3.lapa
Jā, ievērot pareizu uzturu ir sarežģīti. Bet tikai sākumā. Mums reiz mācīja cept kotletes un vārīt boršču. Arī tas nebija viegli, bet mēs pieradām. Tāpat ir arī ar jauniem produktiem, jauniem ēdieniem. Ir aprēķināts, ka, lai pierastu pie izmaiņām, nepieciešama 21 diena. Ja cilvēks to var izturēt, tad vēlāk būs vieglāk. Šajā laikā var izmēģināt jaunas receptes, veikalos pamanīt jaunus produktus, atrast to, kas katram garšo, ko atmest, ko pievienot. Jauniem produktiem ir jāpielāgojas. Un tas ne vienmēr ir dārgi.
Pirmais iemesls, kāpēc nepieciešams trenēties kopā ar treneri, ir nenodarīt sev pāri. Treneri apmāca, kā sadalīt slodzi, izvēlēties vingrojumus tieši individuālām vajadzībām un cilvēka īpatnībām. Veicot dažādus vingrojumus patstāvīgi, pastāv iespēja tos izpildīt tehniski nepareizi: noslogojot vēdera presi, var sastiept jostasvietu, noslogojot kāju muskuļus, palielinās iespēja traumēt mugurkaulu.
Ir ļoti svarīgi pirmajā treniņā nekautrēties, uzreiz pieiet pie trenera un teikt “Labdien, mani sauc Lana, man ir bijusi ceļa vai krustu operācija”. Parasti šādi cilvēki jau ir saņēmuši noteiktus ieteikumus no ārsta vai rehabilitologa (ja nē, tad labāk iepriekš konsultēties ar ārstu) un zina, ko viņi nedrīkst darīt. Piemēram, trūces gadījumā nedrīkst veikt griešanās vingrojumus. Un treneris zinās, kad jūs apturēt. Tajā brīdī, kad visa grupa, piemēram, veiks griešanos, viņš piedāvās citu vingrojumu, kas noslogos tās pašas muskuļu grupas.