Komentāri / Reģionālā reforma nenovērsīs nevienlīdzību
 

26 komentāri

LLasītāja I
Domājams, ka vispirms vajadzētu izskaidrot valsts iedzīvotājiem par savu mērķu lietderību, tad ļaut izlemt cilvēkiem, vai viņiem tas ir aktuāls. Vienkārši, sajūta tāda, kā bijušās impērijas laikā, kad visi jautājumi tika izlemti centrā, un ar pārējo viedokli neviens nerēķinājās, partijai vajag un viss.
14.marts, 10:27 Atbildēt
LLietderīgumu neredzēt ir grūti
Katrā ciemā nav vajadzīgs tāds birokrātiskais aparāts.
14.marts, 16:44 Atbildēt
ĀĀmurs
Katrā ciemā nevajag skolu ar skolotājiem, bērnudārzu ar audzinātājām, kultūras namu ar konkrētās vietas kultūru?? Ko Jūs runājat! Pilsētas bez laukiem nevar pastāvēt.
17.marts, 19:10 Atbildēt
DDadzis
TUR JAU TĀ LIETA ,KA PAGASTU PAR DAUDZ ,IK PĒC 10 KM PAGASTA PADOMES!!!!!!!
14.marts, 17:53 Atbildēt
ĀĀmurs
Pagastu padomju nav jau no 2009 gada.Tagad ir novadi. Esiet iestrēdzis pagātnē. Tad kad bija PAŠU VALDĪBA pagastos, bija daudz lielāka vienlīdzība, ne kā tagad.
17.marts, 19:07 Atbildēt
JJautājums NRA
Kāpēc netiek dota iespēja visiem atklāti komentēt Veidemanes interviju ar pretendentu, kuram "nagi niez"??? Tad varētu redzēt tautas attieksmi pret šo cilvēku ar lielajām ambīcijām.
14.marts, 10:41 Atbildēt
TTeo
Kramiņs ir goda vīrs , un viņš to joski noliks pie vietas !
14.marts, 15:17 Atbildēt
DDadzis
Tāpēc ,ka Elitu norej
14.marts, 17:54 Atbildēt
EESMAIJA
,, šis cilvēks" ar lielajām ambīcijām ir ārkārtīgi asu prātu, tiešs un nelokāms visos vējos. Ja viņš kļūtu par PREZIDENTU, tas būtu izcils laimests Latvijai. Un es ceru, ka tad, kad panāksim, ka `Pŗezidentu vēlē tauta viņu arī tauta ievēlētu.
14.marts, 23:36 Atbildēt
NNikolajs
Viena lieta ir ambīcijas un pavisam cita - narcisisms.
15.marts, 11:31 Atbildēt
nnagu sēnīte
Ja kādam niez nagi jāiet pie dermatologa.
15.marts, 6:33 Atbildēt
AAtis
Domāju ,ka esošais kapitālisma sociālekonomiskais modelis šo problēmu pārvarēt nevar. Un Pūce var runāt gan šo gan to ,Latvijai elementāri nav resursu problēmas atrisināšanai . 370 tūkstošu aizbraukšana ir problēmas aisberga tikai redzamā daļa. Cik un kādas daļas "peld zem ūdens " ? Katrā novadā savas specifiskās. Vieni dzīvo desmitgades uz izlīdzināšanas fonda un ES resursu piemetuma , citi izliekas ,ka viss kopuma ciešami ,tikai ļaudis nez kāpēc pamet novadu ,citiem trūkst īres dzīvokļi ,bet citi domā ,ka baseins visu atrisinās. Cerēt uz uzņēmējdarbību ar 5-7 cilvēkiem SIA ,nedrīkst. Vērojot 15 gadu cīņu par ostas pilsētas ievešanu industriālas pilsētas kategorijā ,jāņem Ventspils piemērs. Izveidotas ap 700 modernu ražojošā darba vietu 15 gados !!! Ap 500 pakalpojumu vietu ,sporta bāzes , veido kultūras centus .Labs atalgojums ,labas pensijas ,kolosāli sakārtota vide ,bet cilvēki aizbrauc desmitiem. Atbilde neguļ priekšplānā .Un nedomāju ,ka reforma te var palīdzēt. Bet ,ja neskaidrs ir šis Ventspils fenomens ,tad kāda metode attīstīs Zilupi ,Dagdu ,vai pat Rēzekni ?
14.marts, 12:24 Atbildēt
AAldis
Ir taču pat zirgam skaidrs, kāpēc atkal neļauj veidot tieši pārvaldītas, turklāt Satversmē jau ierakstītas pašvaldības Rīgu, Vidzemi, Latgali, Zemgali un Kurzemi. Tad reģionālās pašvaldības varēs tieši pretendēt uz ES attīstības fondiem, bez Rīgas diktāta. Jo šobrīd, kad visa Latvija ir vienots NUTS reģions, ir tik skaisti redzēt kā reģionālajai izlīdzināšanai paredzētā nauda smuki nogulst Rīgas pilsētā, līdz Zilupei nekad un nemaz neaizejot...
14.marts, 12:41 Atbildēt
AAtis
Domāju ,ka reformai jāsastāv no 3 vai pat 4 daļām pa apmēram 5 gadu nogriežņiem. Pirmajā posmā visi spēki jāmet diametrāli pretējos virzienos. maksimāli jāattīsta Rīga un Pierīga kā nākošo valsts ienākumu pamatbāze. DIFERENCĒTI , 50-70 km zonā gar Krievijas, Baltkrievijas robežu un apmēram 30 km zonā gar pārējām robežām jāatceļ pilnīgi visi nodokļi ,izņemot PVN un akcīzes, kā arī nodokļi no ārzemnieku darbībām un darbībām ar mežu un kokmateriāliem. . Visi akcīžu , vietējo mežu nodokļu ieņēmumi jāatstāj šī jaunā reģiona pašvaldību budžetos. ,pārējo formē valsts pēc noteikta algoritma. Praktiski noskaidrojot šādu darbību rezultātus un trūkumus ,tiek formēta nākošā perioda reformas attīstība.
14.marts, 12:42 Atbildēt
AAlma
Un no kā tad Rīgas alkatīgie kungi dzīvos, ja pierobežā atcels nodokļus?
14.marts, 13:39 Atbildēt
DDadzis
Rīgai pie kājas pierobežas nodokļi,jo no Rīgas nodokļi aizplūst uz tavu pierobežu ,nevis no pierobežas uz Rīju--stulbeni,manuprāt!!!CIK TAD KLASĪTES BEIDZI?
14.marts, 17:56 Atbildēt
iinteresanti
Kas mainītos no tā, ka kāds pireģistrēs savu centrālo ofisu kaut kur Krievijas pierobežā?
14.marts, 19:39 Atbildēt
TTTT
Nekas Uzņēmuma ienākumu nodoklis 100 procentīgi aiziet uz Rīgas kungu kabinetiem sadalīšanai.
15.marts, 15:49 Atbildēt
PPūcesspieģels
Vispirms ,lai kaut reformetu ,vajag izvertet iepriekšejo reformu un tas raditās sekas , sauit pie atbildibas reformatorus kuru darbiba radijusi valstij negativas sekas , tapat izskaidrot un pieradīt ieguvumus no jaunās reformas , ne darbibas imitatoriem , ne latvijas ienaidniekiem !
14.marts, 15:23 Atbildēt
NNevienlīdzību likvidē tikai nāve
Nekas cits to nespēj
14.marts, 16:45 Atbildēt
TTētans
Un, kāds šim visam ir cēlonis?
14.marts, 20:02 Atbildēt
EESMAIJA
Mūsu varas tizlais ķermenis jau ir caurausts ar neārstējamu slimību - tas vistiešāk atklājas pēdējās dienās, kad atklātībā nonāca Kariņa ģimenes blēdības saistībā ar mājas iegādi un pārdošanu, lai apkrāptu valsti, izmantojot par ieroci paša izstrādātu likumu nepilnības. Viss , kas internetā saistīts ar šo tēmu , pazūd! Kādēļ visas sviras neiedarbina KNAB? baidās... un pamatoti baidās, ka tādu iestādi noslaucītu no zemes virsas. Kur skatās Maizīškungs? - Nē! Uz to pusi ir TABU!? Tur nedrīkst!? Tur priekšā stāv un šo blēdi sargā pareizā pilsonība! Tad kā ir ar Generālprokuroru? Jūs visi esat nožēlojami! Cita vārda nav un jūs varat dzēst ārā no viena gala līdz otram, tas kauna traips, ja runā mīksti, ja nesauc lietas īstajos vārdos par prastu valsts apzagšanu lielos apmēros... tas apaugs un milzīs, kamēr vienreiz plīsīs. Un veltīgi liegties un turpināt melot - Gobzems ir jurists un nemētāsies ar muļķībām - viņš liek galdā tīrus faktus. Man gribas teikt šim OIK tēvam, taču vienreiz parādi, ka esi vīrs un neaizņem vietu, kas prasa citu kalumu, ne gļēvu valsts apzadzēju, turklāt totālu meli...,
Šodien, 9:01 Atbildēt
15.marts, 16:24 Atbildēt
ttā jau
vienādi ir tikai šarikovi, kāds ieguvums
15.marts, 20:15 Atbildēt
KKurmītis
Nekas jau nau ari janovēš ,galvenais darbibas imitacija ! Jāsak ir ar iepriekšejās refornas izvertesanu un reformacijas prapesoru sauksanas pie atbildibas citadi šodienas reformatori reformes reformēsanas pēc
17.marts, 7:43 Atbildēt
JJūlis
Pareizi. Nevienlīdzība tiek noslēpta, problēma pēc būtības netiek atrisināta. Var apvienot, vai dalīt, nekas no tā nemainīsies. Problēmu rada Eiropas savienība ar atbalstu veco valstu lauksaimniekiem.
18.marts, 8:25 Atbildēt
mmūdzis regionālis
Kas vainas nevienlīdzībai ,vienlīdzību mēs jau reiz piedzīvojām,arī nepatika.
19.marts, 9:59 Atbildēt