Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_downwardVideo

Vietējie Jakutijas iedzīvotāji Krievijā pirms nedēļas debesīs pamanījuši meteoram līdzīgu objektu, kurš dedzis Zemes atmosfēra, aiz sevi atstājot garu, oranžu "asti". Pēc tam gan mediji apgalvoja, ka redzamais varētu būt “kosmiskie atkritumi”, kas izmesti no Starptautiskās kosmosa stacijas.
21.mar 2021 Youtube
Preses Nama kvartāla 1. kārtas ietvaros paredzēts izbūvēt mūsdienīgu A klases biroju ēku un multifunkcionālu centru ar tirdzniecības un ēdināšanas telpām, apzaļumotām terasēm un Baltijā pirmo futbola laukumu uz jumta, īpašu uzmanību pievēršot ilgtspējīgiem, dabai un pilsētvidei draudzīgiem risinājumiem. Šī gada 16.martā projekta attīstītājs Lords LB Special Fund V un AS UPB parakstīja līgumu par Preses Nama kvartāla 1. kārtas būvniecību 76,8 miljonu eiro apmērā. Preses Nama kvartālā īpaša uzmanība tiks veltīta energoefektivitātei, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, veselīgas darba vides radīšanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Līdzās A klases biroju telpām, kas atbildīs BREEAM sertifikāta Excellent standartam un kur paredzētas darba vietas ap 2500 cilvēkiem, te tiks iekārtotas arī kopstrādes telpas, ēdināšanas zona, veikali, - velosipēdu novietnes, 1000 autostāvvietu, elektroauto uzlādes stacijas, pastaigu vietas un terases ar apstādījumiem.
19.mar 2021 Preses Nama Kvartāls/Youtube
Starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija”, kas maijā gaidāms Roterdamā, Krieviju pārstāvēs dziedātāja Maniža ar dziesmu “Russian woman” jeb “Krievu sieviete”.
10.mar 2021 Youtube
Pāvests Francisks pirmdien noslēdza vēsturisko četru dienu vizīti Irākā, izlidojot atpakaļ uz Romu. 84 gadus vecais pāvests vizītes laikā Irākā veica vairāk nekā 1400 kilometru garu ceļojumu. Svētdien pāvests apmeklēja Mosulas pilsētu, kur aicināja kristiešus palikt šajā valstī, aizlūdza par militāro konfliktu upuriem un uzklausīja vietējo musulmaņu un kristiešu atmiņas par piedzīvoto teroristu grupējuma "Islāma valsts" pakļautībā. Francisks aicināja kristiešus Irākā un Tuvajos Austrumos palikt savā dzimtenē. Viņš sacīja, ka kristiešu izceļošana no Irākas un reģiona nodara neaprēķināmu ļaunumu sabiedrībai, kuru viņi pamet. "Islāma valsts" uzbrukumi piespieda tūkstošiem kristiešu pamest Irākas Nīnavas provinci, un kristiešu kopiena Irākā ir sarukusi līdz aptuveni 400 000 cilvēku. Pirms ASV vadītās invāzijas 2003.gadā Irākā dzīvoja aptuveni 1,5 miljoni kristiešu. Piektdien savas vizītes pirmajā dienā Francisks tikās ar Irākas premjerministru un prezidentu un apmeklēja dievnamus Bagdādē. Sestdien pāvests Nedžefā tikās ar ietekmīgo šiītu garīdznieku lielajatollu Ali as Sistani un apmeklēja Ūru, kas Bībelē minēta kā Vecās Derības patriarha Ābrama dzīves vieta.
9.mar 2021 AP news
Latviešu ģitārists, komponists, pedagogs un aranžētājs Kaspars Zemītis kanāla 360TV raidījumā "Pasaki to skaļi" veltījis sirsnīgus vārdus savai sievai. Kaspars Zemītis ir precējies ar Andu Zemīti. Pāris audzina trīs dēlus. Vecākais dēls Kārlis spēlē grupā "Pirmais kurss" un ir izveidojis savu izdevniecību "ZeArts". Mārtiņš Matīss muzicē grupā "Sudden Lights", strādā Mūzikas namā "Daile", apgūst sitaminstrumentu spēli Pāvula Jurjāna Mūzikas vidusskolā. Jaunākais dēls Jēkabs Roberts mācās Rīgas Doma kora skolā.
7.mar 2021 360TV/Youtube
Pareizticīgo baznīca Kiprā asi kritizējusi dziesmu, ar kuru valsts piedalīsies Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā. Elenas Sagrinu dziesma "El Diablo" izpelnījusies kritiku, jo tajā tiek dziedāts par iemīlēšanos velnā. Kipras pareizticīgā baznīca otrdien aicināja valdību atsaukt šo dziesmu no Eirovīzijas. "Aizstājiet to ar citu, kas pauž mūsu vēsturi, tradīcijas un to, par ko iestājamies," paziņojusi baznīca. Kipras prezidenta Nika Anastasiada preses pārstāvis intervijā televīzijā trešdienas rītā paziņoja, ka dziesma no konkursa netiks atsaukta. Viņš atsaucās uz māksliniecisko brīvību un norādīja, ka tas ir dziesmu konkurss un ka tam nav jāpiešķir nevajadzīga dimensija. Tikmēr vairāk nekā 16 000 cilvēku internetā parakstījuši petīciju pret "El Diablo". Dziesmas dēļ pagājušajā piektdienā pa telefonu tika izteikti anonīmi draudi aizdedzināt Kipras Valsts raidorganizācijas (RIK) ēku. Valsts televīzija vēlāk nāca klajā ar skaidrojumu par dziesmas saturu, norādot, ka dziesmā netiek godināts velns, bet tā vēsta par cīņu staro labo un ļauno. "El Diablo" autori ir Džimijs Tornfelds, Laurella Barkere, Oksa un Tomass Stengards.
4.mar 2021 Youtube