Arī Šolcs un Makrons ir par sarunām

© Ģirts Ozoliņš/F64

Mana pozīcija ir stingra – karš Ukrainā ir jāpārtrauc un kara vietā jābūt sarunām.

Par šādu manu pozīciju es saņēmu asu publisku kritiku, kā arī draudus izslēgt mani no biedrības"4.maija Deklarācijas klubs",bet Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes deputāts Bruno Jurševics (JKP) apsaukāja mani par mēslu. Man ir patiess prieks, ka ar savu pozīciju neesmu vientuļš. Arī Francijas prezidents Emanuels Makrons un Vācijas kanclers Olafs Šolcs ir par sarunām - Vācija un Francija pieprasīja no Krievijas tūlītēju uguns pārtraukšanu un uzstāja, ka vienīgais risinājums šai krīzei rodams sarunu ceļā starp Ukrainu un Krieviju..
Godātie mani kritizētāji un apsaukātāji - vai jūs arī Francijas prezidentu EmanueluMakronu un Vācijas kancleru OlafuŠolcu nosauksiet par mēsliem, jo viņi kara vietā vēlas sarunas?

Viedokļi

Šo rindu autors ir Greenpeace biedrs. Esmu viens no 3 miljoniem cilvēku uz zemeslodes, kas parakstījuši vēstījumu pasaules valstu valdībām, aicinot pārtraukt dziļjūras ieguvi (deep sea mining). Čakli sekodams līdz konferences norisei, ar savu parakstu protestējot pret Francijas valdības liegumu Greenpeace kuģim Arctic Sunrise iebraukt Nicas ostā, biju jau atmetis domu rakstīt Latvijas mēdijos par šīs konferences mērķiem un vājo rezultātu. Bet man par milzīgu prieku un patīkamu pārsteigumu, Latvijas Ārstu 10. kongresa atklāšanas plenārsēdē Pasaules latviešu ārstu un zobārstu asociācijas prezidents, Halifaksas (Kanāda) universitātes profesors, reimatologs Juris Lazovskis (viņš arī mana skolotāja, izcilā latviešu internista Ilmāra Lazovska dēls) savā lekcijā pieskārās gan ANO Okeāna konferencei, gan nepieciešamībai aizliegt dziļjūras ieguvi. Ārsti visā pasaulē ir ne tikai sabiedrības daļa, kas rūpējas ne tikai par cilvēka veselību, bet ir nozīmīgākā ļaužu grupa, kas cenšas saglabāt zemeslodes ekosistēmu nākamajām paaudzēm.

Svarīgākais