Komentāri / Ačgārnā līdzjūtība
 

34 komentāri

JJuris G
Piekrītu pilnā mērā! Ir jāveido cietuśo atmiņu grā mata .
21.decembris 2018, 7:39 Atbildēt
PPigalu pridis
Visa tā saucama atmoda bija gorbacova cekas teatris ar merki izlaupit latviju , to pierada kaut vai pugala neizskaidrojama ,noziedziga darbiba parexs afērā , kad masveida tika aplaupiti latvijas iedzivotaji kamer citi nezaudeja neko ,vel iedzivojās, kad latvijas valsts de fakto tika par judas grasiem pardota stsrptauyiskiem auglotajiem , kad katru gadu maksajam tiem milijonus , pildām vinu rikojumus , un sadu gadijumu ir daudz ,nu kaut vai tas pašas ,par 2 milijarduem pirktas parexs bankas ar visu peļnu uzdavināsana asv ! Nu gaidisim so davinataju vardus cekas maisos un viss nostasies savās vietās .
21.decembris 2018, 7:55 Atbildēt
LLatvis
Čekas ziņotājs Godmans uz visu latviešu rēķina 2008.gadā atlaida parādus saviem ciltsbrāļiem diviem baņķieriem, kuriem vienīgajiem 1990.gadā bija atļāvis nodarboties ar naudas mīšanu. Neticēšu, ka par skaistām acīm.
21.decembris 2018, 11:30 Atbildēt
BBBKK
Piekrītu.
21.decembris 2018, 8:02 Atbildēt
ŽŽanis
Vakar vakarā drusku aplūkoju čekas maisu saturu. Ko te teikt (?), protams, cik kurš ziņotājs bija aktīvs savā sadarbībā nezinu neko teikt, bet to , ka viņi nezināja par savu esamību maisos, lai nestāsta. Zināja un kā vēl zināja, zināja arī iemeslu kā tur nokļuvuši. Nu negāja neviens VDK opers uz pasu galdu, lai tur izrakstītu kādu personu datus savai kartotēkai, kaut arī tāds mīts tiek kultivēts sabiedrībā.
21.decembris 2018, 8:46 Atbildēt
IInese
Ne tikai paši zināja,bet tā laika nojauta-šodien neviļ.Lielākā daļā kolektīvos bija 3.auss.Izcēlās ar savu runātīgumu,anekdotēm.Atstrādāja sev doto uzticību.NOŽĒLOJAMI !
22.decembris 2018, 14:07 Atbildēt
ŽŽanis
Jā, par rakstu, tam principā var piekrist ar vienu izņēmumu. Neticu, ka maisu atvēršana 90-tajos būtu tik tālu šokējusi tautu, ka visi kristu pesimismā un nekādas masveida aktivitātes neizrādītu. Maisu neatvēršana bija vajadzīga, lai neitralizētu Pilsoņu kongresa darbību, kas arī veiksmīgi izdevās.
21.decembris 2018, 9:03 Atbildēt
AAndrejs
100% piekrītu.
21.decembris 2018, 10:10 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Pilsoņu kongresu izdzina no Rīgas Latviešu Biedrības 1993. gada 18. februāra nakts teroraktā, ko vadīja KGB - iznīcinot Rīgas Latviešu Biedrību!

Kopumā ļoti labs raksts!

Paldies, Ben!
21.decembris 2018, 21:28 Atbildēt
ttāpat vien
tieši tā!
22.decembris 2018, 10:00 Atbildēt
ččekas kulei bieza āda he he
Kautrs jautājums - vai tev, lasītāj, būs iespēja kategoriski atteikties no sadarbības, ja šodien ar nepiedienīgu piedāvājumu uzbāzīsies sābis, knābis vai tamlīdzīgs radījums? Tikai nestāsti, ka tevi nav par ko paņemt aiz olām ...
21.decembris 2018, 9:11 Atbildēt
KKnābis
ja tu strādā valsts iestādē- noņems pielaidi, atlaidīs, utt. ja biznesā- uzlaidīs VID, sanitāro inspekciju, ugunsdzēsējus. Ja par algādzi pie biznesmeņa- tevis dēļ čakarēs viņu ar augstāk minētajiem, līdz tevi atlaidīs.
21.decembris 2018, 11:34 Atbildēt
ppareizi
žīdu metodes !
21.decembris 2018, 11:38 Atbildēt
FFui
Sovjetu bezsmadzeņu radījum (vai trolli), - sābis un knābis nav okupācijas režīma struktūras! Katram apzinīgam Latvijas pilsonim ir pienākums ar viņiem sadarboties, ja nepieciešams atklāt kādas nelikumības vai apdraudējumu Latvijas valstij! Nepiedienīga ir korupcija nevis viņu piedāvājumi!
21.decembris 2018, 14:45 Atbildēt
ccui to fui
No tavas mutes dieva ausī! Jādomā, tā allaž runājuši nepiedienīgā piedāvājuma izteicēji, vien vārda Latvija vietā kādu citu iestarpinādami ... Bet tu man pasaki, kuros laikos stukači ir bijuši tautas ieredzēti?
22.decembris 2018, 8:07 Atbildēt
vvecais
kā naglai uz galvas!
2.janvāris 2019, 21:16 Atbildēt
PPadomjlaika skolotāja
Te ir divas puses- viena ir tā, ka cilvēki, kuri dzimuši pēc 1940. gada, tie nezināja, kas ir brīva un neatkarīga valsts. Neviens lielākoties par brīvo Latviju šiem cilvēkiem nestāstīja, toties jau no 1.klases tika iegalvots, ka komunisms ir nākotne, ka varoņi ir sava tēva nodevēji pavļiki morozovi , ka PSRS ir labākā valsts pasaulē, ka jāslavina oktobra revolūcija, skolā mācīja, ka Ļeņins ir bērnu draugs un aizstāvis, katru dienu ar lepnumu jānēsā ar lepnumu kaklauts u.t.t. Tieši tāpat paaudze, kura dzimusi pēc 1991. gada nezina, kas ir PSRS, kaut ko jau kaut kur piemin, bet šai paaudzei tas nemaz neinteresē. čekistu ir grēks. uz tiem čekas maisiem es skatos kā uz vēsturi un nevienu nenosodu. Izdzīvot vajadzēja un daudzi nemaz neapzinājās , ka sarunāties ar
21.decembris 2018, 10:13 Atbildēt
ddīvaini gan
kur Jūs tādas muļķības sagrābstījāt? gan par bijušajiem, gan esošajiem laikiem
22.decembris 2018, 10:03 Atbildēt
sskolotāja
Tāda paviegla , drīzāk pēc divnieku karalienes izskatās
23.decembris 2018, 16:45 Atbildēt
TTiesnesis
Katrs varai pretojās varai, kā nu prata. Mans tēvs mācījās, stāstīja par bijušajiem varoņiem un intensīvi dzēra, līdz pāragri nomira. Viņa vecākais brālis pēc kara ilgu laiku pavadīja mežā, vēlāk audzināja latvisku ģimeni, apstrādāja zemi un uzcēla māju, bet dzēra ne tik ļoti intensīvi, tāpēc nodzīvoja ilgāk. Es pretojos varai savas informētības līmenī un līdz ar iegūtajām zināšanām pirms 33 - 28 gadiem pretošanās kļuva efektīvāka, bet vara mainījās. Tātad pretošanās izpaudās dažādās formās un ne visi varēja vienkārši iet pa ielu un šaut (durt) soldafonus, čekistus un aktīvistus. Galu galā, līdz ražas novākšanai ir vajadzīga gan zemes, gan sējamā vai stādāmā materiāla sagatavošana, gan mēslošana, gan stādīšana vai sēšana, gan ravēšana, gan laistīšana. Pēc bagātas ražas neviens nepārmet mēsliem, kuri sen satrūdējuši, bet devuši savu artavu rezultātā.
21.decembris 2018, 10:44 Atbildēt
DDomīgā
Labi teikts! Tas tiesa
21.decembris 2018, 11:34 Atbildēt
AABC
Nepratu turēt muti,bieži teicu,ko domāju par notiekošo. Sešdesmito gadu vidū atteicos stāties partijā. Rezultātā 20 darba gadu laikā nesaņēmu ne teicamnieku izglītības darbā(pamats piešķirt šo gada nosaukumu bija),ne ceļazīmi uz sanatoriju,ne dzīvokli. Tolaik naivi brīnījos- kā tad tā?Tikai vēlāk nāca atklāsme-skolā stukačs.
21.decembris 2018, 11:58 Atbildēt
ppatriots
Vienreizēji objektīvs raksts, kā diena pret nakti salīdzinot ar tām melu un liekulības lavīnām ,ar ko ikdienā mūs baro masu saziņas līdzekļi!
21.decembris 2018, 12:45 Atbildēt
mmurkšķis
Lieciet taču vienreiz mieru tam čekas blusu maisam,ja negribat iedzīvoties blusu kodumos.Domājiet,ka šodien nestrādā globālistu stukači? Nebūsim taču tik naivi!
21.decembris 2018, 13:00 Atbildēt
MMirdza
Ne jau tikai grāmata. Vispirms šie cilvēki jāapzina un jāatbalsta. Neviens jau tos nostučītos nepazīst. Kas zina, kā viņiem klājas, kā viņi dzīvo, ja vispār dzīvo.
21.decembris 2018, 14:18 Atbildēt
SSelekts
Okupants Vatikāns septiņus ķoniņus arī pieregistrēja par ziņotājiem. Ar visiem pēctečiem. Astotais tiem uzlika "Nikolaju". Čeka ir inkvizīcijas mantinieks. Gods un slava?
21.decembris 2018, 14:24 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Ačgārnas līdzjūtības "māsa" ir komunistu viltus statūti Māmuļā, kopš to iznīcināja KGB teroristi 1993. gada 18. februāra naktī!

Jau 25 gadus čekisti muļķo tautu!

Jo īstie 1938. gada Rīgas Latviešu Biedrības statūti Māmuļā ir uz visstingrāko aizliegti! (Kopš 1993. gada 18. februāra nakts).

Jāatjauno visas 1940. gada iznīcinātās Latviešu Biedrības! (Lai novērstu partiju mahinācijas, un katrs varētu pilnvērtīgi piedalīties valsts politiskā dzīvē).

Par to tuvāk lasiet Helsinki 86 rakstu www :"Mosties, celies, strādā"!
21.decembris 2018, 21:48 Atbildēt
JJanka
"...pretestība režīmam bija ārkārtīgi vāja, un tā noteikti nebija visaptveroša" - skan kā pārmetums. Bet tā ir puspatiesība: pilna patiesība ir tā, ka te vairs nebija, kam pretoties. Vīri Vācijā, gūstā vai zem zemes, Latvijā palikuši kropļi, sievietes un bērni. Nedaudzie izsprukušie vīri sagājuši mežā, kur krita cīņā ar pārspēku. Kam te var pārmest nepretošanos?
Puspatiesība ir sliktāka par meliem.
23.decembris 2018, 1:23 Atbildēt
rredzams
Ka esi dižs nacisma fans, vai zini, cik miljoni gāja bojā šīs sērgas rezultātā?
23.decembris 2018, 16:49 Atbildēt
AAls
a Atmodas laiku pirmo demonstrāciju varoņi tomēr šo notikumu dalībniekiem un vēstures pētniekiem ir zināmi, tad ir tūkstošiem un tūkstošiem ierindas cilvēku, kuri padomju laikā pēc šo «nabaga» stukaču ziņojumiem reāli cieta. Viņi nedabūja paaugstinājumu darbā, nesaņēma ilgi gaidīto dzīvokli, netika ārzemju komandējumā, tika atskaitīti no augstskolām, iesaukti karadienestā utt.. ...Tātad Bem vņu nemaz nebija tik maz, tp kas pretojās...Pats nonāc pretrunās ar sākotnēji izvirzīto tēzi, ka nekā nebija.
23.decembris 2018, 10:57 Atbildēt
EESMAIJA
Es tā kā negribu visam piekrist. Un lai mani atkal nelamātu par meli, es minēšu tiešus faktus, par jau aizgājušu runājot, minēšu viņa vārdu un uzvārdu. Par jau dzīvajiem uzvārdu mainīšu. Tātad izveda manu vecmāmiņas brāli abus ar sievu. Vienīgais dēls mācījās tajā laikā Universitātē, palika tepat Latvijā, pabeidza studijas un visu mūžu nostrādāja par tiltu būves inženieri. Rīgā iedeva dzīvokli un neviens viņam neko ne liedza, ne atņēma.Viņa vārds Eglons Rūtens. Dažus gadus atpakaļ viņš aizgāja mūžībā. Kurzemē mans darba kolēģis Raimonds bija atgriezies no izsūtījuma un darbojās kā komjaunatnes sekretārs. Visā Latvijā pazīstams cilvēks, Saeimas deputāte, mācoties Līvānu vidusskolā, tika izslēgta abas ar māsu par pretvalstisku darbību pulciņā , kas darbojās skolā. Viņas abas pabeidza augstskolu, - viena Krievijā, otra Igaunijā. Viena visu mūžu nostrādāja par pasniedzēju Universitātē, otra darbojās mākslas nozarē. Mana kolēģa , kas ilgus gadus pavadīja lēģerī , jo tika iesaukts leģionā, meita ir zinātņu doktore...Beidza visas skolas ar sarkano diplomu. Mans kaimiņš, kura tēvs bija notiesāts par palīdzību meža brāļiem, strādāja vadošā darbā, beidza augstskolu ar izcilību...Es tikai pasaku to, ko labi zinu, nebūt neapstrīdot citu teikto, bet to, ka par cietušajiem neko nerunā, ka tos neatceras. Tā gan nav tiesa. Cik filmu nav uzņemts, cik grāmatu sarakstīts, ir piešķirts represētā statuss ar daudziem atvieglojumiem un priekšrocībām.
25.decembris 2018, 21:44 Atbildēt
KKrišs
Kad runā par pazīstamu kultūras darbinieku vārdiem maisā, tad gribas teikt, ka viņi ir tik pazīstami tieši tādēļ, ka sadarbojās. Daudzi citi nekļuva pazīstami, jo nesadarbojās. ja
29.decembris 2018, 6:21 Atbildēt
ootto
Negribu ticēt, ka reālas ir čekas sarakstītās kartītes, kuras datētas ar 1989.un vēlākiem gadiem...
2.janvāris 2019, 11:17 Atbildēt
JJānis Derums
Ļoti labs raksts. Paldies! Tagad daudzi cenšas attaisnoties, radīt mītu, ka neko nav zinājuši, ka nejauši maisos, ka tie tīšām te atstāti! Kāpēc varneši slēpa maisus, neatvēra? Tieši tāpēc, ka tur ir personas, kuras reāli sadarbojās. Cik, kā jā nebūtu par skādi noskaidrot! Bet jau pats fakts, ka kaut kādā formā sadarbojās ar čeku, ir noziegums! Turklāt vēl laikā, kad nekādas nopietnas represijas nedraudēja!
Vai viņu ir daudz vai maz? Daudz, bet salīdzinot ar visu tautu, kura nesadarbojās maz! Latvieši ir ļoti miermīlīga, visu piedodoša tauta. Franči, krievi savus tautiešus, kuri sadarbojās ar okupācijas varu pēc kara šāva un kāra, tūkstošiem!
Mūsējiem, vajadzēja prasties kaunu un vismaz paiet malā!
2.janvāris 2019, 12:48 Atbildēt