvesta uz Ataja rajoniem.Bet krietnu tūkstoti kilometru nekādas īstas robežas starp valstīm nemaz nav. Braukā 2-3 reizes diennaktī dažas patruļas.fantastiski ir izmainījusies Kazahstānas un Ķīnas robeža ,tur Ķīnas puse milzīga pilsēta un komplekss tiek saukts par sauso ostu ar desmitu miljonu tonnu kravu apgrozību gadā.
24.marts 2019, 10:40 Atbildēt
PPēteris
Kazahstānu ar Ķīnu šobrīd savieno 4 gāzes vadi un ,ja nekļūdos arī 3 naftas vadi .Caur valsti uz Ķīnu savu gāzi un naftu transportē Turkmenistāna ,Tadžikistāna ,Uzbekistāna . Pēdējos 20 gados Kazahstāna ir izveidojusies par pasaulē lielāko urāna rūdas ieguvēju un ar Ķīnas līdzdalību uzbūvēta urāna rūdas bagātināšanas rūpnīca atomelektrostacijām.Ķīna šobrīd iegūst tik pat daudz urāna rūdu cik Kanāda un Austrālija (2,3 vieta) kopā. Un ,var teikt, klajā laukā uzbūvētā Astana tagad Nur-Sultana arī ir milzu ,jaunas arhitektūras pilsēta. Āzijas klanisms tur manāms it visur ,tomēr gar dienvidu robežām citu klanu pārstāvji nebūt neslavē vadoni. Bet kopumā valsts ir izaugusi un IKP ir lielāks nekā Krievijā. Ja izturas neitrāli sadarbībai tur plašas biznesa iespējas.
24.marts 2019, 10:52 Atbildēt
PPēteris
Kļūda. Kazahstāna ,ne Ķīna iegūst urānu.
24.marts 2019, 10:55 Atbildēt

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!