Floridas vides departamenta darbiniekiem izdevies notvert vairāk nekā piecus metrus garu Birmas pitonu, turklāt izrādījies, ka tā bijusi mātīte, kas nesusi 87 olas.
Žņaudzējčūsku nolemts likvidēt un kārtīgi izpētīt, lai varētu izstrādāt pitonu apkarošanas programmu – pēdējos gados šo rāpuļu Evergleidas purvos esot savairojies ļoti daudz.
«Tas bija milzīgs, aptuveni pēdu resns,» par 5,36 metrus garo un 74,5 kilogramus smago pitonu sacījis Floridas Dabas vēstures muzeja darbinieks Kenets Krisko. Četriem speciālistiem ar pūlēm izdevās sagūstīt lielo čūsku, kas tagad nogādāta izpētei muzeja laboratorijā. Krisko piebildis, ka līdz šim tik lieli pitoni Floridā nav notverti, taču šīs sugas čūskas mēdz izaugt vēl lielākas, tāpēc nebūšot nekāds pārsteigums, ja drīzumā izdosies notvert arī septiņus metrus garu pitonu.
Birmas pitoni Floridā tiek uzskatīti par tā saucamo ievazāto sugu – pirmais šīs sugas pārstāvis pussalā tika manīts 1979. gadā, bet, sākot ar 2000. gadu, pitoni nopietni savairojušies. «Pirms 25 gadiem tie jau šeit mitinājās, taču to nebija daudz, turklāt čūskas bija grūti pamanīt to dzīvesveida dēļ. Toties pašlaik Evergleidas purvos gandrīz ik dienu iespējams sastapt kādu pitonu. Šodien vien mēs redzējām 14 čūskas,» stāstījis Krisko.
Pitonus Floridā ievazājuši mājdzīvnieku mīļotāji – daudzi no viņiem brīdī, kad čūska kļuva pārāk liela un par to rūpēties bija apgrūtinoši, mēdza rāpuļus palaist savvaļā. Floridā Birmas pitoniem ir ļoti piemērots klimats, laba barības bāze un trūkst dabisko ienaidnieku, tāpēc čūskas strauji savairojušās. Tiek lēsts, ka pašlaik Floridā dzīvo vairāki simti tūkstošu pitonu. Lielais olu skaits liecina, ka tie atstāj daudz pēcnācēju, arī pitonu dzīves ilgums ir ievērojams, tāpēc varas iestādes ir ļoti norūpējušās par problēmas risināšanu. Floridā jau aizliegts turēt pitonus kā mājdzīvniekus, tāpat bez īpašas atļaujas tos nedrīkst pārvadāt pa štata teritoriju, taču, kādā veidā apkarot tos rāpuļus, kuri jau dzīvo purvos, vēl nav izlemts.