Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Vakara Ziņas

VAKARA ZIŅAS. No kā baidās Latvijā

© Pixabay

***

* Gandrīz 40 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņi baidās no novecošanas, un daudz izteiktāk šīs bailes izjūt jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, liecina mobilo sakaru operatora SIA «Tele2» un pētījumu kompānijas «Norstat» veiktās aptaujas dati.

* Nomierina šīs pašas aptaujas cits rezultāts - 64 % aptaujāto iedzīvotāju ir atzinuši, ka viņi jūtas jaunāki nekā ir.

* 52 % aptaujāto atklāj, ka modernās tehnoloģijas un to lietošana palīdz viņiem justies jauniem, 48 % palīdz socializēšanās un tikšanās ar draugiem, 44 % - mācīšanās un jaunu lietu apguve, bet 43 % - veselīgs dzīves veids.

* Aptaujas dati liecina, ka gandrīz 15 % Latvijas iedzīvotāju ir apzināti slēpuši savu vecumu, lai netiktu diskriminēti.

* Baltijas valstu iedzīvotāju vidū latvieši jūtas visnedrošāk par savu darbu - 56 % iedzīvotāju pauž bažas par varbūtību to zaudēt, liecina apdrošināšanas sabiedrības «Ergo» veiktais Baltijas drošības indeksa pētījums. Par darba zaudēšanu un nespēju atrast citu darbu baidās 52 % Lietuvas un 49 % Igaunijas iedzīvotāju.

* Saskaņā ar «Ergo» drošības indeksa rezultātiem, visās trijās Baltijas valstīs bailes zaudēt darbu dominē sieviešu vidū - par 4 % vairāk sieviešu nekā vīriešu Latvijā raizējas par savu darba vietu. Lietuvā šī atšķirība ir 7 % un Igaunijā - 2 %.

* Visās Baltijas valstīs par darba zaudēšanu valsts sektorā bažījas ievērojami vairāk darbinieku nekā privātajā sektorā. Latvijā darba zaudēšana uztrauc 65 % publiskajā sektorā strādājošo, bet 56 % privātajā. Turpretī Lietuvā tieši valsts sektora darbinieki jūtas drošāk par savām darba vietām.

* Lietuvā un Igaunijā visnedrošākie par savām darba vietām ir iedzīvotāji vecumā no 45 līdz 54 gadiem, savukārt Latvijā par to visvairāk uztraucas jauni cilvēki vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Kopumā Latvijā divas trešdaļas jauniešu baidās zaudēt savas pašreizējās darba vietas. Salīdzinājumam - Lietuvā to ir tikai 41 %, savukārt Igaunijā - 32 %.

* Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju (58 %) baidās no finansiāla rakstura informācijas noplūdes, 16 % no fotogrāfiju noplūdes, bet 10 % no privātās sarakstes noplūdes, liecina «Samsung Electronics Baltics» veiktā aptauja sadarbībā ar pētījumu aģentūru «Norstat».