Komentāri / Vai Latvijā mežus cērt par daudz
 

15 komentāri

ttiek cirsts pa pliko
l
4.oktobris 2018, 8:08 Atbildēt
nnosities pret koku jurģi
Izlasiet šito uzmanīgi! Tā runā alkatība! Pat ne runā, bet brēc skaļā balsī. Pa pliko, tik pa pliko; ko tie krievu laiku mežinieki sajēdza!? Lubrak, vai tev jāelpo nemaz nebūs?
4.oktobris 2018, 9:37 Atbildēt
IInženieris
Izcils nezinīša teksts!
Mežzinātnieki daudzās valstīs gadu simtus ir pētījuši dažādos faktorus, kuri ietekmē gan audzes kvalitāti, gan ražību. Un Latvijas zinātnieki daudzus šos ieteikumus pārbaudīja mūsu mežos, un ieteica mūsu apstākļiem labāko, tajā skaitā, to, cik stādu ir jābūt uz ha cirsmu atjaunojot.
Tagad daudzi pseidozinātnieki, lai tikai pamatotu mežonīgo ciršanu, gandrīz pilnībā noliedz šīs gadsimtos krātās atziņas. Un tas ir saprotami - nauda, nauda, nauda. Diemžēl to nevar ne ēst, ne arī elpot, tai nepiemīt neviena no īpašībām, kuras ir mežam.
G. Skriba ar savu darbu ir parādījis ko viņš var un zin, tā ka nevajag aizskart godavīru.
4.oktobris 2018, 10:02 Atbildēt
MMežinženieris
Jansons: Jo kamdēļ tad PSRS laikos vajadzēja cirst Latvijas kokus - lai taču krievi cērt savējos!
Mazliet oponēšu!
Padomju laikos. puisīt, Latvijā mežus izstrādāja tāpēc, lai vietējai kokrūpniecībai būtu izejvielas. Un daļu no mūsu Latvijas kokrūpniekiem vajadzīgajiem kokmateriāliem ieveda no Krievijas, vai citām republikām. Savus mežus Latvijas mežu ministrija centās saglabāt, atšķirībā no tagadējās Zemkopības ministrijas, kura mūsu valsts jau tā salīdzinoši niecīgos resursus izdāļā pa labi un kreisi.
Nevajag te tiražēt maldu ziņas, vēl daudzi padomju laika speciālisti ir saglabājušies. Un vecums nav netikums, tā ir pieredze, kuras nav pašreizējiem zaļknābjiem.
4.oktobris 2018, 10:16 Atbildēt
mmežinieks
Jurģim ir pilnīga tgaisnība! Lielāko kaitējumu mūsu mežiem diemžēl nodara Skribes kunga saaudzētie un apjūsmotie meža iznīcinātāji staltbrieži
4.oktobris 2018, 12:18 Atbildēt
RRicis
Mežā vairs pat odiem nav kur noslēpties,vējšs izspūš cauri,atsitas pret pāris kokiem tikai...par ogām un sēnes....
4.oktobris 2018, 12:46 Atbildēt
ZZāģers
Jurģi! Tu esi pie pilna prāta vai nēsi bijis no rīgas ārā desmit gadus un informāciju smelies no google maps? Izbrauc uz Ērgļu pusi un beidz absurdu rakstīt
4.oktobris 2018, 17:44 Atbildēt
MMežinieks
Pirms dažiem gadiem kāds gudrītis mācīja, ka mežs ir jānovāc kā burkānu lauks. Rezultāts ir redzams -- mežu gandrīz vairs nav, atlikušos kokus nogāž kāds stiprāks vēja pūtiens, no Baltkrievijas ievedam radioaktīvu šķeldu Rīgas katlu mājām. Prieks censties!
5.oktobris 2018, 9:15 Atbildēt
eefb
Tā tas ir! Pilnīgi vienisprātis ar Inženieri un Meža inženieri! Kā bijušais Mežsaimniecības problēmu institūta vecākais inženieris un mežzinātnieks, varu tikai piekrist šim viedoklim. Un patiesi žēl, ka Latvijas mežzinātne tagad nonākusi tādu jansonu rokās...
5.oktobris 2018, 9:42 Atbildēt
KKhe
Zviedri,somi no mûsu léti párdotajiem kokiem izgatavo mébeles.Ikea sûda édamgalds ar krésliem pie tûkstots eiro.Latvijá negrib,vai neprot ražot mébeles? Brieži,mežcûkas,ałñi staigá pa pilsètu centriem...kur citur iesi,ja tiek atñemtas viñiem májas.
6.oktobris 2018, 16:44 Atbildēt
mmežinieks
Jūs visi komentētāji esiet īsti lv bļauru paraugi . Neko nesajēdziet no mežkopības , bet kaut ko nesakarīgu gribās pamurmulēt komentāros. Lv ir pilns vēl joprojām ar mežu saimniekiem, kuri savos mežos vispār NEKO nedara ,kaut gan piemēram stāv viņu meža īpašumos bēŗza audzes ar 100-120 gadu vecumu, kuri jau gandrīz ir satrupējuši un var tikai sazāģēt malkā . Un par to cik daudz nocērt , jūs vispār neko nezināt ,kā tikai to ko redzat no savu veco žiguļu logiem ,braucot garām kādam izcirtumam ceļa malā vai saklausījušie zaļo draugu gaudošanā lv avīzītēs un tv.
7.oktobris 2018, 16:58 Atbildēt
iirsēj nevem te
braucot pa Latvijas "meža ceļiem" palaid dronu sānis no ceļa - kaili laukumi viens pie otra !
Tas viss ir jauno džipu īpašnieku nopelns !!!
7.oktobris 2018, 19:16 Atbildēt
vvoloģa
Iesaku izlasīt vācu mežziņa Pētera Vollēbena grāmatu " Koku slepenā dzīve ". Zvaigzne ABC, 2018.g. Sevišķi tādiem, tā saucošamies, mežiniekiem.
7.oktobris 2018, 18:05 Atbildēt
VVecais
Braucu pa ceļiem un skatos: abās pusēs ir meži, meži, meži un meži. Jā, dažāda vecuma. Bet ja audzi nocērt vienu reizi 80 - 100 gados, tad tam tā arī jāizskatās. Un tās jaunaudzes pat gribot neviens nevar izlaupīt.
8.oktobris 2018, 8:35 Atbildēt
ttev laiks
pieteikties kaļķa šķīdināšanai !
8.oktobris 2018, 16:09 Atbildēt