VAKARA ZIŅAS. Kas dziedē Arni Medni efektīgāk par zālēm!?

 
©Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Aizvadītais gads populārajam mūziķim Arnim Mednim izdevies jo īpaši ražīgs. Nupat valsts svētku priekšvakarā viņš laidis klajā jaunu mūzikas projektu – albumu «Mana tautasdziesma» – un turpina komponēt roka mesu, ar kuru savus klausītājus vēlas pārsteigt Lieldienās. Arņa otrā pusīte un menedžere Ilva atzīst, ka radošie darbi Arnim ātrāk palīdz tapt veselam.

Arni Medni sastopam mūzikas un mākslas festivāla «Bildes 2019» veterānu koncertā Rīgā, VEF Kultūras pilī. Sarokojies un sasveicinājies aizkulisēs ar skatuves kolēģiem, Arnis Mednis sarunā ar »Vakara Ziņām« atklāj, ka šoreiz «Bildēs» nepiedalās kā mūziķis, bet gan kā skatītājs, jo kopā ar otru pusīti un kolēģi Ilvu atnācis paklausīties, kā uzstājas viņa bērnības draugs un domubiedrs Normunds Rutkis no «Dzidriņas megasistēmas». Uz kolēģu jautājumiem, kā klājas, Arnis Mednis no žaketes iekškabatas izņem savu jauno ierakstu albumu «Mana tautasdziesma» un prezentē to kolēģiem. Arī »Vakara Ziņām« Arnis izstāsta, kā tapis jaunais albums: «Vienu vārdu sakot, albumā ir 11 tautasdziesmas, kas ir dažāda stila - fanks, etnotehno, arī džezs, kā arī var dzirdēt grupas «Odis» elementus. Katrā gadījumā manu rokrakstu var atpazīt. Tautasdziesmas izpilda Latvijā populāri solisti un mūziķi - Ieva Kerēvica, Marija Naumova, Raimonds Ozols (balss un vijole), Atis Zviedrs (Flame), Normunds Rutulis, Elza Rozentāle, Lauma Bērza («Tautumeitas»), Svens Vilsons (ģitāra), dj Aspirīns. Ierakstā ir piedalījušies tie mūziķi, kuriem sirds ir krūtīs. Arī pats esmu piedalījies ierakstā un ierunājis tekstu «Ko, saulīte, tu redzēji». Ja visas albumā ietvertās tautasdziesmas esmu aranžējis, tad šajā tautasdziesmā, kurā dzirdama mana balss, esmu arī šo to uzkomponējis.

Ideja par šo albumu manā galvā brieda jau vairāku gadu garumā, bet pats ieraksts aizņēma tikai mēnesi.»

Par savu jaunāko veikumu mūziķis stāsta: «Kad paliec mazliet vecāks, tad ir vēlme sākt ar zeltu darboties. Mums jau nav lielāka zelta, kā mūsu tautasdziesmas. Negribas vairs ar skaidām un krāmiem ņemties, gribas zeltu paņemt rokās. Šīm tautasdziesmām ir kodi, es tos saucu par kosmiskajiem kodiem, kurus pirms simtiem gadu kāds ir ielicis.»

Arnis Mednis atklāj, ka līdz ar ierakstu albuma izdošanu viņš arī apņēmies doties ar koncertiem pie saviem klausītājiem visā Latvijā: «Mūziķim šīs uzstāšanās ir ļoti svarīgas, jo mēs radām šo mūziku, lai to spēlētu klausītājiem un saņemtu no viņiem atdevi, dzirdētu aplausus, lai būtu uz skatuves. Koncerti mūziķiem uzlādē «baterijas».»

Kopā ar Arni Medni koncertturnejā dosies arī tie dziedātāji un mūziķi, kas piedalījušies albuma ierakstā. Pirmie koncerti paredzēti 2020. gada pavasarī - 21. martā kultūras centrā «Siguldas devons» un 11. aprīlī Alūksnes Kultūras centrā. Par pārējiem koncertiem informācija sekos.

Taču līdz tam Arnim Mednim vēl jāpabeidz komponēt roka mesa, kurā skanēs ērģeles un sintezators. «Ērģelniece būs brīnišķīgā Ilona Birģele, un es pats spēlēšu sintezatoru, būs vēl arī solists - tenors. Daudz kas jau ir sakomponēts, vēl tikai pēdējie akcenti jāsaliek. Ir vēlme šo projektu dabūt gatavu uz Lieldienām. Nu jāstrādā! Nav ko gurķoties! Tā jau ir, kamēr darbojies, tikmēr esi dzīvs!» apņēmības pilns ir Arnis Mednis. Tikai fakts, ka mūziķim pārvietojoties jāturas pie spieķa, vēl atgādina par pārciesto insultu, ko mūziķis piedzīvoja pirms astoņiem gadiem. «Šie radošie darbi Arnim palīdz ātrāk tapt veselam, gluži kā zāles, jo citu līdzekļu jau nav,» piebilst Arņa otra pusīte un kolēģe Ilva.