Komentāri / Brēka latviskā gaumē
 

21 komentāri

JJau
pašlaik no jebkuras ES valts var ievest augsti kvalificētu darbaspēku cik tik uziet, bet šeit taču ir acīmredzama vēlēšanās ievilkt pēc iespējas vairāk mums svešas ticības un dzīvesveida migrantus - vai raksta autore varētu publicēt sarakstu ar trūkstošo augsti kvalificēto darbinieku vakancēm un piedāvāto atalgojumu?
13.februāris, 9:02 Atbildēt
ssavādnieks
Atbalstu Kera pozīciju un varbūt sākt ar algām...'' VADA vadītājs Valdis Keris kritizē, ka tās nav palielinātas solītajā apmērā, tā vietā EM pasakot, ka vietējie ārsti nav vajadzīgi!''Vēl interesantāk izskan doma,ka vietējais personāls nespēs uz BURVJU MĀJIENU nodrošināt vajadzībās prasības,bet importētais varēs.Tas jau atgādina Vilka spārnoto teicienu-'Ja jums kas nepatīk,varat aizbraukt'.Un laikam tas ir vienīgais solis ko pieņemt speciālistiem jebkurā nozarē,jo problēmu risināšanai ar ''politisko gribu'' valdībai ir par sarežģītu.Pie reizes,paliek neatbildēts jautājums par vairāk kā 200.milj. piesolīšanai TIEŠI algām.Vai tā jau notērēta bagātīgajās prēmijās un piemaksās ???? Vai tas ir nomāli,ka tik smaga un nolaista nozare kā veselības aprūpe strādā bez ministra ?
13.februāris, 9:31 Atbildēt
ddiemžēl
Tur jau tā lieta, kad laikā, kad Dombrovskis un Vienotība pastrādāja savus asiņainos noziegumus pret latviešu tautu, ZZS un NA ērti gozējās koalīcijā. Redzēja un klusēja.
13.februāris, 9:53 Atbildēt
BBet
nekas jau nav mainījies,jo koalīcijas līgums viņus notur ''komandā'',tikai tad nav saprotami, kāpēc ''komanda'' nemetās glābt V ar izkrišanu no tās,jo Kučinskis jau pieteicis savu darbību premjera amatā ar veco ministru sastāvu,un acīm redzams ir ZZS zemais kadru profesionālais potenciāls ar kuru citā sastāvā diez'vai valdība būs rīcības spējīga.
13.februāris, 10:13 Atbildēt
RRaimonds
Pēkšņi visa Latvija ieraudzīja pliku d1rsu ... Latvijā trūkst darbaspēka. Bet kad nupatās ... nu tikai dažus gadus atpakaļ Vienotības vadībā... un Valda Dombrovska izpildījumā ... dažu gadu laikā no Latvijas tika deportēti 300 000 cilvēku ... KUR ??? ... bija visi pārējie ... ZZS ??? ... NACISTU partija ???
Neviens to neredzēja ??? ... un nesaprata, ka tas ko Dombrovskis un Vienotība dara ir NOZIEGUMS ???
Parasti un normāli ir, ka par noziegumu soda ... bet kāpēc tagad ir izņēmums? .... kāpēc šie noziedznieki turpina sēdet saeimā? ?? ... un vēl prēmijas par savām nelietībām saņem ...
Bet tautai atkal ir jāizstrebj mūsu mērkaķu sataisītie kārtējie sūdi ... te atkal savedīs migrantus ....bet tas ir konkrēts valsts demontāžas elements ...
Latvija ir neizdevusies valsts ... latvietis neprot būt saimnieks savā zemē.
Latvieši brauc projām ... viņu vietā te saved NATO tankus. Un tagad aizbraucēju vietā te vedīs ukrus un citu drazu ....
Pagajušā gada bilance - Latviju pameta 8000 cilvēku (starpība starp migrantiem un reemigrantiem) ... un ... valdība izdeva 6000 atlaujas te iebraukt cilvēkiem ... pamatā no Ukrainas ....
Šogad arī - latvieši aizbrauks ... ukri iebrauks ...
Tātad arī šogad Latvija turpinās degradēties.
13.februāris, 9:36 Atbildēt
PPar visu ir padomāts
NATO tanki sargās banku Citadeli un investorus,bet importa strādniekiem nevajadzēs maksāt pensijas-savu laiku pastrādās un gou tu'nahuj plīz.
13.februāris, 9:56 Atbildēt
RRaimonds
Latvijai nauda ir. Ir jāpārtrauc tā Latvijas militarizācija un būs līdzekļi gan tam, lai cilvēki pārtrauktu aizbraukt no valsts ... un būs līdzekļi arī tam ... lai aizbraukušie sāktu atgriezties ....
Un nav nekāda vajadzība te neko ievest.
13.februāris, 10:01 Atbildēt
NNESANĀKS
jo krietnais kareivis Šv,oi...Bergmanis jau ''zīmē'' nākotnes plānus par budžeta palielināšanu bruņojumam,lai Latviju varētu iezīmēt tūrisma galamērķī kā valsti,kur ar lielgabaliem šauj uz zvirbuļiem.
13.februāris, 10:21 Atbildēt
vvendetta
Attiecībā par militarizāciju es tev pilnīgi piekrītu,bet otra lieta ir valdības kredītprocenti par ārējiem parādiem,kas gadā bez pamatsummas atmaksas vien sastāda ap 300 miljonu eiro . Ja Latvijai būtu savas komercbankas un būtu tikai iekšējie parādi,tad visa tā naudiņa paliktu valstī un pietiktu visam. Naudas trūkuma otrs cēlonis ir ATVĒRTAIS importa tirgus,kura dēļ Latvijai praktiski ir paralizēts eksports un tāpēc vairs nav valūtas ĀRĒJO ieņēmumu,bet importa lobija dēļ valstij ir milzīga ārējā naudas noplūde,kuru tagad sedz ar banku kredītiem,nevis eksporta ieņēmumiem. Tas viss ir tik banāli vienkārši un jābrīnās,kā valdība to var nesaprast. Ja runājam par LB,tad jāizsaka neviltotu izbrīnu - kam Latvijai ir vajadzīgs šāds karaliski atalgots parazīts,kas nepilda savu pienākumu ,nodrošināt cenu stabilitāti un nodrošināt iekšējo tirgu ar apgrozības līdzekļiem vajadzīgajā daudzumā?!
13.februāris, 10:47 Atbildēt
SSavādniekam
Ar ko tad Eritrejas bārddziņi ir labāki par importa dakteriem??
13.februāris, 10:45 Atbildēt
KKur
es pieminēju Eritrejas bārddziņus ??? Ja nesaprati,tad runa iet par to ,lai valdība izpilda savus solījumus par ārstu algām un nekādi importa strādnieki neatrisinās nespēju pildīt savus solījumus.
13.februāris, 14:54 Atbildēt
PPacients
Jāpārtrauc Latvijas ierēdnizācija! Uz reģioniem jānosūta simtiem VM liekēžu!
13.februāris, 11:00 Atbildēt
IInta
Pēc tām pašām britu tabulām tur strādā 541 medicīnas darbinieks no Latvijas.
13.februāris, 13:08 Atbildēt
VVarbūt
atbalstām babiņas viedokli un iekļaujam šajā sarakstā žurnālistus, nra noteikti kādi mori pietrūkst? Visu pārējos it kā nepieciešamos augusti kvalificētos migrantus gan no saraksta ārā!
13.februāris, 14:52 Atbildēt
rreptilis
Jā...,biju labākās domās par rakstītāju...,bet pēc šī raksta domāju,ka viņu var mierīgi aizstāt ar augsti kvalificētu Abdulu ibn Muhamedu:(((
13.februāris, 22:24 Atbildēt
AAnsītis
Izskatās, ka tuvojas skumjš vakars.
13.februāris, 16:35 Atbildēt
JJR
Brēka esi TU Baiba! Tev Lemberga stipendiātei vajadzētu rakstīt tikai un vienīgi par ēdienu gatavošanu.
13.februāris, 18:37 Atbildēt
JJūku Pīters
Vai tad ārsti ar zinātniekiem vieni otrus neapsita pie Kalē?
13.februāris, 19:35 Atbildēt
vviesis
Visas tās runas par viesstrādnieku nepieciešamību ir blēņas, kas nerisina pamatproblēmu. Viesstrādnieku ievešana ir tas pats, kas līmēt jaunas tapetes mājā ar cauru jumtu un sabrukušiem pamatiem. Ārzemnieku ievešana tikai paātrinās vietējo cilvēku emigrāciju, jo tas ir kosmētisks remonts, kas nerisina pamatproblēmu- vietējo iedzīvotāju zemo dzīves līmeni. Ja salīdzina, piemēram, pagājušā gadsimta 20-30 gadus, kad Latvijā plaši tika izmantots viesstrādnieku darba spēks lauksaimniecībā, tas bija ekonomiski pamatoti, jo tajā laikā ekonomika auga realitātē. Šodien ekonomiskā izaugsme pastāv tikai politiķu un dažādu varai pietuvināto "ekonomikas ekspertu" sapņos, kam uzskatāmākais apliecinājums ir tas, ka viesstrādnieki ir nepieciešami vienkārši lai kompensētu augsto emigrāciju. Secinājums- vispirms ir jārada reāla ekonomiskā izaugsme, lai mazinātu emigrāciju, un tad tikai varēs vērtēt, vai ir nepieciešami viesstrādnieki. Šobrīd ārvalstu mediķu un citu viesstrādnieku pieaicināšana labākajā gadījumā saglabās esošo ekonomisko situāciju, sliktākajā- to pasliktinās, un tur arodbiedrībām ir absolūta taisnība.
14.februāris, 6:03 Atbildēt
ssavādnieks
Prātīgs viedoklis.Domāju,viestrādnieku piesaukšana vairāk domāta kā ŠANTĀŽA ,jo ļoti neveiklā veidā valdība(Čakša) SASOLĪJA ģ/ā pielikumu pie dvēseļu naudas,algas pielikumu māsām,pretim uzliekot birokrātisko e-veselību un dažādu papīru aizpildīšanu.Esot pie sava ģ/ā apstiprinājumu,ka solījumi darbotos-nesaņēmu.Tas pats ir ar ārstu/medmāsu algām,NRA ''pētījumā'' skaidri izgaismojas,ka medmāsām solīto 500 eiro vietā realitātē saņem ap 50 eu.Tātad UZMETIENS !!!
14.februāris, 19:12 Atbildēt
ttulce
Un kas būs, kad iebraukušie kačās pravas par atalgojumu? Kādā valodā viņiem tad klārēs, ka neesot ko maksāt?
14.februāris, 7:37 Atbildēt