Padomi, kā uzturēt sevi formā un pie labas veselības arī rudenī

© pixabay.com

Veselīgs uzturs un sporta aktivitātes daudzu ikdienā rudenī paliek aizvien retāki. Tā ir samērā klasiska un daļēji arī saprotama pieeja, taču nebūt ne pareiza, jo pastāv dažādi, vienkārši risinājumi, lai uzturētu sevi formā un uzlabotu savu veselību, arī iestājoties vēsākam laikam, norāda viens no CrossFit pamatlicējiem Latvijā Kaspars Zlidnis.

Vasarā vairums no mums vēlas būt formā un vairāk vai mazāk seko līdzi sporta aktivitāšu īpatsvaram ikdienā, taču rudenī mēs par to sākam piemirst. Vēsāki laika apstākļi rosina vēlmi vairāk laika pavadīt telpās, un vasarā ierasto pastaigu vai citu ārpus telpu aktivitāšu vietā mēs izvēlamies vakarus pavadīt dīvānā.

Pavasaros pilnas sporta zāles

K. Zlidnis atzīst, ka tendence ir pozitīva, netrūkst cilvēku, kuri arī vēsākā laikā neiztiek bez sportiskām aktivitātēm savā ikdienā, taču daudzi vēl joprojām domā, ka par sava ķermeņa veselību ir jādomā, tikai tuvojoties pludmales sezonai.

Pavasarī sporta zāles ir apmeklētāju pārpilnas un ļoti daudzi steidzas “uzdzīt” formu visos iespējamajos veidos. Vasarā mēs daudz laika pavadām brīvā dabā un arī sportojam nesalīdzināmi vairāk un biežāk nekā rudenī vai ziemā, taču nav tā, ka nebūtu iespējams pavisam vienkārši uzturēt sevi labā fiziskā formā arī vēsajā gada laikā, norāda K. Zlidnis.

Arī rudenī varam sportot ārā

K. Zlidnis uzsver, ka rudens vēl joprojām ir piemērots laiks sportiskām aktivitātēm āra apstākļos. Ātra pastaiga vai lēns skrējiens 40 minūšu garumā 3 reizes nedēļā palīdz nostiprināt sirdi, uzņemt vairāk skābekli, aktivizēt asinsriti un vielmaiņu, kā arī atbrīvoties no liekiem kilogramiem. Turklāt mērena kustība nomierina arī nervu sistēmu un uzlabo miega kvalitāti.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

“Barojošs uzturs ir veselīga dzīvesveida pamats. Papildus svara zaudēšanai un uzturēšanai, sabalansēts uzturs ir ļoti svarīgs sievietes un vīrieša vispārējai veselībai. Laba pārtika nodrošina vitamīnus, minerālvielas un uzturvielas, kas ir svarīgas augšanai, labklājībai un attīstībai,” raksta healthline.com.

Svarīgākais