VAKARA ZIŅAS. Ko tagad dara Leons Krivāns?

 
©Inga Nestere/F64 Photo Agency

«Es jau nekāds mīlētājs nekad neesmu bijis – Smiļģis mani savulaik teātrī paņēma uz raksturlomām. Laikam jau mana misija bija skatītāju sasmīdināt, un, lai skatītājam iepatiktos, daudz enerģijas pat nebija jāpatērē. Drīzāk otrādi – jāpiebremzē, lai neizgāztu par daudz kādu podu,» smaidot saka skatītāju mīlētais aktieris Leons Krivāns (82). Kino un teātra skatuves mākslinieks ar teicamu raksturotāja talantu un dabas dotu humora izjūtu.

Darījis svētīgu darbu

Pabeidzis Dailes teātra 3. studiju, Leons Krivāns teātrī ar nelieliem pārtraukumiem strādāja kopš 1962. gada, bet nu jau vairākus gadus viņš ir prom no sava teātra. «Kārlis Auškāps kā pateica, ka man tur vairs nav ko darīt, es sapratu: ka nav, tad nav!...»

Pēdējoreiz teātra skatītāji Leonu Krivānu redzēja Žaņa lomā Dailes teātra izrādēs «Pirmā grēka līcis» (2012) un «Plikie un pusplikie» (2014) - tās bija komēdijas pēc Ērika Hānberga stāstu motīviem, ko ar teātra vecākās paaudzes aktieru labākajiem spēkiem iestudēja režisors Kārlis Auškāps, un pirmā tika nospēlēta vairāk nekā simt reižu.

TV skatītāji ar Leonu Krivānu varēja satikties diezgan regulāri - gan Žaņa Vimbas lomā seriālā «Sirdsmīļā Monika» (rež. A. Grauba/A. Ekštets, 2000/2001), gan, protams, seriālos «Neprāta cena» (2008) un «UgunsGrēks» (rež. I. Gorodecka), kur no pirmās līdz 17. sezonai (2009‒2017) aktieris spēlēja viesnīcas šveicaru Miervaldi, mīļi sauktu par Mieriņu.

«Zinātnieki ir pierādījuši, ka smiekli ne tikai dedzina kalorijas, bet ir cilvēkam pat nepieciešami. Tad nu sanāk, ka, īpaši par to nedomādams, esmu darījis cilvēkiem svētīgu darbu. Kā ārsti dara savu darbu, tā es darīju savu. Tikai tagad to apzinos,» saka talantīgais skatuves mākslinieks.

Pilnu rakstu lasi jaunākajā "Vakara Ziņas" izdevumā!

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!