VAKARA ZIŅAS. Kāpēc Ievai Rubenei būs jādzīvo bez vīra?

 
©Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Bijušais kamaniņu braucējs, tagad kamaniņu braukšanas treneris un inženieris mehāniķis Mārtiņš Rubenis ar sievu, mākslinieci Ievu Rubeni dažus mēnešus būs spiesti dzīvot šķirti. Pirms tam pāri sastapām mūzikas un mākslas festivāla «Bildes 2019» veterānu koncertā, kurā uz skatuves muzikālo priekšnesumu sniedza arī Mārtiņš.

Aktīvi mūzikas un mākslas festivāla dalībnieki

Sarunā ar »Vakara Ziņām« Ieva Rubene atklāj, ka ar vīru jau sešus gadus ir aktīvi mūzikas un mākslas festivāla «Bildes» dalībnieki. Arī šajā vasarā abi piedalījušies «Bilžu» radošajā nometnē, kur apgleznojuši pastkastītes. «Vienīgi kad dzima meitiņa, tad bijām paņēmuši pauzīti,» Ieva un Mārtiņš piebilst, ka bērniņa dzimšana bija nopietns iemesls, lai piebremzētu ar sabiedriskajām aktivitātēm. «Tagad jau retu reizi meitiņu varam atstāt pieskatīt auklītei un tad abi ar vīru varam doties savās gaitās,» stāsta Ieva.

Viena no šīm reizēm, kad pāris atstājis meitiņu Adelīnu auklītei, bija «Bilžu 2019» veterānu koncerts, kura laikā Mārtiņš uzstājās muzikālā projektā «Denktie vīri». Viņš pats atklāj, ka dziesma, ko mūziķi izpildīja, ir domāta vīriešu pašapziņas celšanai: «Mēs taču neesam mazi, melni un pelēki!»

«Mārtiņš dziedāšanai pieiet nopietni. Viņš gatavojas dziedāt olimpiešu korī un ir dziedājis solo kora «Kaiva» sastāvā,» par vīra vaļasprieku stāsta Ieva. Savukārt Mārtiņš par aizraušanos ar dziedāšanu teic: «Vai tad ir kāds latvietis, kuru neuzrunā dziedāšana!? Vai sanāk, tas ir cits jautājums, bet katra latvieša sirdij un dvēselei ir tuva dziedāšana. Tādējādi var priekus un bēdas izdziedāt.»

Ieva piebilst, ka ģimenē visvairāk gan dziedot viņu meitiņa Adelīna, kas savā vecumā (gads un desmit mēneši) jau divas reizes nedēļā apmeklē mūzikas skolu, kur apgūst dziedāšanu. «Viņa jau mums ir liela, jo ne tikai dzied, bet runā pilnos teikumos,» pastāsta māmiņa.

Paciemoties mājās ieradīsies Ziemassvētkos

Rubeņu ģimenē gaidāms liels pārbaudījums, jo Mārtiņš dodas prom no Latvijas, lai trenētu un vestu uz sacensībām jaunos sportistus, bet Ieva un Adelīna paliks mājās Rīgā. «Mārtiņš būs atpakaļ tikai martā,» saka Ieva, bet Mārtiņš piebilst, ka vēl iegriezīsies mājās pie savām meitenēm uz Ziemassvētkiem: «Jā, mums sākas lielā sezona. Pirmais Pasaules kausa posms kamaniņu braukšanā ir Austrijā. Mums katru nedēļas nogali ir paredzētas sacensības. Pasaules kausam ir deviņi posmi, un tad vēl pasaules un Eiropas čempionāts. Turklāt mēs jau nebūsim tikai vienā valstī, bet ceļosim pa visu pasauli. Grūti jau ir būt tik ilgi prom no savām meitenēm, bet tāda ir sportista dzīve. Varbūt daudzi cilvēki nestādās priekšā, cik daudz tas paņem no mūsu dzīves. Tā jau nav tikai sezona - ziemas laiks, kad esam prom no mājām, tāpat arī vasarā ir treniņnometnes. Kad iepriekš atgriezos mājās pēc ilgākas prombūtnes, meitiņa pat mazliet bija apvainojusies.»

Ieva salīdzina, ka viņai tāda pati dzīve kā jūrnieka sievai. «Palaist vīru tālā ceļā nav grūti, jo grūtāk ir sagaidīt viņu atgriežamies. Ar meitiņu vēl pagaidām neriskējam doties tik tālā ceļā. Ceram, ka nākamgad bērns paaugsies un tad varēsim doties tētim līdzi. Šobrīd mazā ir ļoti aktīva, un baidāmies, ja brauksim līdzi tētim, viņš nevarēs normāli izgulēties, jo būs jandāliņš. Tādēļ paliksim mājās un gaidīsim, kad tētis atgriezīsies mājās no darbiņa,» teic Ieva.