VAKARA ZIŅAS. Aktrise Inta Tirole: Skatos pasē un brīnos – nu neiet man tie cipari kopā!

 
©F64

«Skatos pasē un brīnos – nu neiet man tie cipari kopā!» smaidot saka allaž dzīvespriecīgā Latvijas Nacionālā teātra aktrise Inta Tirole. 26. maijā viņa svinēja savu 85. dzimšanas dienu.

Skatītāju mīlētā skatuves māksliniece dzimšanas dienā bija savās vasaras mājās Garciemā, atklājot, ka teātrī nekādas svinības netiek plānotas. «Es negribēju, jo izrādes man tagad nav, gribu būt mājās,» saka Inta Tirole, kuras jaunākā loma ir igauņu meitenes Mārjas vecmāmiņa igauņu rakstnieka Reiņa Rauda vēsturiskajā detektīvā «Perfektā teikuma nāve», ko 2021. gada rudenī iestudēja režisors Valters Sīlis.

Aktrise stāsta: lai arī teātrī šobrīd darba nav, dienas paiet nemanot. «Man vispār laika nav, nesaprotu, kur paliek dienas, tās burtiski aizskrien,» viņa saka, neslēpjot, ka garastāvoklis gan ir tāds kā visiem. «Visi tak’ redzam, kas apkārt notiek… Bet es mēģinu kustēties, mēģinu smaidīt un priecāties. Patiesībā prieks man ir vienmēr, bet es pie tā strādāju. Tu nedrīksti žēloties un vaidēt, ja redzi, ka citiem ir sliktāk nekā tev, jo ko tad tu iedomājies no sevis?» saka Inta Tirole. Viņa prieku mēģina saskatīt it visā. «Tagad zied pienenes, tik skaisti dzelteni lauki! Dzeltenā - tā ir prieka krāsa. Pēc tam nāks saulespuķes - manas mīļākās puķes…»

Aktrise uzsver, ka, protams, arī kustība ir ļoti svarīga. «Kaut kur lasīju, ka, ķermenim kustoties, mainās smadzeņu darbība - tiek ražots laimes hormons endorfīns, un tas savukārt mazina trauksmi un stresu. Tāpēc - kustība, kustība, kustība!» aicina skatītāju mīlētā aktrise. Dzimšanas dienā viņai novēliet veselību. «To vajag mums visiem,» jubilāre piebilst.