Komentāri / Neatbildēti jautājumi
 

21 komentāri

LLaila
Bet Raimonda Paula - es saprotu tur nav................
23.augusts 2019, 15:54 Atbildēt
DDivos srakstos vienlaicigi nevar
Katrs taču izvrlējās kur labāk būt .maisos vai šajā sarakstā.
Dažs gan traki tagad saskumis par neveiksmigo izvēli.
Cits pat izpircis savu indulģenci
23.augusts 2019, 22:49 Atbildēt
VVienlaicīgi nevar
izdirst sūdu un paturēt to dirsā :D Absolūtais vairums to laiku cilvēku neatradās ne ''maisos'', ne ''sarakstā''.
24.augusts 2019, 19:40 Atbildēt
vvēstures kurss
Nav nekā pārsteidzoša faktā, ka populāru komponistu nerepresētu vienu no pirmajiem - kas nebūt neizslēdz iespēju, ka viņu varētu represēt vēlāk, pec otrā vai trešā saraksta vai vispār bez sarakstiem. Ja sāktos masu represijas, tās ātri pārvērstos nekontrolējamās orģijās un iedarbojusies represiju mašīna varētu aprīt jebkuru, ieskaitot pašu VDK priekšsēdētāju. Bet pēc tam nākamo. Bet pēc tam aiznākamo. Atcerieties Staļina un agros pēcstaļina laikus un trijotni Jagoda, Ježovs, Berija.
24.augusts 2019, 18:29 Atbildēt
EEdge
"...trīs dienu laikā zaudēja impēriju, varu un visu pārējo?" Muļķības. Alojas Jundzes kungs, alojas. Antikomunistiskā puča uzvarētāji ieguva visu, ko vēlējās. Ieguglējiet - Новое дворянство. Очерки истории ФСБ - lai nebūtu jābrīnās un jāturpina malt vecās pasakas. Visa jaunā RU muižniecība - tie ir tie paši vēži, tikai svaigā iepakojumā.
23.augusts 2019, 17:20 Atbildēt
LLabi ka tā
No mūsu skatu punkta pilnigi vienalga ar ko slēgt vienošanos ,ja citas iespējas nemaz nebija.

Vai somi nožēlo vienošanos ar Adolfu Hitleru ?
Neesmu saticis nevienu ,kurš kaut kautrètos par to. Jo tadejadi paglaba savu valsti no krieviem
23.augusts 2019, 22:52 Atbildēt
EEdge
Somi noslēdza pamieru ar PSRS 1944.g.septembrī - un pieteica karu Vācijai. Sk. internetā - Lapzemes karš.
24.augusts 2019, 1:25 Atbildēt
EEdge tu krievu skolā mācijies
Tad pastāsti kā Somi uzvarēja Ziemas karā ,gudriniek.
Tev ir nojausma kāpec krievi Somiju neokupēja ?
24.augusts 2019, 8:19 Atbildēt
vversija
Visticamāk tāpēc, ka pārējā pasaulē iestājās nosacīts miers (nebija lielu sauszemes operāciju) un Staļins baidījās nokaitināt rietumus. Viņa politika 1939. - 1940. gadā bija sagrābt visu, ko var, bet tā, lai viņš paliktu trešais spēks, nevis īsts nacistu sabiedrotais. Galu galā, Mannerheima līniju Staļins pārrāva, bet pārējo Somiju atstāja nākamajai kampaņai (kura būtu sākusies 1941. gadā - tāpēc arī pie somu robežas atradās padomju 10. mehanizētais korpuss, speciāli uzbrukumeim paredzēta vienība.)

Savukārt somiem var rakstīt uzvaru tapēc, ka viņi atdeva tikai daļu teritorijas, bet saglabāja valsti. Un vispār dzīve nav šahs, kur uzvarētājam ir 1 punkts, bet zaudētājam 0. Ir zaudējumi, pēc kuriem atkāpjas ar izpildīta pienākuma apziņu (Kutuzovs pēc Ruščukas), un uzvaras, pēc kurām plēš matus no galvas un nezina, ko tālāk iesākt (Napoleons pēc ieiešanas Maskavā).
24.augusts 2019, 17:09 Atbildēt
LLatviešu burti
Ziemas karā faktiski neuzvarēja neviens. Krievi neuzvarēja tāpēc, ka bija milzīgi cilvēkresursu zaudējumi, Somija tāpēc, ka, pēc miera līguma noslēgšanas bija spiesta atdot Krievijai ievērojamu daļu savas teritorijas.
Šādu Ziemas kara iznākumu, domāju, nevar saukt par uzvaru ne no vienas karojošās puses.
24.augusts 2019, 13:50 Atbildēt
JJa tev skolā nemacija
Tad ka sevišķi tupam paskaidrošu.
Somiju sadalija vaciesi un krievi tāpat kā Poliju pec tam ,kad somi praktiski bija zaudējuši ziemas karu ,bet paspeja vienoties ar Ādolfu.
Un tā daļa ,kas tika Ādolfam šodien dzivo 6x labāk par Krieviju
24.augusts 2019, 14:35 Atbildēt
EEdge debils nacists
Fakti sakauj kremļnacistu debilmelus. 1. Nekāda ''antikomunistiska puča'' nebija. 2. Nekāda muižniecība Krievijā nav atjaunota.
24.augusts 2019, 18:16 Atbildēt
IInta
Vai linku uz to interneta vietni ar var palūgt?
:)?
Gorbijpučs, manuprāt, bija maskarāde ar klauniem, lai varētu rezidentūru paprasīt visi tā laika kriev, tikuši darbāi ārzemēs: pārstāvnniecību priekšnieki, klerki un vnk spiegi arī. Ar to naudu krāmējās un vāca pa ārzemēm kopā tagadējais šamo prezidents, tā kā gan jau ka arī to kādreiz apskaidros,. "...no pirmās personas" runājot. BIja taču krievu seriāls par struktūrām: nosauc kodus pa telefonu un kāds metas pa logu ārā, utt.. MIltāristu tehnikas taču tik vien kā pilnveido veidus, ka kādu nomušīt. UN ap psihi taču darbojās jau kopš 50-60-tajiem....
23.augusts 2019, 17:34 Atbildēt
KKremļa nacistu maukai
Nekādi kodi neeksistē (ja eksistētu, tad atliktu tikai pārraidīt tos pa radio, lai visa ienaidnieka armija nošautos) bet ''darbošanās ap psihi'' ir tīrais šarlatānisms. Labākajā gadījumā - pētījumi bez rezultāta. Izlēkšanu pa logu var panākt arī bez kodiem - ja cilvēks domā, ka par sastrādātajām cūcībām viņu tiesās, viņš var pats padarīt sev galu. Bet cilvēkus mušī ar tām pašām lodēm, ko lietoja abos pasaules karos, mainās tikai kalibri.
24.augusts 2019, 18:23 Atbildēt
TTiesnesis
Kāpēc lai 1991.gadā izolējamo sarakstā būtu Alberts Kauls? Droši vien šis saraksts ir falšs, tāpat kā daudzi citi saraksti
23.augusts 2019, 19:26 Atbildēt
vversija
Varbūt kā atkritējs - viņš taču publiski sūdzēja grēkus Latvijas TV.
24.augusts 2019, 17:01 Atbildēt
AAtbilde
Kurš sastādija ! Kāds jautajums ,protams ,pugulis !
24.augusts 2019, 6:47 Atbildēt
MMuļķīga atbilde
Pugulis,visticamāk,sadarbojās ar tiem ,kuri to PSRS grāva.
Un tā čekistu daļa bija pietiekoši liela ,un labi ka tā.
Jo tā bija mūsu vienīgā iespēja nepiedzivot ungāru vai čehu likteni
24.augusts 2019, 8:22 Atbildēt
vvēstures kurss
Atbildes uz ''neatbildamajiem'' jautājumiem. 1. Pārāk spēcīga pretestība pučistiem un vājums spēka struktūrās a.k.a. revolucionārā situācija pēc Ļeņina - ''apakšslāņi negrib dzīvot pa vecam, bet augšslāņi nevar valdīt pa vecam.'' Ja trūkstu viena no šiem faktoriem, antikomunisma kustība vispār nesāktos vai tiktu noslīcināta antikomunistu asinīs. Es vienmēr esmu bijis idejiskais ''pofigists'', bet vismaz viena mana vienaudze tajās dienās teica, ka nav gatava mirt. 2. Bailes no nāves soda pēc Nirnbergas-II tribunāla sprieduma vai nošaušanas tāpat bez sprieduma, kā rumāņi nošāva Čaušesku pāri. 3. Trāpījumi galvā ir visādi. Mihails Kutuzovs pārdzīvoja 2 trāpījumus ar to laiku briesmīgajām lodēm (kalibrs - 17 mm) un ''tikai'' zaudēja redzi ar vienu aci, bet viņam lode netrāpīja smadzenēs. Pat ja trāpītu, cilvēks var uzreiz nenokrist un šaut otrreiz. Ir zināmi pašnāvības gadījumi, kuriem neviens nenoticētu, ja nebūtu liecinieku, cilvēks saņem 1 nāvējošu trāpījumu, bet jūt tikai sāpes un šauj vēlreiz. 4. Pēc tam izrādījās, ka Nirnbergas-II nebūs. 5. Varbūt tādas ''partijas naudas'' nemaz nav bijis? PSKP rīcībā bija visi PSRS resursi, kāpēc vēl veidot kaut kādus atsevišķus kontus? 6. Sarakstu tikpat labi varēja veidot kolektīvs, vienam cilvēkam tāds uzdevums varētu būt par grūtu. Es teiktu, ne mazāk par diviem - viens rakstīja, otrs pārbaudīja un varbūt papildināja. Gan rakstītāju, gan pārbaudītāju varēja būt vairāk par 1.
24.augusts 2019, 17:00 Atbildēt
lloģika
Nevis no ''Latvijas struktūrām'', kas pret Latviju 1991. gadā jau izturējās vismaz neitrāli, bet no PSRS (LPSR). Es nedomāju, ka tagad kaut ko mainītu ''pārminjieka'' atrašana.
24.augusts 2019, 19:39 Atbildēt
TTā toreiz bija
. Tā ir un paliek, iespējams, lielākā 20. gadsimta mīkla - kāpēc pučisti, pēc būtības PSRS varas kodols (iekšlietas, armija, specdienesti), bez Gorbačova trīs dienu laikā zaudēja impēriju, varu un visu pārējo?
▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪
Esmu pàrsteigts par šādu Jumdzes neizpratni
Lai iegūtu viennozīmīgu varu Gorbačovs/ vai tie, kas aiz viņa stāv ... un nocirst galvu JEBKĀDAI vēlākai opozīcijai pret Gorbačovu/ vai tiem, kuri aiz viņa stāv ... bija mākslīgi jāuztaisa PRETLIKUMĪGA akcija ...uz kuras tiesas sola sēdētu visi potenciāli bīstamie Gorbačova/ vai tiem, kas aiz viņa stāv.cilvēki.
Tā bija iepriekš izplānota KGB provokācija, kura 100% izdevās.
Bet Pugo un Co... viņiem vienkārši iešāva galvā ..
26.augusts 2019, 17:35 Atbildēt