Komentāri / Ielaisties nodokļu "karā" – stratēģiska kļūda
 

33 komentāri

EExperts
Mūsējie tak dzīvo tikai šodienai.
20.jūnijs 2019, 9:11 Atbildēt
NNopietni vai ne
Un kas šinī jautàjumā ir tas nepareizais ?
20.jūnijs 2019, 15:42 Atbildēt
EEzis UK
Cik Vācijā liels ir valsts sektors ,9% ,Latvijā tie būtu 1,5 mlj valsts sektora cilvēku ,bet ir 326 000 un tas ir no 286 000 2012 gadā. Latvija pusi budžeta tērē "administrēšanai"un līdz ar to nodokļi aug nevis krīt.
21.jūnijs 2019, 13:21 Atbildēt
iizpratnes jautājums
Ja saka ,A' vajag teikt arī ,B', ka augstās nodokļu valstis > Ziemeļvalstis, Vācija, Nīderlande, Beļģija savu labklājību ceļ uz Austrumu bloka valstu zemo darbaspēka atalgojumu.Deviņdesmitajos gados mēs šīm valstīm bijām 'svaiga gaļa' savu biznesa projektu realizēšanā un piem.dāņu valdība pieņēma lēmumu subsidēt investīciju izvietojumu ārpus valsts teritorijas,ko šodien redzam trikotāžas,lauksaimniecības un vēja parku izvietojumā LV teritorijā.Investors nāks ar savu ieguldījumu,ja redzēs peļņas iespējas,bet Kariņa ''kariņš'' ar igauņiem atrāda faktu,ka nauda pārvietojās ekonomisko interešu virzienā un augsti nodokļi nenodrošina B.L. teoriju ,ka augsti nodokļi = labklājība & laimes index.
20.jūnijs 2019, 9:57 Atbildēt
vviesis
Latvijas liberālajā politikā jau ilgu laiku tiek pieļautas divas fundamentālas kļūdas.
Pirmkārt, uzskats, ka vienīgais instruments ko valsts var izmantot ekonomikas attīstībai un stimulēšanai ir nodokļi. Jā, pamainot nodokļus kaut vai alkoholam, var pazaudēt vai iegūt dažus miljonus, taču tas NENOZĪMĒ jūtamu ekonomisko attīstību. Un nodokļu izmaiņas ir, pirmkārt, smagnējs instruments, un otrkārt, biežas to izmaiņas var bremzēt attīstību.

Otrkārt, fundamentāla kļūda ir paļaušanās uz to, ka nu šeit nāks kaut kādi mistiski investori, kuri nu cels ekonomiku un attīstīs valsti. Tās ir nenormālas muļķības. Jebkuru investoru vispirms interesē sava peļņa, nevis kaut kādas Latvijas attīsība.

Līdz ar to, secinājums- politiķiem vispirms ir jāatsakās no šiem diviem kaitīgajiem uzskatiem, un jāpamācās no attīstītajām un bagātajām valstīm- neviena valsts NAV KĻUVUSI BAGĀTA balstoties uz tik kļūdainiem uzskatiem.
20.jūnijs 2019, 10:23 Atbildēt
ttieši tā
Der atgādināt,ka izpatikšana investoriem Dombrovska valdību noveda līdz Zolitūdei un sačakarēja Būvniecības likumu līdz bezjēdzībai.
20.jūnijs 2019, 10:38 Atbildēt
CCik stulbi
Noveda Ušakovu lidz bezatbildibai ,vinš būvvaldi atstāka tikai otkatu iekasēsanai.
Arī buvinspekcijas vienigais uzdevums bija iekasèt kukuļus.
Ai ai ai.
Pec tam noveda to pašu Usakovu līdz tramvaju otkatiem
20.jūnijs 2019, 15:51 Atbildēt
aalternatīva vēsture
Nu jā, Ušakovs bija premjers un pieņēma likumus par būvinspekcijas likvidēšanu. Un pēc tam Ušakovam būvnieki iemaksāja viņa fondā Ascendum. Uzvārījās visa Ušakova partija Vienotība.
20.jūnijs 2019, 16:38 Atbildēt
BBūvinspekciju nelikvidēja
Rīgas būvinspekcija pieļāva kļūdu
20.jūnijs 2019, 19:03 Atbildēt
VVārds bez vārdadienas
Mums igauņi liekas tādi divainīši,pašu mazāk,budžets lielāks, utt.
20.jūnijs 2019, 10:24 Atbildēt
ttur nekas nav tālāk
Helsinki no Tallinas ir 60km attālumā
dienā 18 prāmji ar somu alkoholiķiem brauc sapirkties šmigu uz tallinu .
KATRU DIENU 1 MILJONS EIRIKU AKCĪZES NODOKLĪ UGAUNIJAS VALSTS KASĒ !!!!!!!!!!!!!!!
katru dienu nu jau 28 gadus !!

tieši tādēļ arī budžets ir lielāks.
20.jūnijs 2019, 11:07 Atbildēt
mmaris
....k'ap'ec Somija 28.gadus ner'ikojas???
21.jūnijs 2019, 10:40 Atbildēt
PPēteris
Cīņa par tirgu ir pēdējo 500 gadu parādība tieši ar nodokļu variantu pielietojumiem Venēcijā ,Anglijā un citviet. Un Trampa protekcionisms ir tikai to tālo cīņu atspulgs. Allaž prātā nāk kāds ieteikums Anglijas karalim ,sadedzināt visu no kontinenta ievesto vilnu .lai atbrīvotu vietu Anglijas vilnas audumiem . Līdzīgi esot rīkojusies arī Holande liekot sadedzināt citu ievestās garšvielas ,lai noturētu pašu kompānijas garšvielu tirgu un cenu .Ekonomiskās teorijas mikro un makro modeļi , spēļu teorija , visai precīzi saka kas un kā notiks ,ja darīsim to vai šo. Pie mums nemodelē ,bet "čiepst" nevis teorijas ,bet gan ekonomiskās politikas lauciņā ... un "lauza rokas" ...
20.jūnijs 2019, 11:19 Atbildēt
zzinātāji
no UK zin teikt ,ka TUR pamatnodokļi nav mainīti no 1979.g !!!,kur mūsu čempioni to dara vismaz 1x / g.
20.jūnijs 2019, 12:19 Atbildēt
EElma
Ar korumpētiem premjeriem Latviju nepārsteigt. Šeit ir bijuši gan Dombrovskis gan Šķēle, citi sīkāki gariņi, taču Kariņš, kā lai to maigāk pasaka. Ir ne tikai korumpēts, bet patiesi nožēlojams. Pilnība bezprincipāla, gļēva, dumja, bet reizē zaglīga lupata. Kauns Latvijai!
20.jūnijs 2019, 11:38 Atbildēt
LLudis
Bens jau vienmēr ieteiks to, kas Latvijai nesīs sliktu.
20.jūnijs 2019, 12:07 Atbildēt
kko
pa naudu neizdarīsi !
20.jūnijs 2019, 12:21 Atbildēt
PPrecizējums
Kariņu nesauc Bens.
20.jūnijs 2019, 12:28 Atbildēt
PPrecizejums
Precizejumu sauc izmantojama aita.
20.jūnijs 2019, 15:43 Atbildēt
vvoloģa
Par izteicienu, ka mums ir dīvaina koalīcija. Trīs vecās vienotības meitasuzņēmumi + nacionāļi, kas vienmēr ir koalīcijā, padod kaut pašu sātanu, + ar rūtainu sauli iebaidītais Kaimiņš - kas gan tur dīvains?
20.jūnijs 2019, 13:33 Atbildēt
BBet tas taču ir labi
Tieši tàpēc IKP ,algas un pensijas TURPINA PIEAUGT.
20.jūnijs 2019, 15:44 Atbildēt
oopis no laukiem
Te nu derētu atcerēties vienu svarīgu lietu un proti - gan ekonomiskie,gan militārie konflikti ir KONKURENCES galējie līdzekļi,kad visas diplomātijas iespējas ir izsmeltas. Tāpēc es aicinātu vismaz Baltijas valstīm savā starpā izvairīties no mežonīgās konkurences un iet uz konstruktīvu SADARBĪBU.Atcerēsimies padomju laikus,kad radniecīgo nozaru pārstāvji brauca pieredzes apmaiņās pie savas nozares kolēģiem uz citiem uzņēmumiem un dalījās pieredzē,pārņēma progresīvākās darba metodes, darba organizāciju un tehnoloģijas un neko neslēpa no sadarbības partneriem. Šodiem,kad Latvijas ekonomika izlaista caur privatizācijas drupinātāju un tāpēc visas savstarpējās sadarbības saites sarautas, un katrs par sevi un pret citiem ,kā arī visi pret visiem,Latvijā valda anarhija un haoss.Tas ir izdevīgi atsevišķām privātpersonām,kuras daba apveltījusi ar lielām caursišanas spējām un spējām bāzt sprunguļus savu konlurentu "riteņos". Šādā konkurences cīņā uzvarētāji ir monopoli,kas pratuši nostumt no ceļa savus vājākos konkurentus,bet sabiedrība kopumā ir tikai zaudētāja. Šo procesu vislabāk redzam valsts pārvaldes partiju gāganu karos,kad notiek nežēlīga cīņa par VARU,kad labi pārvaldītu nozaru vadītāji tiek noņemti tikai tāpēc,ka viņiem nav pareizā mafiozās partijas piederība.To labi redzam JKP-istu un AP-istu izpildījumā,kā arī cīņā par VARU Rīgas Domē.
Man tomēr liels prieks par šodienas notikumiem Saeimā,kad izgāza pauļuta priekšlikumu latviešiem uzņemties atbildību par okupācijas varu noziegumiem pret ebrejiem,kā arī noraidīja partnerattiecību priekšlikumu.Tātad,neskatoties uz milzīgo globālistu un sātanistu presingu,kas tiek vērsts pret deputātiem,tomēr Saeimā vēl ir veselīgā daļa,kas vieš manī optimismu par labāku Latvijas nākotni.
20.jūnijs 2019, 16:58 Atbildēt
ttētis no pilsētas
Protams, ka prieks, bet šī ir tikai neliela taktiska, nevis ilgtspējīga stratēģiska uzvara. Pat jautājumā par mesliem Rietumu bankas bandītiem Pavļuts un Paristu zaņķis bezkaunīgi draud, ka tas ir tikai pagaidu stāvoklis un tad, kad tiks ar draudiem un šantāžu apstrādāta nepakļāvīgā Saeimas deputātu daļa, atkal afēra atgriezīsies dienas kārtībā. Par uzvaru varēsim runāt tikai tad, kad šī gangrēna tiks izvākta no Latvijas valsts organisma, bet patlaban gan JV gan APar ir labi iesakņojušās, gluži kā latvāņi pārņemot un nomācot Latviju.
21.jūnijs 2019, 7:39 Atbildēt
ZZane L
Bens ir labi apmaksāts "žurnalists"!
21.jūnijs 2019, 10:51 Atbildēt
oopis no laukiem
Valūtu kursu karā ,iestājoties eirozonā ,jau esam kapitulējuši un pacēluši balto padošanās karogu,tagad vēl mēģinām spārdīties nodokļu karā ar igauņiem un lietuviešiem. Tomēr sliežu karā ar Lietuvu ,šķiet, esam guvuši nelielu uzvaru,bet tas mūs vairs neglābs.
21.jūnijs 2019, 15:17 Atbildēt
IIestatītājs
Kar lībiski un čigāniski ir pipele. Farsi to izrunā, kā ker. Romā slēpjas pederasti."Zurki iz pod huja škurki" izmanto līdzības, ka šveiceši ēd kaķus un itāļi ēd "pičus", TAUTAS APZADZĒJUS,kas varētu šos pederastus izvilkt gaism''a. JA GRIBĒTU.
22.jūnijs 2019, 17:12 Atbildēt
SSerjoznijs
Karš - tas ir ļoti slikti.
22.jūnijs 2019, 23:40 Atbildēt
oopis no laukiem
Masveida privatizācija noveda pie tā,ka tagad jebkurš indivīds ir lielākā vai mazākā "karastāvoklī" ar visiem citiem indivīdiem un katrs cīnās tikai par savu labumu,un to saucam par konkurenci. Arī profesionālajā sportā ir ļoti spēcīga konkurence,bet kas ir šīs konkurences uzvarētāji - patiesā labuma guvēji? Tie ir pirmo triju vietu ieguvēji - (zelts,sudrabs,bronza),bet pārējie paliek ar garu degunu! Ja mēs šādu sistēmu iedibinām valsts ekonomikā,tad patiesā labuma guvēji būs tie pirmo triju vietu ieguvēji,kurus šodien mēs saucam par oligarhiem ,un pārējā sabiedrība atkal,tāpat kā profesionālajā sportā, paliek ar gariem deguniem. Valsts ekonomikā tā nedrīkst notikt,un tāpēc jau pastāv valsts sektors,lai kopējā,kolektīvā darbā sastrādāto labumu sadalītu daudzmaz godīgi pēc katra nopelniem. Ar to jau arī kapitālisms atšķiras no sociālisma,ka kapitālismā īpašnieks ekspluatē savus darbiniekus un piesavinās lielāko daļu viņu darba rezultātu,bet viņiem atmet pēc saviem ieskatiem,,atkarībā no īpašnieka paša alkatības pakāpes. Un tad ir tā kā to šodien redzam - cits var atļauties nopirkt zelta krāsas limuzīnu par ceturtdaļu miljona eiro, vairāku tūkstošus vērtus mokasīnus un dievs vien zin ko tik vēl,bet VID iet viņam apkārt ar lielu līkumu. Cik zinu,tad ASV miljonāri neplātās ar savu bagātību,lai nepiesaistītu valdības ieņēmumu dienesta interesi,bet Latvijā viss ir citādi,jo nodokļu galveno masu iekasē no mazturīgajiem un pamēģini tikai palikt parādā dažus eiro valdības ieņēmumu dienestam (VID) - dabūsi tādu sodu,ka ilgi atcerēsies.
23.jūnijs 2019, 12:26 Atbildēt
EESMAIJA
Es saprotu par kura mokasīniem un zelta krāsas mašīnu iet runa... Bet, Opi, viņš to dara par savu naudu un, cik es zinu, jo man viens otrs piederīgais arī strādā VID, tad Jūsu pieminētais cilvēks maksā lielus nodokļus! ĻOTI LIELUS! Viņam nekādas atlaides netiek dotas. Un pirmos miljonus viņš nopelnīja jau jaunos gados vienā no Ziemeļvalstīm - (Norvēģijā vai Zviedrijā, skaidri neatceros) un arī tagad tos mokasīnus ir nopelnījis pats. Lai dievs do Latvijai vairākus tik strādīgus un enerģiskus cilvēkus! Bet - turpinājumā : tikko pabeidzu līgo vakaram paredzētos darbus un, atvelkot elpu, ieskatījos datorā... jā un jaunākais -,, Latvijas Mežu" šefam krasi sarukusi alga . No (teikšu aptuveni) 150 tūkstošiem uz 13o tūkstošiem... Šito nelaimi! Sirds apskrējās... Sākumā. Vēlāk sāku domāt...un slimnieki lūdz un lūdz pēc palīdzības... un bērnu sirsniņas alkst pēc tā visa, kas bērnam vajadzīgs, bet nav... Opīt, laikam šajā reizē mēs ejam katrs pa savu ceļu - acīmredzot neesmu vēl līdz Jums izaugusi...
23.jūnijs 2019, 20:00 Atbildēt
oopis no laukiem
Viedokļu daudzveidība ir normāla lieta demokrātiskā sabiedrībā,kāda arī Latvijas sabiedrība gribētu būt,tāpēc par to nav ne jāapvainojas,ne jādusmojas.Ar šo Šlesera piemēru tikai gribēju akcentēt to kontrastu starp Latvijas turīgo sabiedrības slāni un nabadzīgo daļu ,kuri nevar atļauties iepirkties zīmolu veikalos,bet tikai humpalu bodēs,nemaz nerunājot par zelta automobiļiem. Tu pati raksti......un slimnieki lūdz un lūdz pēc palīdzības... un bērnu sirsniņas alkst pēc tā visa, kas bērnam vajadzīgs, bet nav... ! Jā,valdībai naudas nav un arī nebūs,kamēr valdība vēsā angļu mierā noskatīsies kā neviena nekontrolēti ,no Latvijas iekšējā tirgus ,kad valstī valda akūta finanšu krīze, lielā apjomā tiek izvesti deficītie apgrozāmie līdzekļi superdārgu luksusa preču iepirkšanai,kurām Latvijā nekādas ekonomiskās atdeves nebūs. Apstākļos,kad valstī valda akūts apgrozības līdzekļu deficīts,valdība ir tiesiska uzlikt veto šādam,no valstiskā viedokļa skatoties - neproduktīvam pirkumam,tā iemesla dēļ,ka apgrozāmo līdzekļu piederība privātpersonām ir stipri nosacīts jēdziens,jo naudas patiesais īpašnieks ir valsts Centrālā Emisijas Banka,mūsu gadījumā tā ir LB!
Bērni ir mūsu nākotne,tāpēc mēs nedrikstam vienaldzīgi noskatīties uz tādu valdību,kas atradīs 40 miljonus žīdu baņķierim,bet slimo bērnu vecākiem bezpalīdzīgi jānoskatās kā viņu slimie bērni aiziet nebūtībā,jo viņiem nav naudas,lai nopirktu farmācijas mafijas dārgās zāles. Es negribu dzīvot tādā valstī!
24.jūnijs 2019, 12:50 Atbildēt
EESMAIJA
Aizmirsu piebilst, ka viss Jūsu iepriekš rakstītais ir tieši tas, par ko arī es domāju, tikai man tā kā negribās tam vienam piekrist - par pasākumiem naudu neizlaist no valsts. Ja tā ir godīgi pelnīta, tad lai cik pareizi ir teikts, ka tā pieder valstij, tā tomēr ir mana griba kā un kur to tērēt. Tam pretī es savā saprašanā lieku radīt mazāku starpību starp lielajām un mazajām algām, jo visā pilnībā tikai mazpelnītie visu atdod atpakaļ valstij. Nu jau es atkārtojos.
24.jūnijs 2019, 16:37 Atbildēt
EESMAIJA
Vispirms par tiem, kas saņem Latvijas pašreizējiem apstākļiem ne sa mērojamas algas.Vai viņi nopelnīto tērē Latvijā? Vai viņi dzīvo no algas līdz algai? Nē taču! - Tad kuri ir tie, kas savu nopelnīto VISU iegulda atpakaļ tepat Latvijā? Tie ir pieticīgās dzīves dzīvotāji. Gribot vai negribot jādomā par to politiku, ko piekopj valdība - lielās algas ar lēcieniem lēkšo uz augšu, mazās tādu sīku riksīti vien. riņķo ap jau esošo.. Kurš zars tad te tiek zāģēts, vai ne tas uz kura sēž?
Par tiem, kas paši pūš un paši deg, kuri nav valsts algoti UN NAV SKAITĀMI ARĪ PIE PIETICĪGAJIEM ir cits stāsts. No viņiem pievienotā vērtība valstij tiek tikai caur nodokļiem - un ja kādai daļai izdodas no tiem izvairīties, tad tur vaina jāuzņemas attiecīgām iestādēm, kas mīļuprāt trenkā parādniekus par pāris desmit centiem, bet lielos parādus ne reizi vien dzirdēts atlaižam. Un cik vēl pazūd caur shēmām un citām slēptuvēm....
Un nu mēs nonācām pie galvenā - Par Šleseru. - Kā tur bija ar viņa Jūrmalas mājas celtniecību? Vai tur nenāca pārbaudes pēc pārbaudēm, ar gribu atrast nelikumības un nodokļu apiešanu. Vai ko atrada? Neatrada! Tādēļ es esmu par to, lai Latvijā pieaugtu stingrā kontrolē turēts miljonāru loks, jo kā kādreiz teica Godmanis - valsti var uzturēt tikai bagātie ne nabagie.
Šo lasot, ņemiet vērā, ka Jūs visu skatāt no debesskrāpja augstumiem, es tikai pa pirmā stāva vēdlodziņu, tādēļ mans domu gājiens kūleņo pa zemi, daudz ko vienkāršojot un nesaprotot. Jūsu rakstītais man jāpārlasa vēl un vēl, ko es ar prieku arī daru. Pamazām augdama uz augšu... (ha- ha)
24.jūnijs 2019, 16:24 Atbildēt
oopis no laukiem
ESMAIJA ,nekaisi sev pelnus uz galvas,es tavus komentārus lasu ar lielu interesi un neuzskatu ka esmu kaut kāds īpašs mesija,kas zina visu. Nē tā nav! Apmainoties ar viedokļiem mēs savstarpēji bagātināmies un tas nāk tikai par labu mums visiem. Piemēram, Viktors Avotiņs un citi NRA blogeri,atklāti raksta par tām pašām problēmām,bet viņi to dara vairāk tādā kā diplomātiski akadēmiskā stilā ar plašāku skatījumu uz problēmu,bet es "dragāju" pa tiešo - tas ir mans stils. Jāņem vērā to apstākli,ka mūsu ideoloģiskie pretinieki ir ārkārtīgi viltīgi ar neierobežotu finansējumu,tāpēc arī šāds pretdarbības veids ir atbalstāms.
Ja runājam par Šleseru,tad es viņu cienītu daudz vairāk,ja viņš to nelaimīgo mašīnu būtu nopircis par 100 tūkstošiem,bet pārējos 150 tīkstošus būtu ziedojis bērnu fondam. Te man atmiņā nāk epizode no Krievijas videoportāla,kurā premjers Merveģjevs dīžojas un dejo apavos,kuru zolītēs iestrādātas krāsainas mirgojošas diodītes,atvainojiet,bet tā jau ir pusaudžiem,nevis nobriedušam vīrietim raksturīga izdarība. Ja valsts pārvaldes un LB institūcijas ļauj brīvi un nekontrolēti izvest no valsts ,valstij piederošos apgrozāmos līdzeklus,neierobežotā daudzumā,miljonāriem apmierinot savu ego,laikā ,kas apgrozāmie līdzekļi valstī akūti trūkst,tad tā vairs nav Šlesera vaina, bet valdošā prettautiskā režīma vaina.
25.jūnijs 2019, 11:24 Atbildēt