VAKARA ZIŅAS. Aktuālāko kultūras, mākslas, izklaides notikumu TOP 5

 
©Jānis Romanovskis

Piedāvājam ieskatu, kādi tuvākā un tālākā nākotnē paredzēti izklaides, mūzikas, kultūras un cita rakstura notikumi un sarīkojumi dažādās Latvijas vietās.

Jāņa Strazda jubilejā skanēs viņa labākās dziesmas

Komponists un daudzu pazīstamu dziesmu autors Jānis Strazds 40. jubileju ir nolēmis svinēt kopā ar kolēģiem, draugiem un domubiedriem mūzikā koncertā «Strazda dziesmas», kas 14. februārī notiks Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars».

Koncertā skanēs nopietnas un mazāk nopietnas dziesmas ar dzejnieku Jāņa Petera, Guntara Rača, Māras Zālītes, Igo, Agneses Līcītes, Maijas Kalniņas vārdiem; skaņdarbi no dziesmu cikla «Lins», kas tapis sadarbībā ar leģendāro dzejnieku Jāni Peteru, kā arī no cikla «Uguns», kas radīts kopā ar dziedātāju Igo.

Vairāk nekā divdesmit radošās darbības gadu laikā Strazda mūziku ir atskaņojuši daudzi viņa kolēģi - dziedātāji un instrumentālisti -, kuri kuplā pulkā piedalīsies arī jubilejas koncertā: Igo, Andris Ērglis, Kaspars Tīmanis, Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Ginta Krievkalna, Dainis Skutelis, Juris Kristons, Māris Kupčs, Ivars Kalniņš, Gundars Lintiņš, Aivars Meijers, Kristens Kupčs, Strazda un Ērgļa pirmā grupa «Berm», Liepājas teātra aktieru ansamblis «Aģenti», jauktais koris «Laiks» ar diriģenti Ilzi Balodi un daudzi citi.

Biļetes uz Jāņa Strazda jubilejas koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» tīklā.

«Lielais dzintars» aicina uz koncertiem februārī

Skaistākās Francijas melodijas

Kā brīnišķīgs pārsteigums visiem mīlētājiem Valentīndienā 15. februārī pulksten 18.00 Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» uzstāsies pasaulslavenais, šarmantais franču senās mūzikas ansamblis «Le Poème Harmonique» no Parīzes. Skanot dūdām, flautām, perkusijām un dažādiem senajiem instrumentiem, ansamblis izdziedās seno franču dziesmu programmu «Aux Marches du Palais» («Uz pils kāpnēm»). Šīs 15.-19. gadsimta melodijas ir īsti šedevri un mūsdienās veido daļu no Francijas kultūras mantojuma. Pie diriģenta pults - baroka mūzikas eksperts Vensāns Dimestrs (Vincent Dumestre), soprāns - Klēra Lefiliatra (Claire Lefilliâtre).

Biļetes nopērkamas koncertzāles «Lielais dzintars» informācijas centrā, «Biļešu paradīzes» kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.Muzikāla izrāde, kas atklās Rīgas centra spozmi, skaņu un smaržas

Koncertuzvedumu cikls «Latvijas gredzens», kas izstāstīja, izdziedāja, izspēlēja un izdejoja katram Latvijas novadam raksturīgo, guva plašu publikas atsaucību un deva impulsu diriģentam Sigvardam Kļavam veidot jaunu koncertizrādi par Rīgas savējiem. Izrāde 22. februārī pulksten 18.00 Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» atklās, kas ir tie dižie un romantiskie, kas veidojuši Rīgas neatkārtojamo seju. Ojāra Vācieša un Aleksandra Čaka dzejas rindas atdzīvosies Artura Maskata un Ulda Stabulnieka mūzikā, atklājot Rīgas centra spozmi, skaņu un smaržas, kā arī Pārdaugavas šauro, kluso ieliņu romantisko gaisotni. Stāstu par dažādo Rīgu dzejas, mūzikas un teātra valodā izstāstīs Andris Keišs, Jānis Strazdiņš, Latvijas Radio koris un instrumentālā grupa. Diriģents Sigvars Kļava, režisors Viesturs Kairišs. Muzikālajā izrādē īpašo 50., 60. gadu Rīgas gaisotni iezīmēs sieviešu vokālais ansamblis «Rīga».

Biļetes nopērkamas koncertzāles «Lielais dzintars» informācijas centrā, «Biļešu paradīzes» kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Rokopera «Kaupēn, mans mīļais» atdzimst koncertuzvedumā

Viens no spožākajiem Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes darbiem - leģendārā rokopera «Kaupēn, mans mīļais» - atdzimusi jauniestudējumā koncertuzveduma versijā un pirmizrādi piedzīvos 15. februārī Vidzemes koncertzālē «Cēsis».

Ir pagājuši 20 gadi kopš rokoperas pirmā iestudējuma Liepājas teātrī, taču vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto noziedznieku savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien. Kas ir mūsu varoņi? Vai ar mediju palīdzību par tādu sabiedrības acīs var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa nodomiem un rīcības? Ir laiks šodienas acīm palūkoties uz Māras Zālītes dzejā un Jāņa Lūsēna mūzikā iekodētajiem vēstījumiem.

Jauniestudējumā Dzejnieka lomā atkal redzēsim Zigfrīdu Muktupāvelu, kurš šo sauc par savu mūža lomu. Kaupēns būs jaunais un talantīgais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, Kaupēna mīļotās meitenes Vallijas lomai izvēlēta pavisam jauna un plašākai publikai vēl nezināma izpildītāja - Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas 3. kursa audzēkne Madara Gaile. Mātes loma uzticēta Anmary jeb Lindai Dinsbergai. Jauniestudējumā piedalīsies arī Juris Bartkevičs, Akvelīna Līvmane, Katrīne Pasternaka, Zigurds Neimanis, paplašināts instrumentālistu sastāvs Jāņa Lūsēna vadībā, Rīgas Doma kora skolas Mūziklu un Džeza nodaļas audzēkņi.

Kā uzsver režisore Paula Pļavniece: «Necentīsimies atjaunot to, kas jau bijis, bet gan dosim iespēju novērtēt aizgājušo un salīdzinājumam paraudzīties uz esošo, lai saprastu, ko šis stāsts mums vēsta par cilvēku un viņa izdarītajām izvēlēm cauri laikiem.» Koncertuzveduma scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Elīna Milta, horeogrāfe Egija Abaroviča, vokālā pedagoģe Annija Putniņa.

Pēc pirmizrādes 15.02. Vidzemes koncertzālē «CĒSIS» koncertuzvedums būs skatāms 23.02. Rīgā, VEF Kultūras pilī, 29.02. Alūksnes kultūras centrā, 13.03. Latgales vēstniecībā «GORS», 14.03. Jelgavas kultūras namā, 22.03. Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars». Izsludinātas arī vairākas papildizrādes, tostarp 28. maijā Rīgā, VEF Kultūras pilī.

Biļetes iepriekšpārdošanā - «Biļešu paradīzē».

Trīs Osokini un draugi Operā

6. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā notiks īpašs vakars klaviermūzikas mīļotājiem - koncerts «Trīs Osokini un draugi Operā». Tajā kopā spēlēs visi trīs izcilie pianisti: tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti Andrejs un Georgijs Osokini.

Osokini ir izcila vēriena virtuozi, klavierspēles pētnieki un dziļi mākslinieki, kuru radītās koncertprogrammas vienmēr ir svētki klaviermūzikas mīļotājiem. Šis koncerts būs īpašs notikums, jo trīs Osokini savā programmā pirmo reizi tiksies ar draugiem mūzikā. Tie būs - pasaules slavu ieguvušās māsas Kristīne Balanas (vijole) un Margarita Balanas (čells), Jevgēnijs Čepoveckis (vijole), Dorotea Standi (čells), Konstantīns Paturskis (vijole) un Pēteris Trasuns (alts).

Programma ir veidota ļoti dinamiski, atklājot katra mākslinieka neatkārtojamo rokrakstu. Skanēs ugunīgā un krāsainā franču komponistu Žorža Bizē un Morisa Ravela mūzika, monumentālie Modesta Musorgska opusi, kūsājošās jaunības enerģijas caurstrāvotais Rahmaņinova klavieru Trio, kā arī viens no vispazīstamākajiem Šostakoviča kamermūzikas skaņdarbiem. Savu jauniestudēto programmu Osokini atskaņos uz īpaši šim koncertam atvesta «Yamaha» koncertflīģeļa.

Koncerts notiks opernama Lielajā zālē ar nolaistu dzelzs priekškaru, radot unikālu akustiku kamermūzikas izpildīšanai. Lūdzam ņemt vērā, ka vietas balkonu sānos un tālākajās rindās ir ar ierobežotu redzamību!

Biļetes uz koncertu «Trīs Osokini un draugi Operā» var iegādāties Latvijas Nacionālās operas un «Biļešu paradīzes» kasēs.