Komentāri / Stokholmā iekurts raganu katls
 

48 komentāri

RReplika
Piekrītu, ka parasts ierindas cilvēks nevar uztrenēties tāda līmeņa muļķību rakstīšanā, kā tam specializējies žurnālists. Piemēram atziņa, ka ēku siltināšana "īstenībā palielina siltināšanai iztērētās enerģijas pārsvaru par siltināšanas rezultātā ietaupīto enerģiju" liek nepārprotami saprast, ka labāk dzīvot izpuvušās CCCP laiku barakās. Bet koksnes transportēšanas vietā labāk izmantot krievijas naftas/gāzes vadus. Labi vēl, ka civilizācijai ir tāds J.Paideris, kas par visu uztraucas....
18.oktobris 2019, 9:26 Atbildēt
īīpaši stulbs
Vai pati arī tur šoreiz būsi?
18.oktobris 2019, 13:42 Atbildēt
JJuris Pigits
Ja enerģijas iegūšanai izmanto augus, saules, vēja, ūdens plūsmas enerģiju, tas atmosfērai ir nekaitīgi, jo to ko audzējot augus savācam no atmosfēras, iegūstot enerģiju, atgriežam atmosfērā. Dabīgs gāzu riņķojums dabā. Organisko vielu pūšana vēlams iespēju robežās samazināt, jo pūstot izdalās metāns, kas ir vai 100 reižu kaitīgāks par CO2. Toties fosīlie kurināmie palielina kaitīgo gāzu daudzumu atmosfērā, jo nav neviena procesa, kas apsorbētu no fosīlajiem kurināmiem izdalījušās gāzes. Augu valsti radikāli nepalielināsi uz zemes, nodrošinot fosīlo papildus radušos gāzu apsorciju. Drīzāk zaļais samazinās jo veidojas pilsētas. Faktiski ir divas iespējas, vai nu pilsētas celt un paplašināt tikai tuksnešos, vai tuksnešus audzēt zaļos augus. Tā ka šķeldas raganu katls Zviedrijā atmosfērai nekaitē, bet tavs džips un gāzes plīts kopā ar visām citām līdzīgām iekārtām ir sevišķi bīstami cilvēces pastāvēšanai. Un jo ātrāk to sapratīsim, jo ilgāk spēsim pastāvēt.
18.oktobris 2019, 15:37 Atbildēt
ggalvas dakteris
Patīkami ,ka Latvijā vēl saglabājušies normāli, loģiski domājoši žurnālisti, jaunās paaudzes kompetenču izglītību ieguvušie sāk līdzināties padomju laiku ar garīgu atpalicību sirgstošiem palīgskolas absolventiem!
18.oktobris 2019, 10:26 Atbildēt
JJozis
Padomju laiku speciālisti vēl šobrīd ir galvas tiesu augstāk savās zināšanās par šī laika daudziem "doktoriem un profesoriem", ko nu vēl runāt par ministriem ar 9 klašu izglītību. Iespējams, pats vispār neesi dzīvojis padomju laikā, ja spēj tādas muļķības tiražēt. Cik tālu esam aizgājuši valsts muļķībā raksturo piemērs, ka lai mājā ierīkotu durvis loga vietā, šobrīd ir saskaņošanai un projekta izstrādei vien 2,5 gadi. Kāda te runa par saprātu un attīstību?
18.oktobris 2019, 15:33 Atbildēt
KKvaņķis
Fui, cik nekorekti ir runāt par pārapdzīvotību. Visiem taču zināms, ka kapitālismasm nepieciešams aizvien lielāks patērētāju skaits, kam pārdot jaunus aifonus.
18.oktobris 2019, 10:26 Atbildēt
GGints
Nu sen nav bijis tā, ka izlasot tā arī neko nesapratu, ko autors ir gribējis pateikt.
Acīmredzot arī šādai rakstīšanai ir vajadzīgs savs talants vai spējas.
Baigi gribētos pateikt - visu cieņu autoram, bet nevaru.
18.oktobris 2019, 11:32 Atbildēt
mmeh
Tak viss ir tāpat skaidrs. Vai tad rietumvalstis ir galvenās, kas piesārņo okeānus ar saviem sūdiem un iepludina neattīrītos notekūdeņus kopā ar plastmasu? Vai tad nabadzīgajās pārapdzīvotajās valstīs notiek atkritumu šķirošana? Vai tad nabadzīgo valstu iedzīvotājiem satrauc tas ka samazinās degunradži, ziloņi, lauvas vai citi dzīvnieki, ja par trofejām var dabūt naudu? Vai tad nabadzīgajās pasaules valstīs parkos dzīvo savvaļas dzīvnieki kur neviens viņus nemedī un neēd nost?
Vai tad nabadzīgo valstu izraisītais demogrāfiskais sprādziena problēmas spēj atrisināt bagātās valstis, uzņemot šos ekonomiskos bēgļus? Ar retiem izņēmumiem, rietumvalstīs viss ir sakopts - un ja nav sakopts, tad tajā apkārtnē nedzīvo iedzimtie.
Neviens šiem jautājumiem neķersies klāt, jo par taisnību var zaudēt visu - ja ne dzīvību, tad darbu un normālus iztikas līdzekļus. Grēta ir pilnīgi normāla reakcija uz esošo nespēju ieklausīties loģiskus argumentus, tāpēc tiek tiražēti šādi. Tāpēc Grētas sekotāji pilnīgi loģisku ideju par to, ka jāsamazina planētas iedzīvotāju skaits izpauž tādā veidā, ka jāsāk ēst bērnus:
twitter.com/RealSaav../1179908480322289664
Tas arī ir risinājums...
18.oktobris 2019, 15:45 Atbildēt
SSniegs
Palasi kā Grēta nokļuva Amerikā.cik tur resursi tika iztērēti?
18.oktobris 2019, 12:01 Atbildēt
IInta
Ta viss tas ir ne tikai triljonu vērtajiem zaļajiem biznesiem - ar to pašu šķeldu, pārtikas izniekošanu nevietā un dzīvību nopostošajiem vēja parkiem vai arī bez, bet vēl arī... lai aizmālētu acis un paklausīgā tauta nebļautu par ŅO go" zonām un to, ka nu tajā pat "paraugvalstī", kas iet uz apčipošanos kā auni labprātīgi un kur kriptovalūta nu jau oficiāli atzīta, utt., utj. ir jau 20% (gandriz 2 miljoni) iedzīvotāju, kuri navv dzimuši Zviedrijā, bet gan lielāko tiesu muslimu valstīs... Kur nu vēl labāku piemēru tā sauktā "Eiropas kalifāta" ieviešanai atrast? Vai vajag visur to pašu Ziemeļvalstu stratēģiju tā slavināt, kā to dara mūsu pašu top varas menedžeri?
:(?
(P.S. Angļi vismaz papīra naudu ar plastmasu aizstāj... un daudz stāda kokus, nevis tik cērt kā tagad Latvijā tas notiek... Gan jau izdomās, kas un kāda tieši baktērija to plastmasu apēdīs ar.)
18.oktobris 2019, 12:08 Atbildēt
mmeh
Visa cilvēce ne tuvu nevar saražot to enerģiju ko sūta Saule un ko Zemes virsma uztver. Nav nemaz nepieciešams dedzināt naftu un elpot tos garaiņus. Pirms 100 gadiem ASV elektriskais un ar degvielu pildītie auto konkurēja savā starpā. Uzvarēja naftas magnāti, tāpēc ASV nojauca(!) dzelzsceļus un tramvajus un sabūvēja auto maģistrāles.

Kādreiz bija vējdzirnavas. kuras izmantoja ne tikai miltu malšanai - arī tur gan jau ka kāds putns nolauza kaklu. Ja problēma ir par to, ka vējdzirnavām ir pārāk lieli spārni, tad tak nav jāzākā visa vēja izmantošanas industrija - ir daudz un dažādu citu iespēju, kādas vējdzirnavas izmantot. Gan jau ka nonāks līdz tādām, kas pasargās putnus - ar kaut ko ir jāsāk. Salīdzinājumam no auto nomirst daudz vairāk putnu, bet to neviens nepamana.
18.oktobris 2019, 15:56 Atbildēt
IInta
Kaut vai daļējam likbezam:
youtu.be/otivMw7IM78

Arī te pieminēts tas, ka Anglija, Londonu ieskatot, jau sēdēja bez gaismas un sabiedriskā sliežu transporta - elektrības dēļ, paļaujoties uz vēja parkiem. Šiem tie vismaz tālu no cilvēkiem - uz salām, jūrās, utt. - pat jau putnus un avārijas nepieminam. USA ir tā sēdējusi ne reizi vien, kāpēc tieši neesmu meklējusi infu, kāpēc kopus sistēma nepavilka….
20.oktobris 2019, 0:24 Atbildēt
IInta
Vēl viens - citā mēlē, bez vēstures apskata un daudz īsāks ar:
youtu.be/pBbvehbomrY
21.oktobris 2019, 0:03 Atbildēt
RRumpītis
Forši ! Zviedru kanibali grietas vadībā ir sakuši vārit pērtiķus !
18.oktobris 2019, 12:40 Atbildēt
BBurvis
Kas nosaukts vārdā,tas ir nofiksēta un atklāts.
18.oktobris 2019, 12:55 Atbildēt
jjanis
Vēl viens neizglītots un tendenciozs žurnālists, kas uz šo problēmu skatās primitīvi. .
18.oktobris 2019, 13:25 Atbildēt
JJāzeps
Vēl viens neizglītots un tendenciozs komentētājs, kas uz šo problēmu skatās primitīvi. .
19.oktobris 2019, 13:48 Atbildēt
NNeciešu zaļos parazītus
Nu,nu,rējēji?Kas tad rakstā nav pareizi pateikts?Šķedas svilināšana nebojā ekoloģiju?Un kā vēl bojā,pie kam pilnīgi bezjēdzīgi tiek nokurināti meži,kuru tā jau paliek arvien mazāk.Biogāzes ražošanai -kukurūzai un rapsim tiek izmantotas lauksaimniecības zemju platības,kuras varētu izmantot pārtikas kultūru audzēšanai.Kas vainas krievu gāzei-pārvade pa slēgtām caurulēm,ekoloģiju nemaitā nemaz,dedzinot izmešu ir n-tās reizes mazāk,nekā šķeldai.Tālāk-mūsdienu izglītības upuri,protams,nezina,ka akmensvates ražošana ir ļoti energoietilpīga,savukārt dažādu putuplastu ražošana patērē naftas produktus.Tā ka arī par ēku siltināšanas efektivitāti viss pareizi.
Autors aizmirsis elektromobīļus,ko tagad stumj kā kaut kādu ekoloģisko brīnumu.Bet akumulatoru ražošana vidi piesārņo vājprātīgi.Akumulatoru uzlādei arī vajadzīga el.enerģija.Kur raus papildus jaudas,ja būs 50% el.mobīļu?Droši vien kurinās vairāk šķeldas.
18.oktobris 2019, 13:40 Atbildēt
RReplika
Tas pareizi, ka krievija "gāzi pārvada pa slēgtām caurulēm, kas nemaz nemaitā ekoloģiju". Bet nav pieminēts tas, ka šo cauruļu ražošana ir ārkārtīgi energoietilpīga un ķīmiski dabu indējoša tehnoloģija, kas jau sabojājusi gaisu, zemi un ūdeņus milzīgos krievijas reģionos, kur dzīvo cilvēku skaits samazinājies dramatiski. Pēc tam šīs caurules tiek vestas cauri visai krievijas Eiropas daļai un guldītas jūras dibenā. Un tas faktiski ir neatgriezeniski sabojājis jūru. Tur viss ir samalts, samaisīts un saduļķots. Tur vairs nav zivju...
18.oktobris 2019, 17:53 Atbildēt
MMurrey
Caurules dēļ nav zivju? Galīgi dumjšs esi? Protams, celtniecība šo to sabojā, taču pēc pāris gadiem tas atjaunosies.
21.oktobris 2019, 19:48 Atbildēt
īīpaši stulbs
Brīvību Tūnbergai!
18.oktobris 2019, 13:41 Atbildēt
ssiltināts smadzeņpods
Manuprāt, gana labs rakstiņš. Pat kunstkamerā vai kropļu cirkā var gūt mācību: netaisi bērnus dzērumā ...
18.oktobris 2019, 14:44 Atbildēt
DDžoks
Iesim ziemā mežā, rūdīsimies, apaugsim ar spavām,
nekurināsim un nededzināsim neko!
Beigsim ražot divkājus, kas sačakarē dabu!
Glābsim mūsu skaisto planētu!
18.oktobris 2019, 15:14 Atbildēt
HHans
Un kad tādas garīgi atpalikušas tunbergas saradīs savus vēl slimākos pēcnācējus, tad visiem būs jāēd zāle, lai tikai tunbergu debilo beram būtu labi!
18.oktobris 2019, 15:51 Atbildēt
mmuti ciet un marš būdā
Turnberga nu gan nav atpalikusi. Droši vien gudrāka kā tu - vai tur Turnberga kaut ko panāks vai nē, bet tev tāpat kā līdz šim vietējie makaronu uz ausīm karinātāji stāstīs ko starptautiskie eksperti saka par situāciju valstī un ko vajag darīt... un tu idiots tā arī darīsi
18.oktobris 2019, 16:07 Atbildēt
AAnda
Turki slaktē kurdus un Tunberga klusē!
18.oktobris 2019, 17:02 Atbildēt
JJenzis
Man patīk Kluiņa raksta kopējā nostāja, taču izklāsts varētu būt skaidrāks un argumentētāks. Piemēram, nav skaidrs, kas organizē to masu badu.Vai Tunbergas atbalstītāji? Gaisa sildītāji?
18.oktobris 2019, 17:43 Atbildēt
PPirktspēja
Kāpēc mediji publicē tikai tos, KAS VATIKĀNA PEDERASTIEM NAV IZDEVĪGI?
18.oktobris 2019, 22:19 Atbildēt
PPirktspēja
Daudz zviedru mucu ar zeltu, piedirstu ar atejām, tie ir atstājuši latviešiem.
18.oktobris 2019, 22:22 Atbildēt
PPirktspēja
Kurzemes Well pravi noraļnojl dirsoj. Pērss odina onimui pravil Odinamuiii. Pēc tam pidari načaļi "spasatj mir". Osvoboždaja bedņakov ot djeņeg..Bet, bez soglasija pidarov, tas ņepolučolosj.Tāpat,kā tagad ar Saeimu.
18.oktobris 2019, 22:54 Atbildēt
VVelnakalps
Īstās raganas netiesāja,jo viņas gulēja ar inkvizitoriem.
19.oktobris 2019, 0:42 Atbildēt