Komentāri / OIK ir tuva mūsu sirdīm
 

35 komentāri

ZZaudētā latvija
Krimibalizacija ir viens ceļs oik atcelšanai un oikbanditu sasēdināšanai cietumos tacu kamer valdibu vada svesas valsts pilsonis un ādazos stav abrami ar piņģukiem tas nekad nenotiks . Otris ceļs ir referendums par oik atcelšanu taču ari tas nenotiks ieprieks rakstīta iemesla dēļ , latvija nav neatkariga valsts un muxiku pasūta tie kas maksā , vispirms jāatdot 12 milijardi ārejais parāds yn jāatgust neatkarība !
28.februāris, 8:52 Atbildēt
aaka saka
Lūdzu, kā tas skanētu latviski.
28.februāris, 8:59 Atbildēt
VVIRSPROKURORS
PIEŅEMSIM tā "Indijā GDP (ikpir vēlsmieklīgāka lieta, atliekelektroenerģijas tarifu pacelt līdz 20 kapiķiem par kilovatu un tas būs pacēliespat 8-9 %) tātad Indijas GDP ir hmm....3500-3700 eiro UZ GALVU.Labi, tagad ņemsim vērā faktõru, ka Indijā jauniešu ir 5-6 reizes vairāk, jo sievieši tur dzemdē, nevis piržot krēsā ar kazuāliem minetiem veido KARJERAS(vai vispār aizmūk sūkat citur, atvainojiet nesūkātājas).Tātad Indijas 3600 GDP ir līdzvērtīgs 15-17 000 eiro GDP Latvijā,kur volstrītas un sitijas mēslu terora rezultātā palikušipenši,nespējnieki un nīkoņi.
28.februāris, 13:35 Atbildēt
LLatviešu burti
Atcelt OIK nozīmētu apmēram to pašu, ko atcelt Neatkarības balsojumu, un Neatkarības deklarāciju. Abas sitruācijas taču ir tapušas caur politiķu oficiālu darbību un publiski pieņemtiem dokumentiem.
28.februāris, 8:55 Atbildēt
KKurmītis
Atšķiriba ir ka oiku ir izgudrojusi , ieviexuši ,nekontrolejuši kriminali grupejumi
28.februāris, 12:51 Atbildēt
RRaimonds
Replika, mierīg aizej noslīcinies. Ne no faktiem, ne cipariem tāpat saprašnas tev nav
28.februāris, 9:14 Atbildēt
aaivarsz
Ir tikai viens FAKTS: OIK ir izkrāpta elektroenerģijas patērētājiem nauda jau vairāku gadu garumā krāpnieku labas dzīves nodrošināšanai.
28.februāris, 9:51 Atbildēt
DDāvis
Esmu bijis "glābiet" saucējs visus šos gadus ,jo no pensijas maksāt 50 eiro mēnesī ir bijis apdullinoši grūti ,nācās atteikties maksimāli no visiem mājas elektrorīkiem un aparātiem.Rēķina ieraksts , Sadales tīkli ,OIK un pvn , parasti elektroenerģijas pamatcenu palielināja par 52% . Tomēr kopē»ja debate un pakāpenisks faktu summējums , rāda ,ka problēma ir jāaplūko augstasinīgi . Vispirms , maksa par Sadales tīklu izmantošanu nav OIK . Apkārt redzu ,ka tur koncentrētā nauda ,uzskatu ,par vismaz 90% ir izlietota lietderīgi ,jo gan tikai ap savu pagastu un novada ,kā arī braucot pa valsti , redzu ,ka simtiem kilometru ,ja ne tūkstoši ,vadu ir nomainīti ar kabeļiem . Pašam ,ja agrāk ,katrs vēja pūtiens "raustīja " lampiņas un aparatūru ,tad tagad pēdējā gada laika neko tādu vairs nemanu ! Nomainīti simtu simti transformatoru un citi sadales elementi .
28.februāris, 10:57 Atbildēt
oopis no laukiem
Lielākā daļā Pasaules valstu pārtika tiek subsidēta,tas nozīmē,ka veikalā tā ir lētāka,nekā būtu jābūt,bet starpību piemaksā valdība no valsts pārvaldes budžeta un tas tiek darīts ar mērķi,lai pārtika būtu pieejama arī mazturīgajiem valsts iedzīvotājiem...Taču nevienā valsti jūs neatradīsiet tādu pārtikas OIKu,kā tas ir Latvijā attiecībā uz elekrtoenerģijas tarifiem. Globālistu pārvaldītajās valstīs visas preces tiek apliktas ar obligātā iepirkuma komponenti,kas saucas par pievienotās vērtības nodokli PVN,tāpēc elektroenerģijas papildus aplikšana ar OIK ir uzskatāma par DUBULTO nodokļu aplikšanu,tāpēc arī uzskatāma par nelikumīgu.
Skolotāji un mediķi prasa algu paaugstināšanu un tad atskan izmisīgs bļāviens no valdības mutes - nu, tad parādiet kuriem mēs tās algas samazināsim,lai viņiem varētu palielināt?! Kā šie jautājumi tiek risināti tirgus ekonomikas valstīs? Tirgus ekonomikas valstīs, valsts iekšējais tirgus tiek aizsargāts un tas nozīmē to,ka finanšu sistēma ir hermētiski noslēgta un nauda nepārtraukti cirkulē pa noslēgtu finanšu IEKŠĒJO loku - ražotājs,tirgotājs,patērētājs un valsts pārvaldes budžets,tāpēc naudas netrūkst un algas var palielināt uz naudas iekšējā apgrozījuma rēķina, nevienam neko neatņemot un nodokļus nepaaugstinot. Naudas iekšējais apgrozījums ir kā spēcīgs amortizators,kas uz sevi var paņemt ļoti daudz ko Tajās valstīs,kurās pie varas ir globālisti ,iekšējais tirgus nav aizsargāts,finanšu sistēmas "vēnas" ir vaļējas un valdība naudu,nevis apgroza,bet TĒRĒ,tāpēc iekšējā tirgū un valsts pārvaldes budžetā hroniski trūkst naudas un tāpēc,lai kādam iedotu vairāk ,kādiem citiem naudu jāatņem.
Neticu,ka OIKs tiks atcelts,tā iemesla dēļ,ka uz OIK privilēģijām jau pieteicies ASV pilsonis Ragaušs,kurš jau nekaunīgi pieprasījis Latvenergo slēgt ar viņa firmu ilgtermiņa līgumu par sašķidrinātās gāzes piegādi,bez konkursa,un to tik pat nekaunīgi lobē jēkāpisti ar bordānu,jurašu un annu potāpovnu priekšgalā.
28.februāris, 11:06 Atbildēt
DDāvis
Runājot par pašu OIK ,pakāpeniski ir "izpeldējuši" ap 400 līgumu par šī obligātā iepirkuma realizāciju . 400 no uzraudzības un kontroles viedokļa , laikmetā kad darbojas juridisko līgumu uzraudzības ,izpildes un kontroles elektroniskas sistēmas ,kontrolēt nav grūti , JA GRIB ! Līdz šim ,uzlūkojot tv ekrānos runājošās "galvas' , izklausās ,ka šie cilvēki nedzīvo mūsdienu elektronikas laikmetā ,bet tehnoloģiju izpratnē un pārraudzības realizācijas izpratnē ir patruli tipi . Pat vairāk ,te vēlās īstenot un mēģina iestāstīt ,ka kontrole gan par to , ko dara ierēdniecība ,gan to ko dara līgumu izpildītāji un produktu piegādātāji , tie , par kuriem nu saka ,ka esot "uzbaroti" krietns 10 jaunu miljonāru , esot ķīniešu ābeces līmeņa noslēpums.
28.februāris, 11:09 Atbildēt
DDāvis
Ja par Sadales tīklu tēriņiem var teikt ,ka tie ir redzami katram kas vēlas kaut ko redzēt un saprast ,tad par OIK rēķinā savāktajiem resursiem , tēriņiem un to lietderīgumu neviens nerunā un neskaidro , to nedara pat Saeimas izmeklēšanas komisija. Drūmi smieklīga ir vainīgo meklēšana un iedoma ,ka kādu sodot pēc 15 -20 gadiem kļūs "labāk ap sirdi" .Es vēlos zināt konkrēti , cik elektrostacijas un kādas ir uzceltas , kas ražo un piegādā siltumu , cik tas izmaksājis faktiski un kādu peļņas procentu devuši visi šie uzcenojumi īstenojot obligāto iepirkumu ,kropļojot konkurenci , palielinot Latvijas uzņēmēju energoizmaksas produkcijas vienībā ? Kādi ieguldījumi no šiem "Ārpusbudžeta " finanšu resursiem ir nesusi sabiedrisko labumu ,kādi nav nesusi neko !
28.februāris, 11:22 Atbildēt
aaizgājušā
gada nogalē publiskajā telpā izskanēka EM paziņojums ar 2020.gadu samazināt Sadales tīkla izmaksas rēķinos par 5-8%,atkarībā no pieslēguma.Atliek vien nopūsties - nebija !
1.marts, 17:40 Atbildēt
oopis no laukiem
Kāpēc "nevar" (negrib)atcelt OIK? Tagad tiek izdarīts spiediens uz sabiedrību,motivējot ar to,ka atceļot OIK būs tiesvedība no iesaistīto puses, it kā atsaucoties uz tiesisko paļāvību,kas varētu izpausties kā milzīgas soda naudas. Bet arī vēlētāji izdarot savu balsojumu Saeimas vēlēšanās balstījās uz TIESISKO PAĻĀVĪBU,ka viņu ievēlētie deputāti strādās tautas interesēs,bet jau otrā dienā pēc vēlēšanām deputāti pagrieza pakaļpusi saviem vēlētājiem un sāka strādāt partiju sponsoru un partiju interesēs. Ja sāktos tiesvedība,tad atklātos ļoti nepatīkamas lietas,jo vai tiešām kāds tic,ka tie 400 līgumi tika tāpat vien noslēgti un amatpersonas tālāk par viņiem nelikās ne zinis? Un kā vēl likās zinis,jo "zaļie" tagad kļuva par korumpēto politisko partiju slaucamajām "gotiņām" un ,jo sliktāk kāds "zaļais" pildīja līguma nosacījumus,jo vairāk no viņa varēja izspiest otkatus partiju bonzu vajadzībām. Tāpēc OIK likvidāciju jāveic nekavējoši,jo vienlaikus tas būs ļoti iedarbīgs pasākums politisko partiju organizētās liela mēroga korupcijas izskaušanā. Bet,ja kāds gribēs tiesāties,tad laipni lūgti,tikai labi apdomājiet,jo par sekām paši paši būsiet nelaimīgi!
28.februāris, 12:18 Atbildēt
JJānis
Problemātika ap "Tiesiskās paļāvības " izpratni un konkrētiem pielietojuma variantiem OIK konkrētajā gadījumā nav nekādi izanalizēta. Kaut vai ,piemēram , uz ko tieši attiecas šī "paļāvība " ? Runa taču par OIK ! Tātad paļāvība ,ka tiks iepirkta elektriskā un siltuma enerģija . Bet nav zināms vai runa par konkrētu cenu ,vai arī ar līgumu var noteikt konkrētu peļņas procentu !!! Smieklīgi būtu izteikties ,ka tiesiska paļāvība attiecas uz biržā kotējumu vērtības lielumu . Domāju ,ka var runāt tikai par iekārtu amortizācijas terminēto laiku . Bet tas tiem 400 darboņiem , 90% ,gadījumu , noteikti ir jau pagājis. Tad par ko tiesāsies ?
29.februāris, 10:31 Atbildēt
RRuta
Protams, Saeimas deputāti OIK atcelšanas likumu noliks uz plaukta un nekustinās. Par tā izskatīšanu komisijā balsoja tikai KPV un opozīcija. Tas vien ko liecina.
28.februāris, 14:21 Atbildēt
LLatviešu burti
Opozīcijā pārsvarā ir Saskaņa. Par cik mēs Saskaņu stipri nīstam, neieredzam, uizskatām to par Kremļa roku, Maskavas aģentiem, u.t.t. -
- tad būs vien jāsamierinās ar to OIK atcelšanas likuma nolikšanu tālākā plauktā...Jo to jau plauktā noliks mūsu saulveži - nekrievi, Latvijas patrioti, bāleliņi, mūsu vienīgā cerība, u.t.t.
28.februāris, 16:30 Atbildēt
vvisi skati
uz Zakatistovu,lai turpina uzturēt prasību iesniegumu izskatīt komisijā,viņš ir arī FM parlamentārais sekretārs,laiks pierādīt 'racionālo' (jauno) politikas kursu bez Kaimiņa.
1.marts, 17:48 Atbildēt
IInta
Tāpēc, ka Sistēmā jau iestrādāta visa tā radu & čomu būšana. Tieši tāpat kā ar Parex.
Par OIK atcelšanu jau ar neviens terminš pat nav nosaukts - vien gaisa tricināšana...
Un cik reizū jāliek klāt koments, lai to arī reiz pieliktu?
:(?
28.februāris, 14:32 Atbildēt
IInta
Atbilde tātad bija - 3X....
28.februāris, 14:32 Atbildēt
PPilsonis
OIK pieņēma kā politisku lēmumu, tāpēc to tieši šādā veidā var jebkurā laikā atcelt. Līgumos ir force major, nekāda tiesāšanās politisku lēmumu rezultātā nav iespējama. Secinājums - vismaz 51 Saeimas deputāts ir OIK tirgoņu nopirkts.
28.februāris, 21:09 Atbildēt
wwats
visi argumenti te ir sagrābstīti. ar likuma izmaiņām var grozīt pastāvošo OIK sistēmu un nekādas kompensācijas nevarēs pieprasīt, vai tiesāties. līdzīgi piemēram- atceļ MUN vai nodokļu atlaides un visi maksātāji nonāk vienādā nodokļu režīmā. ja OIK ir slogs ekonomikai, tas jālikvidē, kā saeima ir jau nolēmusi.
29.februāris, 8:04 Atbildēt
DDiemžēl
Domaju koalīcija vairāk būs pret nekā par piemēram jenotiba un apar gan jau būs pret, tomēr cerība mirst pēdējā
29.februāris, 10:17 Atbildēt
PPirktspēja
Par mēs, mūs sevi dēvē cari un pidari. TAUTU PIE VARAS NELAIŽ.
29.februāris, 11:52 Atbildēt
PPirktspēja
Diktatori aizliedz 98% bezpartejiskajai tautai izvirzīt un APSTIPRINĀT kandidātus vēlēšanām.
29.februāris, 11:54 Atbildēt
nno cita
rakursa skatoties.Viens no pirmajiem lēmumiem Saeimā, ko tā ar neredzētu  100% degsmi pieņēma,bija uzdevums Nemiro sagatavot priekšlikumus oik atcelšanai.Ministrija ar lielu atbildības sajūtu tos nodeva Saeimā,kur darbu turpināja parlamentārās izmeklēšanas komisija.Komisijas noslēguma ziņojums nepasaka tiešu atbildi par oik tiesisko aspektu.Nemiro iesniedz oik atcelšanu,bet pretim sākas 'labā / sliktā policista' spēle ar Bordānu & Kariņu,zemtekstā ietekmējot Nemiro pārstāvniecību EM..Interesants liekas cits aspekts - kāda reakcija uz jau KONKRĒTO oik atcelšanu būs deputātiem pēc gada 'pīppauzes',jo gan koalīcijas (V+NA),gan opozīcijas (ZZS) partijas ir piedalījušās šī monstra radīšanā un uzturēšanā,tātad,graujot tautsaimniecības konkurētspēju globālajā tirgū un radot apgrūtinājumu mājsaimniecībām.Tauta vēros savus 'varoņus'.
29.februāris, 16:06 Atbildēt
IInta
www.dailymail.co.uk/..n-CLEARED-China.html
Aizklapēt ciet un nekādus OIK`us tātad citiem nevajadzēs ieviest...
:)))
29.februāris, 20:32 Atbildēt
ffani
ne jau katram tomēr - tikai zzs faniem. Te jau tie lielākies sponsori. Cilvēkiem parastiem jau nav nekādas izvēles- viss dargāks par 30%. Vienalga iznāk balsot par zzs... ja necitādi, tad ar maciņu
29.februāris, 22:40 Atbildēt
ppurvaputns
kamēr pastaļi lietos elektrību un to pirks,tikamēr viņus laupīs ar tarifiem un oikiem. Viss var sākt mainīties tikai tad, ja masveidā pastalgnīdas sāks atslēgt sev elektrību.
1.marts, 10:00 Atbildēt
nnepārtrauktais
oik's....klimatu pārmaiņu oik's,Skultes gāzes oik's utt.
1.marts, 17:32 Atbildēt