Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Vakara Ziņas \ Skandāli

Olgu Rajecku apsūdz rasismā

© Vakara Ziņas

Pēc žūrijas lomā esošās Olgas Rajeckas kritikas šova «OKartes skatuve» dalībnieces Lingitas Linas Bopulo adresē sarosījās viņas atbalstītāji: leģendārā dziedātāja pēc sava viedokļa paušanas par meitenes neesošo dziedāšanas talantu ir teju vai kļuvusi par valsts galveno rasisti un jauno talantu nīdēju.

Nekritizēja, bet novērtēja

Ārzemju talantu šovos bieži vien interesantākais ir žūrijas viedoklis, kas daudzreiz ir iznīcinošs un nesaudzīgs – to uz savas ādas izjuta pat tagad slavenā Sjūzena Boila. Savukārt pie mums skatītāji ir pieraduši, ka visi žūrijas pārstāvji dalībniekus tikai slavē. Iepriekšējās nedēļas LNT šova «OKartes skatuve» žūrijā esošās Olgas Rajeckas viedoklis par Lingitas Linas Bopolu sniegumu nu ir pārvērsts par lielāko televīzijas skandālu – interneta komentāros māksliniece ir nežēlīgi noķengāta un nosaukta par rasisti. «Es biju uzaicināta žūrijā kā profesionāla dziedātāja. Man bija kauns skatīties Lingitas uzstāšanos – ja es būtu mājās, vienkārši pārslēgtu citu kanālu. Šeit es to nevarēju izdarīt, un man bija šis priekšnesums jāvērtē. Kas attiecas uz manis teikto Lingitai, es viņu nekritizēju, es meitenei vienkārši pateicu savu ieteikumu,» sarunā ar »VZ« skaidroja Rajecka.

Meitu šādā šovā nelaistu

Māksliniece uzsvēra, ka viņas mērķis nebija ne kritizēt, ne pazemot kādu no šova dalībniekiem, bet likt sevi objektīvi novērtēt. «Jā, arī mana meita nodarbojas ar mūziku. Un es kā māte viņu atbalstu, tomēr savai meitai neļautu iet ākstīties šādā šovā. Mīļā Lingita, vispirms vajag beigt skolu un iegūt izglītību, un tikai tad iet uz šovu! Ir jābūt kādai izaugsmei, lai ietu uz skatuves! Es nesaprotu, vai tiešām meitenes mamma neredz, ka jau kuro koncertu, iznākot uz skatuves, viņa ir pārbijusies, trīcošiem ceļiem un nepārliecināta par sevi!» norādīja Rajecka. Viņa arī uzskata, ka lielākā daļa jauniešu šajā šovā nepūlas attīstīties. «Kauns, ka nedēļas laikā nevar iemācīties nodziedāt vienu dziesmu! Viņi taču neko nedara un arī nestrādā – no rīta pavingro un pārējo laiku var veltīt dziedāšanai. Ja man nekas nebūtu jādara un tiktu pienests vēl klāt ēdiens un dzēriens, es tādos apstākļos varētu sevi tā parādīt, ka maz neliekas!» spriež māksliniece.

Nav rasistiski noskaņota

Interneta komentāros Rajecka par savu pausto viedokli ir nodēvēta par rasisti. Dziedātāja neslēpj, ka viņai šādi apgalvojumi ir sāpīgi: «Es, un rasiste! Es nezinu, kas ko tādu var izdomāt! Varbūt Lingitas tuvinieki vai fani. Es nekad dzīvē neesmu izturējusies neiecietīgi pret cilvēkiem ar citu ādas krāsu. Gluži otrādi, esmu vienmēr centusies izprast un iepazīt dažādas kultūras. Viens no maniem neaizmirstamākajiem braucieniem bija uz Dominikanas Republiku. Šajā valstī dzīvo tikai melnādainie, un man bija ļoti liels prieks iepazīt vietējo kultūru un vietējo mūziku. Šeit es iepazinos ar vairākiem mūziķiem, kas spēlē šīs vietas tradicionālo mūziku,» stāsta dziedātāja. Tieši šī ceļojuma iespaidā pērn, piedaloties bārmeņu un slavenību konkursā «Zvaigžņu kokteilis», dziedātāja nolēma pati iejusties melnādainās sievietes lomā. «Es cienu dažādus cilvēkus un kultūras, nekad neizturos pret kādu neiecietīgi tikai tāpēc, ka šis cilvēks ir savādāks. Mani šādi izteikumi, ka es esmu rasiste, tiešām aizvaino. Es savā komentārā nevienā brīdī neko neizteicu par meitenes izskatu, ne par pastalām, kas vispār bija ārpus dziesmas konteksta, ne par ko citu. Es kā profesionāla dziedātāja jaunajai meitenei izteicu savu ieteikumu saistībā ar viņas iespējamo nākotni mūzikā. Novēlu Lingitai veiksmi, bet nevienā brīdī nenožēloju to, ko pateicu, jo tā ir patiesība.»