Gerkens zaudējis bagātnieka statusu

© Linda Veidemane

Pētījumu kompānijas «Baltic Screen» veidotajā topā ir arī kāda sadaļa, kuru paši uzņēmēji, iespējams, gaida ar īpašām bažām, proti, Top100 atstājušo saraksts. Šoreiz šajā ir cilvēks, ar kuru kā vienu no pirmajiem Latvijā saistās vārds «miljonārs»– Raimonds Gerkens.

Katru gadu simt bagātāko cilvēku sarakstā ir gan jaunpienācēji, gan arī «aizgājēji»– ļaudis, kas to pamet, reizēm uz gadu vai diviem, bet reizēm arī uz neatgriešanos. Pirmie, kas krīt acīs, ir Raimonds Gerkens ar savu dzīvesbiedri Velgu Riekstiņu, kuru īpašumu kopējā vērtība pirms gada tika lēsta 6miljonu latu apmērā, bet tagad iepretī viņiem ailītē rakstīts «nepietiekama īpašumu vērtība».

Tāda pati sodība piemeklējusi arī tādus pazīstamus uzņēmējus kā ceļubūves uzņēmuma «Binders» līdzīpašniekus Normundu Lusti un Alvi Tanbergu (iepriekš abu īpašumu vērtība bija pa 8miljoniem latu katram), «Skonto būves» līdzīpašnieku Ivaru Milleru (8miljoni), lauksaimniecības jomā strādājošo Edgaru Silakalnu (8miljoni), latgaliešu biznesmeni Jāzepu Zukulu (8miljoni) un metālapstrādes jomā strādājošo Edgaru Zausajevu (6miljoni). Savukārt piensaimniecības biznesa ietekmīgais tandēms Atis Sausnītis un Ivars Strautiņš (abiem pa 7miljoniem) šo topu pametuši sakarā ar īpašumu pārdošanu. Protams, tas nenozīmē, ka nosauktie cilvēki tagad ir pliki un nabagi, taču vietu «zelta simtniekā» saglabāt nav izdevies– saraksta apakšējā robeža ir vismaz 5miljoni latu.

Vakara Ziņas

Ieraugot šādu nosaukumu, ir tikai divas versijas – Mendeļejeva tabulā ir ierakstīts jauns ķīmiskais elements vai radusies grupa, kas spēlē metālmūziku. Kurš ir pareizais variants? Otrais. “Murgu purvs” ir otrais šīs apvienības EP jeb minialbums, kas seko 2021. gada aprīlī izdotajam debijas darbam “Purva metāls”.

Svarīgākais