Komentāri / Rūpīgi kultivēta divkosība
 

78 komentāri

PPirktspēja
Angļu valoda arī ir jidiša dialekts. :))) Tāpat, kā vācu un franču un beļģu un holandiešu, utt. .
14.februāris, 17:19 Atbildēt
UUldis Auzāns
No kurienes Jūs tādas stulbības rāvāt?
14.februāris, 18:28 Atbildēt
AArturs
Ej dirst citur, Pirktspēja!!!
15.februāris, 6:37 Atbildēt
ššoreiz garām
Ko tad tu Jundze pateici? Šoreiz tu izrādījies 1) tukšdirsējs; 2) Levit rokas bučotājs; 3) nostiprināji pārliecību, ka Krievijas kanālos ir daudz kā vērtīga, jo Krievijas kultūrā arī...
14.februāris, 17:25 Atbildēt
vvispār
Šoreiz 100% piekrītu:)
14.februāris, 17:29 Atbildēt
RRaimonds
Kam tu piekrīti?...: ))))
Ka cenzūru Latvijā vajag?
Uzliec sev maisu galvā...un būs tev cenzūra.....:)
15.februāris, 17:40 Atbildēt
SSanta
Ha ha ha parunājiet Francija vai Itālijā angļu valodā !Tik pat kā neviens Jūs nesapratīs ! Ja francūži vēl ar Jums kontaktēsies caur googles tulkošanu.Tad itāļi tikai itāliski runās . Retais itālis māk angļu valodu . Pēc BREXSIT ANGLU VALODA nav vairs ES valoda.!! Tā,ka lūgtum- vāciski,franciski,itāliski ,spāniski ,īriski , somiski u.t.t..... Krievu valodā tiek dublētas visas pasaules filmas !! Un tas nav peļami mācēt krievu valodu ! Nevajag valodas prasmes kabināt klāt politikai ! Nevajag cilvēkiem vardarbīgā veidā spiest mācīties svešvalodas ! Skatoties miglu bildītes neviens valodas nav iemācījies ! Ja ņem vērā ,ka valstī dominē cilvēki 50+ ,tad tas nav tas kontingents kurš bizos uz kursiem mācīties ES valodas .Lai varētu skatīties TV ekonomisko paku .Kurā ,jau tagad puse ir nesaprotamās valodās . Nu , nepirkšu un neskatīšos televīziju !OK!
14.februāris, 18:16 Atbildēt
PPriekšpilsētas tumsoņa
Manuprāt, lieta jau nav tikdaudz valodā, cik vēlmē nepieļaut informācijas plūsmu no Krievijas. Nesaku, ka tur nav melu un propagandas. Ir, un, vidēji ne mazāk vai vairāk kā mūsu pusē! Starp citu, propaganda, pati par sevi nav nekas slikts - tā ir darbība, ar kuru tā vai cita valsts skaidro savu politiku.
Lai iegūtu skaidrību ir jāzin abu pušu viedokļi. Kā jau teikts - taisnība ir kaut kur pa vidu! Nekad nav tā, ka vienam ir taisnība, bet otram ne. Taču mūsu politiķi, diemžēl, grib, lai mēs zinātu tikai mūsu puses viedokli, un lai būtu grūtāk atklāt viņu melus...
14.februāris, 20:04 Atbildēt
JJānis
100 % taisnība!
15.februāris, 10:46 Atbildēt
MMjā
Nevajag cilvēkiem vardarbīgā veidā spiest mācīties svešvalodas !
====================================
:-))))))))))))) Un kas tad Jūsuprāt, krievu valoda nav svešvaloda, kuru mums agresivas rusifikācijas politikas ietvaros uzspieda???!!! Mjā, redziet, Jūs jau pat pati neesat pamanījusi, kā esat pārkrievojusies.
15.februāris, 1:08 Atbildēt
RReplika
Painteresējies labāk, cik Francijā vai Itālijā saprot krieviski? Varbūt tikai daži.
Bet kirilica burtus gan nesaprot gandrīz neviens. Tie viņiem tāpat kā ķīniešu hieroglifi.
15.februāris, 14:55 Atbildēt
UUldis Auzāns
Pilnīgi piekrītu.
14.februāris, 18:19 Atbildēt
RRaimonds
Kam tu piekrīti?...: ))))
Ka cenzūru Latvijā vajag?
Uzliec sev maisu galvā...un būs tev cenzūra.....:)
15.februāris, 17:41 Atbildēt
MMermulis
Tā 50+paaudze zin vismaz trīs(3)valodas. Mans vecākais dēls prot 9valodas un viņam ir 4 augstskolas izglītības, no kurām tikai 1,bet laba, iegūta šeit-Kultūras akadēmijā. Pati skatos dažādus kanālus, taču nevēlos, lai kāds man noteiktu ko, kad un kur skatīties. Levita kungam derētu atcerēties, ka viņš ir Valsts, ne tautas prezidents, un beigt tēlot "nācijas tēvu".
14.februāris, 18:34 Atbildēt
EESMAIJA
Vienu gan Jūs pateicāt nepareizi. Levits nav ne tautas, ne valsts prezidents - viņš ir koalīcijas pat ne prezidents, drīzāk kalps, kam jācenšas uz pārvēlēšanas nākošam periodam.
14.februāris, 21:19 Atbildēt
RRaimonds
Tas smirdīgais žīds ir saeimas kriminālo grupējumu klātgulētājs ....
Bet priekš latviešiem viņš ir pataloģija
15.februāris, 17:43 Atbildēt
AAndrejs Dripe
ahā, Jūsu puika ieguva puslīdzlabu skolu šeit un pārējās ir Boloņas samaitāšanas derivāti ....Lūk arīkolonijas audzinātāja zametkas !
16.februāris, 21:42 Atbildēt
WWolmar
Vāciski nepamēģinājāt? Kā nekā ES vadošā valsts.
14.februāris, 18:48 Atbildēt
IInta
Ta palasi rakstus šajā pat ziņu portālā un ne tikai. Tā pati latviešu valodas problēma - gan virsrakstos, gan arī tekstos. It kā ar mašīntulkojumu rakstītu vai... arī jaunie, tie naturalizētie "pilsoņi" ar to vietējo aborigēnu valodu tomēr dzilumos ir uz Jūs.
P.S. TV neskatos. Tā kā par tēmu nekā nav ko teikt. Sen jau kā neskatos un nevienā mēlē.
You tube lielisks tai aizvietotājs. Vismaz pagaidām tas tā.
14.februāris, 18:50 Atbildēt
PPriekšpilsētas tumsoņa
Nu jā - tik daudz glupību kā You tube jau neviena televīzija nerāda...
14.februāris, 20:08 Atbildēt
IInta
Meklē pats un pēc tēmas, kas interesē, un neskati visu, ko pakaļ sviež. Tik vien. Neder, roc ko citu - vismaz alternatīvie tur viedokļi ir pieejami arī tekošajās aktualitātēs un nevis tik viens tas pareizas un visiem, teiksim, LETA`s nodiktētais...
14.februāris, 21:10 Atbildēt
IInta
Piemērs iz you tube kaut vai no Geijropas ieviestajai Valentīndienai par godu:
youtu.be/c6nUOA_zexE
14.februāris, 21:42 Atbildēt
IIncParaac
Jā, Inta! Es arī bez TV. Tak Jundzis par DVD mafiju ar subtitriem - vedina domāt:
~ 20 mani ieteikumi/lūgumi - lešiem likt arī subtitrus saviem rullīšiem - paliek vien tukši atpļāpāti. Braļukus - varu apjaust ap 1/6 daļu. Saku - subtitri līdzētu apgūt leišvalodu - ātri vien. Ne-kā! Tātad=gešeft! "Skaldi! Un - valdi!" - sanāks knapāks!
14.februāris, 20:11 Atbildēt
IInta
Gribētu neskaldīt - sen jau kā Baltijas antante pēc tā Baltijas ceļa arī būtu izveidota, bet ne - visiem krievžīdu un vietējiem "silovikiem" vajadzēja kauties par mantu un pleķīti savam biznesam, ko no tās kopus mantas atkost...
15.februāris, 12:18 Atbildēt
LLatviešu burti
Neticu, ka liela krievvalodīgo daļa Latvijā skatās "naš prezident Putin". Cik esmu dzirdējis sarunas - krievvalodīgie ( arī latvieši ) vairāk skatās Krievijas šovus, piedzīvojumu raidījumus, filmas. Un tas viss patiešām ir daudz interesantāk un saistošāk, nekā līdzīgie raidījumi, kas ražoti Latvijā.
Par valodām. Lielākā daļa ES attīstītāko valstu tiešām pārsvarā runā savās nacionālajās valodās - ne angļu. Tagad, kad Lielbritānija būs projām no ES, domāju, ka šis nacionālo valodu pārsvars būs vēl lielāks. Šīs lielās valstis ir pašpietiekamas, un tām nav obligāti bieži jābāž deguns pāri robežai un tūlīt jāvervelē angliski.
14.februāris, 18:52 Atbildēt
uuz maršala Tita
melo, suns ! zīdeļu izkarnījumeļi piegāna Krievijas TV ar "bablo,babki", cietuma slengu un citiem sūdiem....bewt mēszinām , ka vērtība ir viena- pakārt rotšildizkarnījumus un atbrīvot asv valsteli no atejas smakas...
16.februāris, 21:45 Atbildēt
IInta
Par tiem subtitriem runājot, tiem ir prasība pēc īsa teksta, kam jāikeļaujas rindiņās. Tad nu ar sanāk visādi brīnumi tiek bieži gala rezultātā un neatkarīgi no tā, cik labi kāds pārzin kaut vai to pašu t.s. EU biznesa angļu valodu vai amerikāņu angļu valodu - praktiski tās dialektu, kas tomēr nav viens un tas pats, kas Anglijas dzīvā angļu valoda, par visiem tiem slengiem un idiomam pat nerunājot
14.februāris, 19:03 Atbildēt
SSidlu
It kā kulturāls cilvēks, bet aizmirsis gan to, kur Jaunlatvieši ieguva savu akadēmisko izglītību, kā viņi izsmēja kārklu vāciešus un visādus švaukstus un to, ka nekāda rusifikācija nenovērsa Latvijas valsts dibināšanu, bet tieši otrādi - veicināja to, bet Ulmaņa kaimiņu valsts reālās dzīves noklusēšana un informācijas ierobežošana pie pasīvas tautas un armijas rīcības ''x'' stundā 1940. gadā.
14.februāris, 19:30 Atbildēt
PPriekšpilsētas tumsoņa
100+
14.februāris, 20:11 Atbildēt
NNLO
Ir slikti, kad kāds no sadzīves sāk vārīt politiku. Pakalpojumu sfērā parasti "klientam ir taisnība". Par Pērnavu nezinu, bet Tartu bērnu zinātnes centrā AHAAA mani pārsteidza valodu daudzveidība - informācija Igauņu, angļu, latviešu un arī krievu valodā. Ar angļu valodu kundzītēm tur iet apmēram tāpat kā latviešu kundzītēm pie Vecrīgas suvenīru stendiņiem. Daudzmaz civilizēts tirgus visu sakārto, bet cenzūra un nevajadzīgs politikāniskums visur ir riebīgi.
16.februāris, 11:39 Atbildēt
FFANTOMASS TRAKO
jā,diedelēt kapeikas un iesmērēt vientiešiem epoksīda niekus ir kuļtūras sastāvdaļa un modernisma gadžets...
16.februāris, 21:47 Atbildēt
LLasene
Par šo tēmu derētu nedzīt bārdu un uzrakstīt jaunu, saistošu romānu!
14.februāris, 19:34 Atbildēt
ssirmais briseļfobs
Nu gan garām podam, Arno! Neba nu krietns bariņš ļautiņu pusmūžā un mūža nogalē ar skubu sāks apgūt sev svešās GEJROPEJCU (tā Jundze) valodas un parašas, ja pie tām nav tikuši iepriekš. Ne jau augsti skoloti budži to sūda televīziju skatās ... Labāk valdīšana būtu palīdzējusi kādam večukam ielikt liekos zobus, lai ir ar ko trūcīgo pārtikas paku saturu sakožļāt, nevis rautu bezmaz vienīgo izpriecu - TV - no bezzobainās mutes. Ja baidāties no kaimiņa propagandas, liekat priekšā savu, vēl labāku! Ak nav ko likt? Nu tad nekā; tad tik aizliegt, GLUŠAKU virsū kā padomijā ...
14.februāris, 19:58 Atbildēt
PPriekšpilsētas tumsoņa
Ābet - kā naglai pa galvu, āmen!!!
14.februāris, 20:13 Atbildēt
EESMAIJA
++++++++++++++
14.februāris, 21:22 Atbildēt
eesmarta
Ko ta, maijiņ, kapos sēdi tik garā rītā?
16.februāris, 10:07 Atbildēt
JJānis
Piekrītu +!
15.februāris, 10:52 Atbildēt
RRuta
Tā ir! Jundze šauj par strīpu. Latvijas TV arī propaganda un viens viedoklis.
15.februāris, 15:32 Atbildēt
RRuta
Laboju: pār strīpu.
15.februāris, 15:34 Atbildēt
JJOBENIJ NASOS
ES IEBILSTU PRET APZĪMĒJUMU "LIEKIE ZOBI"...JA REIZ jUMS IR IELIKTI PLASTMASAS ILKŅI UN jŪS AR TIEM SKALDIET BARĪBU mOLĒKULĀS, - tad tie nav lieki, BET LIETI NODER !
16.februāris, 21:49 Atbildēt
rrekur
Visu to izdarīt ir juridiski un tehniski iespējams. Tikai vai tas mazinās Krievijas propogandas ietekmi. Noteikti nē. Jo viss kas cilvēkus interesē pieejams Internetā un Soc.tīklos. Es piemēram TV neskatos jau vairākus gadus un mani pat neinteresē, ko tur rāda. Visu informāciju gūstu no Interneta. Vakaros reizēm sastādu kompāniju savai sievai, kurai patīk TV skatīties bezgalīgi garu detektīv-seriālu "Pēdas'". Ja man nebūtu sievas es arī to neskatītos.
15.februāris, 1:57 Atbildēt
uutt
Kādas būs Levita priekšlikuma sekas- Viss Latvijas TV bizness kļūs nerentabls, jo strauji samazināsies auditorija. Pašreiz saņemto nodokļu vietā valstij nāksies uzturēt TV ar dotācijām. Nezinu cik lielus nodokļus valstij budžetā summāri maksā TV bizness, bet domāju, ka tas nav maz.
15.februāris, 2:04 Atbildēt
DDermokrātijas cenzura
Pilnibā piekritu , levits negrib atpalikt no jarina kliķes ekonomikas graušanā un vienas absolūtas patiesibas ieviešanai brīva latvijā ! Atceraties cik jauki mes dzīvojām psrs laikos , kad mums bija viena informacijas telpa un viena apsoluta patiesiba , cik jauki laiki tie bija ,vai ne biedri leviti ,elertes un parejie absolutās patiesibas un cenzūras neseji ? Kāpec latvijai butu vajadziga trešo pasaules valstu valoda ,piemeram ,angļu , anglija nav eiropas valsts un lai vini tur englende runa sava suņu valodā , kāpec latviešu švaukstiem vajag ķemoties eirogeju dziesmu svetkos , kur latviešu gods ,pašcieņa , identitate ... Kapec mēs vēlamies kļut par tualetes tārpiem ?
15.februāris, 4:16 Atbildēt
JJoske
Nu ja..Krievi šeit dzīvojuši kopš aizseniem laikiem, joprojām lielākā minoritāte..Bet TV, grāmatas un skolas par savu nodokļu naudu nav nopelnījuši. Kāpēc latvieši labprāt skatās Kremļa kanālus? Pavisam vienkārši- viņiem ir ideoloģija un stāja, kuras mums nav..Turklāt uztrāpīt uz LV naidīgiem izklupieniem vēl vajag mācēt, jo viņu infotelpā mūsu nav..Kas ir saprotami, jo viņu problēmām ir citi mērogi.
15.februāris, 6:32 Atbildēt
AAtis Priedītis
Situācijā kad mēs pārliecinoši zaudējam ne tikai krievu TV kanāliem bet arī ļoti daudzās citās kultūras nozarēs, vaina ir jāmeklē pašos. Fakts - mums joprojām pastāv radošo cilvēku "melnie" saraksti. Protams, visi to noliedz bet kāpēc par tiem radošajiem, kuri bija "stukači" vai arī baudīja čekas un kompartijas atbalstu rakstu ir blāķiem, par tiem, kuri tika aizliegti un vajāti, rakstu vispār nav. Kur ir raksti par mūsu disidentiem? Tādu nav. Izrādās visi bijuši pietiekami paklausīgi. Kur ir raksti par mūsu "Solžeņiciniem" - tādu arī nav. Tikai un vienīgi "stukaču" atklāsmes. Lielas izdevniecības plaši publicē tos, kuri sadarbojās ar VDK, tos kuri tika aizliegti un vajāti ignorē. Piemērus neminēšu, bet fakts paliek fakts - gan lielie masu mediji, gan radošās organizācijas joprojām pārvalda un kontrolē "bijušie". Cerēt uz kaut kādu kultūras uzplaukumu šādā situācijā ir absurdi.
15.februāris, 7:41 Atbildēt
aanarchists
Ha-normāli cilvēki tradicionālo tv sen vairs neskatās,jo pilnīgi viss ir pieejams internetā,jāprot tikai atrast.Nu,kāda velna pēc man būtu jāskatās kaut kāda smirdīga LTV,kur nav nekā cita,kā propaganda un stulbības.Krievu propaganda mani arī neinteresē,Eiropas-arī nē,bet krievi i-netā rāda praktiski visus jaunos rietumu seriālus,filmas arī parādās pat ātrāk,nekā LV kinoteātros.Un lietot internetu neviens LV propagandists nav spējīgs aizliegt.
15.februāris, 8:58 Atbildēt
PPriekšpilsētas tumsoņa
Kuš, nebļausties! Vēl kādam deputātelim ienāks ar prātā pamēģināt aizliegt...
15.februāris, 10:20 Atbildēt
ppurvaputns
man patīk krievu zinātnieki un arī politologi. Mīlu žeļeznuju logiku ar Sergej Mihejev, Mihail hazin, Mihail deljagin Arī Evrozona ar vācijas krievu ir līmenī!
15.februāris, 12:03 Atbildēt
EEdge
Как говорит наш любимый шеф: «Если человек идиот, то это надолго»!
Ja brīvā tirgus apstākļos kaut kādi jundzēni sāk TV kanālu izvēli regulēt, tad viņi kopā ar levitiem jāsūta uz to vietu, kur pat ķeizars kājām iet.
15.februāris, 9:42 Atbildēt
TTV skatītājs
Pat angļu valodā subtitrētu filmu skatīšanās tik tiešām palīdz apgūt svešvalodas.Skatoties,piemēram,Nīderlandes filmas,esmu,gribot negribot iemācījies ļoti daudzus holandiešu valodas vārdus.Īpaši jau tāpēc,ka tie tik līdzīgi tādas pašas nozīmes vācu valodas vardiem! Ir taču tik interesanti tos salīdzināt! Piem.Ich bin/Ik ben!
15.februāris, 10:06 Atbildēt
ppurvaputns
jā, jā visjautrākā valodiņa! dōdelig nozīmē beigts!
15.februāris, 12:00 Atbildēt